Не коронавірусом єдиним: луцькі медики закликають не забувати про інсульти
![](/resize/450x324/r/files/news/2020/04-10/290114/jdgkjerg.jpg)
Хоча нині вся увага суспільства прикута до гострої респіраторної хвороби COVID-19, яку спричиняє коронавірус SARS-CoV-2, люди продовжують хворіти на інші недуги, а відтак потребують якісної медичної допомоги.
Незважаючи на складну ситуацію з поширенням коронавірусу у світі, не потрібно забувати про інсульти, адже це захворювання характеризується великим відсотком інвалідизації та смертності в Україні. На цьому наголошує лікар-невропатолог Луцької міської клінічної лікарні Наталія Ящук.
«У зв’язку з карантином (ймовірно це пов’язано з тим, що більшість родин проводять час разом, перебуваючи вдома, і вчасно можуть зреагувати на зміну стану здоров’я та час появи гострих симптомів) збільшилась кількість хворих, які попадають до нас в «терапевтичне вікно» лікування інсульту, коли медики кардинально можуть вплинути на перебіг захворювання з принципів доказової медицини», – написала вона у Facebook.
Наталія Ящук нагадує, що Луцька міська лікарня надає цілодобову ургентну допомогу пацієнтам з гострими станами, в тому числі пацієнтам з інсультами. В неврологічному відділенні проводиться тромболітична терапія з використанням препарату «Актилізе» при ішемічному інсульті та механічна тромбекстракція при ознаках тромбозу великої судини.
Тромбекстракція – це механічне видалення тромбу з артерії спеціальними інструментами через доступ зі стегнової артерії під місцевим знечуленням. В міській лікарні тромболізис проводиться з 2006 року, механічна тромбекстракція – з 2018 року. Протягом останнього місяця проведено 3 тромбекстракції та 6 тромболізисів.«Хочу поділитися останнім випадком лікування пацієнтки з ішемічним інсультом. Пацієнтка 48 років, яка хворіє гіпертонічною хворобою, доставлена в лікарню через годину після початку захворювання. При поступленні стан важкий, втрачена мова і її сприйняття, відсутні рухи в правих кінцівках, потьмарена свідомість. Пацієнтці проведено тромболітичну терапію препаратом «Актилізе», скеровано на тромбекстракцію. Використана методика бриджінгу, – описує випадок лікарка. – Результат – хвора в свідомості, сила в правій руці і нозі відновилась майже повністю, активно спілкується».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Незважаючи на складну ситуацію з поширенням коронавірусу у світі, не потрібно забувати про інсульти, адже це захворювання характеризується великим відсотком інвалідизації та смертності в Україні. На цьому наголошує лікар-невропатолог Луцької міської клінічної лікарні Наталія Ящук.
«У зв’язку з карантином (ймовірно це пов’язано з тим, що більшість родин проводять час разом, перебуваючи вдома, і вчасно можуть зреагувати на зміну стану здоров’я та час появи гострих симптомів) збільшилась кількість хворих, які попадають до нас в «терапевтичне вікно» лікування інсульту, коли медики кардинально можуть вплинути на перебіг захворювання з принципів доказової медицини», – написала вона у Facebook.
Наталія Ящук нагадує, що Луцька міська лікарня надає цілодобову ургентну допомогу пацієнтам з гострими станами, в тому числі пацієнтам з інсультами. В неврологічному відділенні проводиться тромболітична терапія з використанням препарату «Актилізе» при ішемічному інсульті та механічна тромбекстракція при ознаках тромбозу великої судини.
Тромбекстракція – це механічне видалення тромбу з артерії спеціальними інструментами через доступ зі стегнової артерії під місцевим знечуленням. В міській лікарні тромболізис проводиться з 2006 року, механічна тромбекстракція – з 2018 року. Протягом останнього місяця проведено 3 тромбекстракції та 6 тромболізисів.«Хочу поділитися останнім випадком лікування пацієнтки з ішемічним інсультом. Пацієнтка 48 років, яка хворіє гіпертонічною хворобою, доставлена в лікарню через годину після початку захворювання. При поступленні стан важкий, втрачена мова і її сприйняття, відсутні рухи в правих кінцівках, потьмарена свідомість. Пацієнтці проведено тромболітичну терапію препаратом «Актилізе», скеровано на тромбекстракцію. Використана методика бриджінгу, – описує випадок лікарка. – Результат – хвора в свідомості, сила в правій руці і нозі відновилась майже повністю, активно спілкується».
Пацієнтка зі своїми лікарями Галиною Романюк та Євгеном Вольгою
Медики радять: за перших же ознак інсульту слід негайно викликати бригаду швидкої допомоги. «Фіксуйте час захворювання, адже час – це мозок», – наголошує Наталія Ящук і додає: що швидше буде надана допомога, тим кращим буде результат для пацієнта.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1723094545)
Недообслідуваний
Показати IP
11 Квітня 2020 10:19
Дякую, що ви працюєте і рятуєте здоров'я та життя. Усіх вам благ!!!
Чотири роки провели в луцькому СІЗО: підозрювані в крадіжці на $60 тисяч відправилися на передову
Сьогодні 08:10
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 08:10
У Луцьку в суботу обмежать рух транспорту перед замком, а від сьогодні перекриють проїзд з вул. Клима Савура на Перемоги
Сьогодні 07:14
Сьогодні 07:14
На 46 тисяч більше, ніж у червні: у липні різко зроста кількість охочих поїхати за кордон, – Волинська митниця
Сьогодні 06:42
Сьогодні 06:42
Чому одних людей комарі кусають постійно, а інших – ні?
Сьогодні 00:11
Сьогодні 00:11
8 серпня: свята, події, факти. День військ зв’язку в Україні та Міжнародний день кота![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
Рекордна хвиля тепла в Антарктиді: температура піднялася на 30 градусів вище за норму
7 Серпня 2024 23:36
7 Серпня 2024 23:36
У луцькому дитсадку замінять старі вікна![](/public/images/logo.png)
7 Серпня 2024 23:27
![](/public/images/logo.png)
7 Серпня 2024 23:27
Громади Волині залучили майже 5 мільярдів гривень податків
7 Серпня 2024 23:09
7 Серпня 2024 23:09
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.