USD 41.10 41.50
  • USD 41.10 41.50
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.55 10.69

НБУ введе в обіг нову монету. Як вона виглядає

8 Лютого 2021 18:15
В Україні випустять пам’ятну монету «250 років астрономічній обсерваторії Львівського університету».

Як повідомляє пресслужба НБУ, в обіг її вводиться в обіг з 10 лютого.

Монета присвячена науково-дослідній установі Львівського національного університету імені Івана Франка, однієї з найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснованої 1771 року, з якою пов’язано початок розвитку астрономії у Львові.

Монета номіналом 5 гривень буде випущена тиражем у 35 000 екземплярів. Діаметр її становить 35,00 мм, вага – 16,54 м. Виготовлена зі сплаву нейзильберу.
На головній стороні монети на тлі зоряного неба розмістилися: малий Державний Герб України, під яким написано «УКРАЇНА/2021», в центрі – телескоп обсерваторії Львівського університету; номінал «П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ» показаний внизу півколом і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України розташований праворуч від телескопа.

«На реверсі (зворотний бік) розміщено композицію, що символізує часи перших документально підтверджених астрономічних спостережень у Львові – на дзеркальному тлі абрису панорами Львова XVIII ст. зображений збірний образ тодішнього астронома; внизу міські стіни, на тлі яких написано «250/РОКІВ» і зображено будівлю обсерваторії; угорі півколом напис: «АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ ЛЬВІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ», – повідомляє видання «Нумізмат».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Василий Показати IP 1 Травня 2021 22:06
Мабуть, монета не здатна виглядати звідкись. Вона має вигляд, а не вигдядає

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus