НБУ презентував проект концепції е-гривні
![](/resize/450x284/r/files/news/2022/11-29/351275/2785933.jpg)
Нацбанк України представив проект концепції цифрової гривні, яка покликана виконувати всі функції грошей та доповнювати у цьому готівкову та безготівкову форму гривні.
Про це повідомила пресслужба НБУ.
Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України, що буде прямим зобов’язанням центрального банку. Використання е-гривні, за задумом НБУ, має бути зручним та доступним для усіх верств населення, бізнесу, держорганів тощо.
Нацбанк відкрив проект е-гривні у вересні минулого року, щоб вивчити доцільність її широкомасштабного випуску в Україні.
Наразі НБУ опрацьовує такі можливі варіанти використання е-гривні, від яких залежатимуть її дизайн та основні характеристики:
– для роздрібних безготівкових платежів із можливим функціоналом «програмованих» грошей: для здійснення цільових соцвиплат, зниження видатків бюджету на контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків залежно від обставин;
– для використання у сфері, пов’язаної з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій із віртуальними активами);
– задля забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів.
Національний банк продовжує опрацьовувати проект концепції е-гривні з учасниками платіжного ринку, учасниками ринку віртуальних активів та державними органами. За результатами обробки регулятор розробить фінальну концепцію е-гривні.
Нагадаємо, 8 вересня 2021 року Рада дозволила ринок криптовалют та цифрову гривню. Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, буде створено вигідні прозорі умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Поповнюватиметься бюджет за рахунок податків, а підприємці почуватимуться захищеними.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомила пресслужба НБУ.
Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України, що буде прямим зобов’язанням центрального банку. Використання е-гривні, за задумом НБУ, має бути зручним та доступним для усіх верств населення, бізнесу, держорганів тощо.
Нацбанк відкрив проект е-гривні у вересні минулого року, щоб вивчити доцільність її широкомасштабного випуску в Україні.
Наразі НБУ опрацьовує такі можливі варіанти використання е-гривні, від яких залежатимуть її дизайн та основні характеристики:
– для роздрібних безготівкових платежів із можливим функціоналом «програмованих» грошей: для здійснення цільових соцвиплат, зниження видатків бюджету на контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків залежно від обставин;
– для використання у сфері, пов’язаної з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій із віртуальними активами);
– задля забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів.
Національний банк продовжує опрацьовувати проект концепції е-гривні з учасниками платіжного ринку, учасниками ринку віртуальних активів та державними органами. За результатами обробки регулятор розробить фінальну концепцію е-гривні.
Нагадаємо, 8 вересня 2021 року Рада дозволила ринок криптовалют та цифрову гривню. Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, буде створено вигідні прозорі умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Поповнюватиметься бюджет за рахунок податків, а підприємці почуватимуться захищеними.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 4
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138754)
Петро
Показати IP
29 Листопада 2022 11:05
Все це добре коли є зв'язок, електрика і інтернет.
А зараз до кожної "е-гривні" електрогенератор чіпляти? Коли навчається вже вирішувати нагальні потреби, а не літати за хмарами. Спуститься на землю і гляньте реалії
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138754)
Анонім
Показати IP
29 Листопада 2022 11:15
лох - не мамонт)))
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138754)
Олексій
Показати IP
30 Листопада 2022 06:42
Різниця криптовалют і Є-гривні в тому що криптовалюти зберігаються децентралізовано а Є-гривня ні. Є-гривня зберігається в центральному банку і всі транзакції він відслідковує. Так само і електронні гроші інших країн. Потім податкова спитає де взяв грошей більше ніж зняв і давай плати податки за них
У Луцьку на Кравчука авто збило 11-річного велосипедиста
Сьогодні 17:02
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 17:02
У Ковелі влаштували дозвілля для дружин загиблих військових
Сьогодні 16:46
Сьогодні 16:46
У Боголюбах оновили дитячий майданчик
Сьогодні 16:14
Сьогодні 16:14
Мобілізація в Україні: що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для «ухилянтів»
Сьогодні 15:57
Сьогодні 15:57
Українська розвідка разом із кіберволонтерами атакувала майже сотню російських веб-ресурсів
Сьогодні 15:40
Сьогодні 15:40
Волинянина, який кинув гранату в двох людей, взяли під варту
Сьогодні 15:23
Сьогодні 15:23
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.