USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24

Найперші та найнеобхідніші алгоритми поведінки у разі ворожого обстрілу

24 Лютого 2022 18:19
СБУ оприлюднила інструкції стосовно того, що робити під час різних видів обстрілів.

Про план дій на випадок різних видів обстрілів служба повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Зберігаємо спокій. Дотримуємось правил безпеки. Не піддаємось паніці», – закликають у відомстві.

Що робити під час артилерійських обстрілів системами залпового вогню?

– Ракету можна добре помітити та зреагувати, залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, а вдень димні сліди ракет;

– Організуйте постійне спостереження, постійно тримайте у полі зору будівлі, які знаходяться поруч та можуть використовуватися як укриття. Після сигналу спостерігача є кілька секунд, щоб сховатися;

– Ховайтеся у підвалі або в іншому заглибленому приміщенні. Вибирайте місце в кутку між несучими стінами та недалеко від вікон та дверей для того, щоб миттєво покинути будинок у випадку попадання снаряду;

– Не виходьте з укриття, не перечекавши хоча би 10 хвилин після завершення обстрілу, адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби і коригування вогню або зміна позиції.
Що робити під час артобстрілів?

– Не залишайтеся в підʼїздах, під арками та на сходових клітках. Також небезпечно ховатися у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій і під стінами будинків із легких конструкцій. Такі обʼєкти неміцні і ви можете опинитися під завалами або травмуватися;

– Якщо вогонь артилерії, мінометний обстріл, авіаційне бомбардування застали вас на шляху, негайно лягайте на землю, туди, де є виступ або хоча б у невелике заглиблення. Захист можуть надати бетонні конструкції (окрім тих, які можуть обвалитися або загорітися), траншеї, неглибокі підземні колодязі, широкі труби водостоку і канави;

– Закривайте долонями вуха та відкривайте рот – це врятує від контузії, убереже від баротравми;

– Не приступайте до розбору завалів самостійно, чекайте фахівців з розмінування та представників аварійно-рятувальної служби.
Що робити під час обстрілу стрілецькою зброєю?

– Під час стрілянини найкраще ховатися у захищеному приміщенні (наприклад, у ванній кімнаті або самій ванні). Коли це неможливо, варто лягти прикрившись предметами, що здатні захистити від уламків і куль.

– Якщо ви потрапили під стрілянину на відкритому місці, краще впасти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям може стати бетонна сміттєва урна або сходинки ґанку. Не намагайтеся сховатися за автомобілями або кіосками, бо вони часто стають мішенями.

– Де б ви не перебули, тіло повинно бути у максимально безпечному положенні. Згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб близький вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде бодай протягом пʼяти хвилин.

– Якщо ваше житло перебуває в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно зміцнити вікна, наприклад клейкою плівкою. Це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском чи масивними меблями.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Цікавий Показати IP 24 Лютого 2022 18:49
Нововолинські чинуші, віддайте 12 млн грн грошей громади - це премії вам з бюджету громади з вашого зарплатного фонду ( залишиться вам 13 млн, я думаю вистачить на 100 чинуш) у фонд захисту України.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus