USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.75 43.05
  • PLN 10.20 10.40

Найбільший льодовиковий період на Землі перетворив усю планету на «сніжок»

16 Листопада 2024 00:32
Геологи стверджують, що нашу планету колись покривали величезні льодовики, які сягали навіть екватора. Проте досі залишається таємницею, де та як у цей час виживали живі організми, якщо льодовики дісталися навіть центру континентів, де умови були дуже сухими.

Про це пише IFLScience.

Геологи дізналися про існування недавніх льодовикових періодів, виявивши сліди присутності льодовиків набагато далі від полюсів чи високих гір, ніж можна було очікувати. Здавалося неймовірним, що планета колись була настільки холодною, що товсті пласти льоду могли досягти екватора.

Колись це здавалося вигадкою, але тепер уже відомо, що на Землі були принаймні два такі великі льодовикові періоди, коли наша планета була приблизно на 60°C холоднішою, ніж сьогодні.

Читати ще: Льодовики Аляски тануть «тривожними темпами»

Свідчення заледеніння вчені виявили у штаті Колорадо, США. Сьогодні він розташований майже посередині між екватором та полюсами і піднятий Скелястими горами. Проте 661 мільйон років тому все було по-іншому. Тоді ця територія була відносно плоскою і розташовувалася на екваторі. Якщо лід досягав цього місця, то тоді він міг досягти чого завгодно.

Команда доктора Ліама Кортні-Девіса з Університету Колорадо стверджує, що лід там був. Мінеральні жили, впроваджені в пісковики, є правильною ознакою поєднання льодовикового тиску та геотермального нагрівання, а їхній вік становить 696 і 663 мільйони років.

«Це дослідження є першим фізичним доказом того, що льодовики досягли центру континентів на екваторі», – пояснив Кортні-Девіс.

Проте залишається незрозумілим, чи замерзла вся планета, чи збереглися невеликі теплі оази. Якщо ні, то вченим належить відповісти на запитання, як життю вдалося зберегтися і дочекатися відступу льодовиків.

Читати ще: Гімалайські льодовики тануть на 65% швидше, ніж десять років тому, – вчені
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus