Найбільше гірське озеро України Синевир рекордно обміліло через засуху
![](/resize/450x253/r/files/news/2022/08-29/345705/1661765426-8620.jpeg)
Через засуху рівень води у найбільшому гірському озері України Синевир впав до історичного мінімуму.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомив місцевий гід Віталій Диблюк.
«Цьогоріч зафіксовано історичний мінімум міління озера Синевир. Причиною стало те, що у високогір'ї Карпат та на всьому Закарпатті протягом весни та літа цього року була тривала засуха, довго не було дощу», – сказав він.
Як пояснив Диблюк, на Синевирському острівці є позначка, що показує на рекордний мінімум, до якого опускалася позначка рівня води в озері. Вона зафіксована влітку 2005 року.
«Але не переживайте, Синевир не пересохне, тому що він постійно живиться трьома струмочками з гір, які ніколи не пересихають і не перемерзають», – зазначив гід.
Він розповів, що залежно від погодних умов, рівень Синевиру коливається, зазвичай живлення іде трьома струмками. Ранньої весни спостерігається масовий приплив води до озера через танення снігів у горах, менший за обсягом води, але так само потужний приплив води фіксують також восени, коли задощить.«Тому Синевир за висотами рівня води може «стрибати» 5-7 метрів вгору-вниз. Своєрідним індикатором вимірювання висот є острівець посередині озера, який має свою стабільну висоту, бо це вершина хребта, затопленого під час зсуву та утворення озера – тому від його висоти замірюють мінімум та максимум рівня води в озері. Цьогоріч він найменший за всю фіксовану історію озера», – сказав Диблюк.Утім, за його словами, Синевир стане повноводнішим уже незабаром.
«У нас уже почалися грозові дощі, це додає води в екосистемі. А восени озеро стане більшим за рахунок сезонних дощів», – додав він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це кореспонденту Укрінформу повідомив місцевий гід Віталій Диблюк.
«Цьогоріч зафіксовано історичний мінімум міління озера Синевир. Причиною стало те, що у високогір'ї Карпат та на всьому Закарпатті протягом весни та літа цього року була тривала засуха, довго не було дощу», – сказав він.
Як пояснив Диблюк, на Синевирському острівці є позначка, що показує на рекордний мінімум, до якого опускалася позначка рівня води в озері. Вона зафіксована влітку 2005 року.
«Але не переживайте, Синевир не пересохне, тому що він постійно живиться трьома струмочками з гір, які ніколи не пересихають і не перемерзають», – зазначив гід.
Він розповів, що залежно від погодних умов, рівень Синевиру коливається, зазвичай живлення іде трьома струмками. Ранньої весни спостерігається масовий приплив води до озера через танення снігів у горах, менший за обсягом води, але так само потужний приплив води фіксують також восени, коли задощить.«Тому Синевир за висотами рівня води може «стрибати» 5-7 метрів вгору-вниз. Своєрідним індикатором вимірювання висот є острівець посередині озера, який має свою стабільну висоту, бо це вершина хребта, затопленого під час зсуву та утворення озера – тому від його висоти замірюють мінімум та максимум рівня води в озері. Цьогоріч він найменший за всю фіксовану історію озера», – сказав Диблюк.Утім, за його словами, Синевир стане повноводнішим уже незабаром.
«У нас уже почалися грозові дощі, це додає води в екосистемі. А восени озеро стане більшим за рахунок сезонних дощів», – додав він.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Сказав, що коханка краща: на Волині судили бібліотекарку, яка розбила чоловікові голову![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 12:59
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 12:59
У сні написав, що назавжди – на передовій. Дружина Героя видала книгу віршів, про яку мріяв її чоловік
Сьогодні 12:31
Сьогодні 12:31
Помер відомий український режисер
Сьогодні 12:02
Сьогодні 12:02
Міські грабіжники Луцька ХVІІ століття
Сьогодні 10:06
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 10:06
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.