USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.35 41.60
  • PLN 10.34 10.60

Найбільша і найглибша у світі. У Китаї відкрили підземну лабораторію з вивчення темної матерії

25 Січня 2024 00:36
На південному заході Китаю, приблизно на глибині 2400 метрів під горою Цзіньпін, відкрили найбільшу і найглибшу у світі підземну лабораторію.

Китайська підземна лабораторія Цзіньпін (CJPL), відкрита 2010 року, у грудні 2023 року запустила свою другу фазу, CJPL-II, що стала найбільшою і найглибшою в історії. Ця колосальна структура зі значним об’ємом у 330 000 кубічних метрів більша за попереднього лідера – Національну лабораторію Гран-Сассо в Італії, пише NV.

Лабораторія Цзіньпін – це дім для вчених, які займаються дослідженнями темної матерії, гіпотетичної речовини, що становить понад 80% маси Всесвіту. Темна матерія залишається науковою загадкою, і її вивчення стає одним із ключових напрямків у фізиці елементарних частинок.

Читати ще: Учені підрахували масу Чумацького Шляху

Фізики припускають, що гравітація, що породжується видимою матерією, недостатньо сильна, щоб утримувати галактики, що швидко рухаються, тому виникла теорія темної матерії. Однак її важко вивчати, оскільки вважається, що вона майже не взаємодіє зі звичайною матерією і не взаємодіє зі світлом. Пошуки темної матерії – це одне з головних завдань у фізиці.

CJPL-II забезпечує ідеальні умови для досліджень темної матерії. Її глибина забезпечує захист від космічних променів, які можуть перешкодити реєстрації сигналів темної матерії. Стіни лабораторії захищені спеціальним щитом, який блокує воду та радіоактивний газ радон, унеможливлюючи можливі перешкоди для наукових досліджень.

Останні включають в себе експерименти з частинками і астрофізичним ксеноном (PandaX), а також проект Китайський експеримент з темної матерії (CDEX). Команда PandaX вже модернізувала свій детектор, збільшивши його масу зі 120 кілограмів до 4 тонн. Це дає їм змогу поліпшити чутливість і проводити більш точні експерименти. Крім того, команда CDEX розгорнула германієвий детектор, спрямований на частинки темної матерії з меншою масою, що дає можливість ширших досліджень.

Читати ще: Телескоп James Webb виявив 6 масивних галактик, що виникли невдовзі після Великого вибуху

Незважаючи на конкуренцію в галузі пошуку темної матерії, багато дослідників бачать співпрацю та обмін даними між лабораторіями як ключові елементи для досягнення успіху. У найближчому майбутньому команда CJPL-II планує покращувати свої детектори і продовжувати вдосконалювати методи досліджень темної матерії. Вони також запрошують світову наукову спільноту об’єднати зусилля для більш ефективного вирішення таємниць темної матерії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus