USD 40.80 41.10
  • USD 40.80 41.10
  • EUR 40.80 41.10
  • PLN 10.10 10.30

Наводив ракети на аеродром: у Луцьку оголосили вирок обвинуваченому у держзраді Іллі Сметаніну

5 Липня 2024 15:53
5 липня у Луцькому міськрайонному суді оголосили вирок Іллі Сметаніну, якого обвинувачували у держзраді і наведенні російських ракет на Луцький військовий аеродром. Вирок оголосили під час закритого судового засідання.

Про це повідомляє Суспільне.

Сметаніну призначили покарання у вигляді позбавлення волі на строк 12 років без конфіскації майна.

Як розповів спікер Луцького міськрайонного суду В’ячеслав Покидюк, суд врахував усі обставини, які були досліджені у цій справі. «Врахували покази свідків, які позитивно характеризували обвинуваченого. Також до пом’якшуючих обставин можна віднести те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності», – додав спікер.

Зі слів В’ячеслава Покидюка, Сметанін був присутній під час оголошення вироку, але свою вину у вчиненому не визнав. Час перебування у слідчому ізоляторі, з 1 березня 2022 року, йому буде зараховано до строку відбуття покарання.

Читати ще: Ексльотчик злив Росії дані для удару по Луцькому аеродрому: в СБУ показали, як виявили шпигуна. Відео

У сторони захисту, каже спікер, є 30 днів для оскарження вироку суду в апеляційному суді. Поки що рішення не вступило в законну силу. Станом на 5 липня Ілля Сметанін ще перебуває у СІЗО.

Що відомо про справу Сметаніна

Зранку 24 лютого 2022 року по військовому аеродрому поблизу Луцька російська авіація завдала декілька ракетних ударів. Вже 4 березня в Службі безпеки України повідомили про затримання лучанина за підозрою у держзраді.

Слідчим авіалюбитель, який висвітлював у соцмережах роботу аеродрому, Ілля Сметанін тоді зізнався, що «здав» ворогу під обстріл Луцький військовий аеродром. 28 квітня Луцький міськрайонний суд призначив підозрюваному у Держзраді Іллі Сметаніну заставу в мільйон 984 тисячі гривень. Вже в серпні 2022-го Сметанін заявляв у суді, що не визнає провину.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
ОДІН Показати IP 5 Липня 2024 17:11
А ХТО ТИЖДЕНЬ ТОМУ НАВОДИВ?ТОЙ НЕЩАСНИЙ НАПІВ РОЗКРАДЕНИЙ АЕРОДРОМ НА ВСІХ ГУГЛ КАРТАХ ВИДНО.
Бродін Показати IP 5 Липня 2024 17:44
А яке в нього майно, в жебрака? Скрипка. Скрипаль хренов!
Семен Показати IP 5 Липня 2024 18:14
На хороших, як Ви кажете, Гугл-картах і Вашу вбиральню видно. А от чи знаходитесь Ви саме там у даний момент, знає, очевидно, як мінімум, Ваш сусід. Він Вас і здасть, при нагоді. А по порожній вбиральні навіщо лупити, хіба для смороду...
Хома до Семен Показати IP 5 Липня 2024 20:35
Під час удару по аеродрому 24.02.22 літаків на ньому не було. Всі літаки вилетіли з нього як мінімум за годину до удару. Пізніше був ще один ракетний удар. То як з приводу перебування на ньому???
Олена до Хома Показати IP 5 Липня 2024 23:56
Сметанін дзвонив до льотчиків з питанням "куди ви вилетіли".
Анонім Показати IP 5 Липня 2024 18:24
якось i xрен с ним... тоже, мне новость
дідо Показати IP 5 Липня 2024 18:55
зате другани його ходять і обгаджують Україну...
Олег Показати IP 5 Липня 2024 19:01
Прикольно, він зрадник ,але має позитивні характеристики, та і зрадив всього перший раз ,суддя ,ти головою й**нувся?
123 Показати IP 5 Липня 2024 20:10
Які можуть бути пом’якшуючі обставини? Його судять за хуліганство чи дрібну крадіжку? Він вчинив злочин в умовах війни. Чи просто немає залізних доказів провини цього скрипаля? То він має шанс розвалити обвинувачення у Верховному суді
Сергій Показати IP 5 Липня 2024 21:01
Повний бред,СБУ робить вид,що щось робить! А хто Південь здав,а мусара,сбушнікі і всі інші
232 до Сергій Показати IP 6 Липня 2024 15:18
Не перестаю дивуватись людській тупості. Ви напевне мислите так: в поліції чи там СБУ, НАБУ, неважливо, кожна людина займається тим, що сама собі вигадає? От сидить той поліцейський в Луцькому райупарвлінні і думає: "для чого мені їхати на виклик щодо якоїсь такм крадіжки велосипеда в Коршеві?. Це ж фігня якась. Займусь-но я краще фінансуванням доріг у Донецьку в 2012 році. Це ж при Януковичу було, резонанс! Чи ще якесь цікаве заняття собі вигадаю. Як громадські пляжі в Одесі захопювали в середині 90-х". Скажіть, Сергію, ви так думаєте?
Володимир Показати IP 5 Липня 2024 21:49
Я знаю цього мишака з 1998 року! Все по заслузі!
Сергій Показати IP 6 Липня 2024 10:18
Ви прикалуєтеся, за держ зраду дали 12 років, свідки які пощитивно характеризують обвинувачего? Що там за клоунада була, а не суд.
Анонім Показати IP 6 Липня 2024 14:17
ганьба !!! довічне мінімум... і няких характеристик...
Свідок Показати IP 6 Липня 2024 14:59
А хто такий суддя Покидюк?!
Давайте подумаємо ра Показати IP 6 Липня 2024 15:05
Кримінальний Кодекс України, ст. 11 : 1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, - карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої. 2. Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану, - караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна. 3. Звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання. Частини 1, 3 на Сметаніна не поширюються. він підпадає під частину 2
232 до Давайте подумаємо ра Показати IP 6 Липня 2024 23:45
Ну, давайте подумаємо разом, як ви пропонуєте. Редакція статті 111 КК, яку ви озвучили (в умовах воєнного стану) з'явилась у Кримінальному кодексі 03.03.2022, а злочин Сметанін вчинив 24.02.2022. Український Кримінальний кодекс передбачає, що закон, який посилює відповідальність або вводить нову відповідальність, не має зворотної сили, тобто не розповсюджується на діяння, вчинені до його прийняття. Якщо вам це не відомо, значить ви не юрист, а тому не варто робити подібні коментарі
Злий Показати IP 7 Липня 2024 09:18
А те що там загинули люди не рахується?