USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.30 10.55

Навіщо потрібна дросельна заслінка, яку обрати і як уникнути проблем*

10 Листопада 2022 15:55
Якщо у вашого «Ланоса» з'явилися ознаки несправності двигуна, це не означає, що витрати на дорогий ремонт силового агрегата неминучі. Причина того, що двигун «троїть» або працює нестабільно, може полягати в дросельній заслінці.

Заміна цієї деталі не вдарить по бюджету так сильно, особливо, якщо замовляти її на Автопро. Але найчастіше без заміни можна обійтися – достатньо регулярного професійного чищення руками.

Що таке дросельна заслінка і які вони бувають

Пристрій під цією назвою є важливою частиною паливної системи бензинових та дизельних авто. Однак у різних ДВЗ вона виконує різні функції. У бензинових – обмежує та регулює потік повітря залежно від кількості паливоповітряної суміші. У дизелях її роботу визначає якість складу палива. Дросельна заслінка тут виконує завдання з обмеження повітряного потоку та відключення двигуна.

Види дросельних заслінок

▪ Механічна – коштує дешевше, але менш надійна. Поєднується з педаллю газу за допомогою троса. Регулюється силою натискання на педаль (що сильніше – то більше відкриття).

▪ Електромеханічна – коштуватиме дорожче, але прослужить довше. Також реагує на натискання педалі газу, але робить це з уповільненням. Таким чином забезпечується більш плавна робота двигуна. За кілька секунд затримки блок керування обчислює оптимальний кут відкриття. Така заслінка економить паливо та формує оптимальний склад суміші.
Головна причина несправності та як її усунути

Будь-які труднощі у роботі заслінки зазвичай спровоковані її забрудненням. Через картерні гази в ній засмічуються стінки та канали. Згодом через відкладення парів моторної оливи, палива та вихлопних газів перерізи заслінки стають меншими і двигун не отримує потрібної кількості повітря. Саме через це спостерігаються проблеми у роботі ДВЗ.

Після прочищення перерізів ситуація нормалізується, але тільки якщо двигун не встиг постраждати. Тому відкладати чищення дросельної заслінки не варто. Щоб уникнути проблем, її рекомендовано проводити профілактично кожні 40 тис. км пробігу.

Хоча саме чищення зробити нескладно, краще делегувати процедуру фахівцям, оскільки після цього необхідно ще адаптувати запчастину до блоку керування.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Анонім Показати IP 10 Листопада 2022 16:11
А чогось я те роблю без нагадування.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus