USD 42.80 43.03
  • USD 42.80 43.03
  • EUR 42.75 43.03
  • PLN 10.20 10.40

Науковці заявили про нову загрозу внаслідок масштабних пожеж у Каліфорнії

Сьогодні 10:05
У Каліфорнії тривають масштабні пожежі, які вже знищили цілі райони в Лос-Анджелесі та змусили тисячі мешканців покинути свої будинки. Водночас виникли побоювання, що дим від вогню може служити перевізником небезпечних грибкових спор, здатних поширюватися на великі відстані і підвищувати ризик рідкісних інфекцій.

Про це пише ТСН.

За словами лікаря Мартіна Хенігля з Медичного університету Граца (його цитує MailOnline), зміна клімату та екстремальні погодні умови створюють сприятливе середовище для швидкого пристосування грибків до більш високих температур. Це означає, що деякі мікроорганізми можуть тепер виживати і всередині людського організму, тоді як раніше людське тіло вважалося для них занадто «гарячим».

«Загалом кажучи, ймовірність того, що грибки можуть викликати пандемію, безумовно, існує», – каже Хенігль.

Хоча вчені підкреслюють, що реальний ризик «грибкового зомбі-апокаліпсису з грибками» залишається вкрай низьким, швидкі мутації грибків і зростання їхньої стійкості до наявних протигрибкових засобів викликають серйозну тривогу в науковому співтоваристві. Особливо вразливими виявляються люди з ослабленим імунітетом, для яких вдихання спор із повітря, насиченого димом, може мати важкі наслідки. Науковець Друммонд з університету Бірмінгема підкреслює, що деякі види грибків дуже вміло ховаються від імунітету, тому деякі хвороби можна виявити, коли вже занадто пізно.

Читати ще: Лісові пожежі охопили п’ять районів навколо Лос-Анджелеса, евакуювали 180 тисяч людей

Не менш небезпечним фахівці вважають кокцидіомікоз (відомий як Valley Fever). Цей грибок мешкає в ґрунті посушливих регіонів, і за несприятливих умов, включаючи потужні пожежі, його спори піднімаються в повітря і можуть поширюватися на великі відстані.

За словами Мартіна Хенігля, випадки кокцидіомікозу в Каліфорнії останніми роками зростають загрозливими темпами, а тяжкість захворювання може варіюватися від легких симптомів, схожих на застуду, до важких форм, що зачіпають легені, мозок та інші органи. Особливо вразливі для цієї інфекції люди з ослабленим імунітетом, тому фахівці закликають посилити контроль і моніторинг у районах, які постраждали від вогняної стихії.

Фахівці зазначають, що в нинішній ситуації вкрай важливо розвивати методи моніторингу стану повітря, покращувати системи попередження та посилити контроль за поширенням грибкових захворювань. Ведуться дослідження, спрямовані на створення нових препаратів, здатних справлятися з мінливими патогенами. Однак, поки пожежі продовжують вирувати, а клімат стає дедалі теплішим, учені не виключають, що подібна небезпека зростатиме.

Читати ще: Масштабна пожежа у Лос-Анджелесі: 70 тисяч евакуйованих, рятувальникам не вдається локалізувати вогонь

Донедавна вважалося, що «зомбі-гриби» можуть заражати тільки мурах. Але 2022 року в Національному парку Єллоустоун виявили вовків, заражених спорами Toxoplasma gondii. Гриб змушував тварин залишати свою зграю, або ж навпаки, діяти більш агресивно в колі своїх родичів і врешті-решт ставати лідером.

Утім доктор Друммонд зазначає, що наразі науці не відомий такий грибок, що міг би впливати на поведінку людини так, як це робить кордицепс або Toxoplasma gondii.

Як повідомляли, лісові пожежі та потужний штормовий вітер, який швидко роздмухує полум’я, спричинили серйозну небезпеку в околицях Лос-Анджелеса, у тому числі в районах, де розташовані будинки знаменитостей.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus