USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.25 41.60
  • PLN 10.35 10.50

Науковці виявили дивні побічні ефекти у жінок після пологів

15 Вересня 2023 00:49
Жінки в післяпологовому періоді частіше за вагітних повідомляють про «ілюзію парейдолії». Такого висновку дійшли вчені з Університету Квінсленда.

Ілюзія парейдолії обличчя – це бачення облич у повсякденних предметах. Ця ілюзія є нормальною, але деякі люди відчувають її частіше, ніж інші.

Як пише Newsweek, у дослідженні взяли участь 400 жінок. Їх розділили на три групи: жінки, які очікували пологів, жінки, які народили протягом останніх 12 місяців, і ті, хто не був вагітним або в післяпологовому періоді. Фахівці пояснили, що мозок людини у всьому автоматично шукає обличчя. Парейдолія обличчя виникає, коли мозок застосовує ті самі когнітивні функції до об’єктів, які використовуються для розпізнавання реальних людських облич.

Результати показали, що жінки в післяпологовому періоді краще за інших бачили обличчя у випадкових предметах. Вчені вважають, що це говорить про зв’язок між розпізнаванням обличчя та зміною рівня гормонів під час вагітності та після народження.

Співавтор дослідження, доктор Джессіка Тоберт зі школи психології Університету Квінсленда, розповіла, що такі результати стали несподіванкою. Фахівці допустили, що це пов’язано з підвищеним рівнем окситоцину. Цей гормон пов’язаний з пологами, годуванням груддю та іншою материнською поведінкою, може привести до підвищеної сприйнятливості до парейдолії.

«Це перше наукове свідчення того, що сприйнятливість до парейдолії може бути різною на різних етапах життя. Це переконлива ознака того, що нам необхідно краще зрозуміти, як гормони, включаючи окситоцин, змінюють нашу здатність розпізнавати обличчя», – підсумували вчені.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus