USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Намагається прорвати українську ППО. Як РФ експериментує і змінює тактики запусків «шахедів»

13 Квітня 2025 11:04
Російська армія змінює тактику використання дронів-камікадзе типу Shahed, щоб виснажити українську протиповітряну оборону. Наприкінці березня та на початку квітня 2025 року росіяни знову почали застосовувати більш звичну схему атак.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

За їхніми даними, зміна тактики РФ відбулася після того, як у середині лютого і на початку березня спостерігалося тимчасове зростання масштабів російських ударів на далекі відстані.

Як повідомляють аналітики, у лютому та на початку березня 2025 року російські війська завдавали масованіших ударів по Україні, але в останні тижні повернулися до менш масштабних атак, подібних до тих, що спостерігались у січні та на початку лютого. При цьому вони використовують менше ракет.

7 квітня Росія не завдала жодного удару, хоча днем раніше, 6 квітня, здійснила найбільшу атаку за останній місяць. Уже з 8 квітня щоденні удари знову відновилися.

Читати ще: «Є момент змиритися чи заткнутися»: Трамп про переговори щодо війни в Україні

Аналітики ISW наголошують, що російська влада поки що відмовляється погодитися на тимчасове припинення вогню, яке, ймовірно, запропонував російському диктатору Володимиру Путіну спецпредставник США на Близькому Сході Стів Віткофф під час зустрічі 13 березня.

Згідно з пропозицією, Росія мала би припинити удари по українській енергетичній інфраструктурі, але не повністю відмовитись від атак безпілотниками та ракетами. Водночас повноцінне припинення вогню по всій лінії фронту, у повітрі та на морі передбачало б повну зупинку всіх російських ударів по Україні.
Російська влада навмисно затягує переговори щодо припинення вогню, щоб армія і далі просувалась на фронті та здійснювала удари по українських оборонних і цивільних об’єктах. Такі дії мають на меті залякати населення і послабити здатність України до оборони перед можливими подальшими атаками, пише ISW.

Читати ще: Трамп продовжив на рік дію указу Байдена щодо санкцій проти Росії

За даними аналітиків, останнім часом росіяни змінили тактику ударів на великі відстані – схоже, вони намагаються завдати максимальної шкоди, використовуючи ударні групи подібні до тих, які застосовували на початку року, аби посилити тиск на цивільне населення.

Українські джерела та німецьке видання Bild повідомили, що наприкінці березня та на початку квітня 2025 року російські війська змінили тактику застосування безпілотників. Зокрема, дрони дальнього радіуса дії запускають на висоті за кілька кілометрів від великих українських міст, а потім одночасно атакують кількома апаратами.

Також зазначається, що росіяни використовують «шахеди» щільними групами, щоб виявити та знищити українську протиповітряну оборону. Для цього вони збирають 10−15 дронів за межами населеного пункту, а потім спрямовують їх на ціль.

Читати ще: Росія збільшила на 52% кількість дронових атак по Україні від початку мирних переговорів, – The Telegraph

Полковник Юрій Ігнат, начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ, заявив, що Росія постійно вдосконалює свої безпілотники «шахед», балістичні ракети та тактику ударів, що ускладнює роботу української протиповітряної оборони.

За його словами, раніше російська армія запускала «шахеди» хвилями проти різних об’єктів щоночі. Нині ж дрони використовують у щільніших групах, і така зміна, ймовірно, спрямована на ефективніше проривання української системи ППО.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus