USD 41.90 42.20
  • USD 41.90 42.20
  • EUR 41.70 42.15
  • PLN 10.15 10.35

«Надії немає, нема куди їхати»: як у Нововолинську допомагають переселенцям із Донеччини

22 Листопада 2024 09:34
З тимчасово окупованих територій на Волинь евакуювалися 40 переселенців із Селидівської, Вугледарської та Комарської громад, що на Донеччині. Усі вони нині проживають у місті Нововолинську.

Адаптуватися до нових умов, проконсультувати з юридичних, психологічних та інших питань людям допомагають у центрі підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) «Селидове.UA», який розпочав роботу на початку листопада 2024 року, розповіла Суспільному керівниця Вікторія Лежньова.
Серед тих, хто нині проживає в Нововолинську – 41-річна Ольга Чукова. Жінка родом із міста Селидове Покровського району. Тривалий час після вторгнення РФ в Україну у 2022-му жінка не хотіла покидати рідну домівку, адже, з її слів, у місті було спокійно.

Деякий час Ольга Чукова побула у рідних, а згодом повернулась додому. Після одного з прильотів, зазначила жінка, вирішила виїжджати з Селидового.

«Був приліт на ринок і тоді попривозили багато цивільних. Я сказала собі – досить! Дітей треба вивозити! І знову ж таки до брата поїхала (у Київську область), а потім вже сюди, у Нововолинськ. Тяжко дуже морально, дуже хотілось додому і зараз хочеться. Але вже надії немає, що туди я повернуся, нема куди їхати», – сказала жінка.
На Волинь Ольга Чукова приїхала з двома дітьми, а згодом забрала й батьків. У Селидовому працювала у лікарні молодшою медсестрою, і зараз працює на аналогічній посаді в Нововолинській лікарні.

Зі слів жінки, найбільшу винагороду за все пережите отримала, вийшовши місяць тому заміж за волинянина, який нині служить у лавах ЗСУ. Нині її чоловік-військовослужбовець Андрій виконує бойові завдання на рідній для Ольги Донеччині.
«Дуже радий, що вони переїхали, бо те місто вже в окупації. А в Нововолинську безпечніше, ніж у Києві, бо туди теж кожен день щось летить. Я зараз в бліндажі, на чергуванні і зараз в нас трішки голосно. Звісно, я люблю свою дружину і радий, що ми одружилися. Думали зробити це після війни, але так як війна затягується, то ми вирішили зробити це зараз», – сказав військовий.

Поки чоловік Ольги Чукової захищає Україну, сама Ольга працює і виховує двох дітей: 9-річного Івана та 11-річного Олександра. Старша донька проживає окремо. Зараз родина мріє про власне житло, яке будується у Нововолинську для переселенців. Ольга додала: сподівається, що вдасться отримати омріяне помешкання для своєї родини.

Будівництво багатоквартирних житлових будинків для переселенців у Нововолинську триває на вулиці 5-Мікрорайон. Як розповів керівник управління будівництва та інфраструктури Нововолинської міськради Богдан Миронюк, у місті почали зводити 2 шестиповерхових будинки, загальна кількість квартир – 151.
Станом на кінець листопада на обліку в Нововолинській міській раді перебувають 282 сім’ї, які потребують поліпшення житлових умов, розповів начальник юридичного відділу Нововолинської міськради Ігор Дицьо.

З його слів, першочергове право на отримання квартир мають багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми, вагітні жінки, люди, які втратили працездатність, люди пенсійного віку, житло яких було зруйноване або стало непридатним внаслідок збройної агресії Росії

«Це житло перебуватиме у комунальній власності: воно не підлягає приватизації, а використовуватиметься особами на умовах договору найму. Виділення квартир, якщо будуть наявні вони, здійснюватиметься залежно від того, у кого більше балів. Тобто людина може стати на чергу 2 роки тому, а інша сьогодні. Але вона має більше балів, то вона отримає першою», – сказав посадовець.

Сподівається на нове житло й 60-річний Борис Блажко, житло якого зруйноване. Чоловік мешкає у Нововолинську декілька днів та завітав у центр підтримки ВПО «Селидове UA», аби зареєструватися для отримання допомоги. У місті чоловік вже почав шукати роботу за своєю спеціальністю електрозварювальника

«Там вже неможливо було жити. Ще якось і влітку жили, але потім уже ворог усе ближче і ближче. І адміністрація порадила всім виїжджати», – зазначив переселенець.
Як розповіла керівниця центру «Селидове. UA» Вікторія Лежньова, спершу вивчають потреби переселенців, заносять їх у реєстр для зв’язку, а також надають гуманітарну і консультативну допомогу.

З її слів, таких центрів підтримки ВПО «Селидове UA» є три: у місті Кам’янське Дніпропетровської області, у селі Петропавлівська Борщагівка Київської області та в місті Нововолинську на Волині.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
Кум Показати IP 22 Листопада 2024 10:50
За кордон тре тiкати

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus