На Волині рятувальників навчають жестової мови
![](/resize/450x252/r/files/news/2023/07-08/364401/0b559375dddbe2b7.jpg)
На Волині працівники обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуації навчаються жестової мови за базовою програмою, котра містить понад тисячу слів.
Як розповіла Суспільному викладачка жестової мови Катерина Михалюк, це дев’ять повноцінних уроків.
З її слів, таку програму рятувальники опановують за 72 години навчання.«Реально це. Тисяча жестів не так багато. Теми в нас є: природа, тварини, медицина, військова група. Основна база, яка їм знадобиться для надання допомоги людині, в них буде», – зазначила викладачка.
«Отримані знання допоможуть зрозуміти та правильно оцінити проблеми людей, котрі не чують та не можуть говорити, а також визначити, яка допомога потрібна у конкретний момент», – сказав начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення Роман Дейнека.Як додав, це перші такі навчання в його практиці, а отримані знання є необхідними під час професійної діяльності.
«У цих навчаннях беруть участь працівники, які залучаються до ліквідації надзвичайних ситуацій, проведення пожежно-рятувальних і аварійно-рятувальних робіт. Тут є фельдшери, рятувальники, медики, психологи», – розповів керівник відділу.Як зазначив фельдшер-рятувальник Володимир Ховайло, уроки записують на відео та щодня повторюють вдома.
«Букви знаю, рахувати теж знаю. Слова, ті що задають – деякі вже знаю. Їх треба постійно використовувати в навчанні, в спілкуванні, щоб краще запам’ятати», – додав рятувальник.Заняття проводять волонтери громадської організації «Жест допомоги». Після завершенню курсу 22 рятувальники отримають сертифікати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Як розповіла Суспільному викладачка жестової мови Катерина Михалюк, це дев’ять повноцінних уроків.
З її слів, таку програму рятувальники опановують за 72 години навчання.«Реально це. Тисяча жестів не так багато. Теми в нас є: природа, тварини, медицина, військова група. Основна база, яка їм знадобиться для надання допомоги людині, в них буде», – зазначила викладачка.
«Отримані знання допоможуть зрозуміти та правильно оцінити проблеми людей, котрі не чують та не можуть говорити, а також визначити, яка допомога потрібна у конкретний момент», – сказав начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення Роман Дейнека.Як додав, це перші такі навчання в його практиці, а отримані знання є необхідними під час професійної діяльності.
«У цих навчаннях беруть участь працівники, які залучаються до ліквідації надзвичайних ситуацій, проведення пожежно-рятувальних і аварійно-рятувальних робіт. Тут є фельдшери, рятувальники, медики, психологи», – розповів керівник відділу.Як зазначив фельдшер-рятувальник Володимир Ховайло, уроки записують на відео та щодня повторюють вдома.
«Букви знаю, рахувати теж знаю. Слова, ті що задають – деякі вже знаю. Їх треба постійно використовувати в навчанні, в спілкуванні, щоб краще запам’ятати», – додав рятувальник.Заняття проводять волонтери громадської організації «Жест допомоги». Після завершенню курсу 22 рятувальники отримають сертифікати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Волинянин вкрав огірки й ледь не сів на п'ять років![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 07:45
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 07:45
На торги виставили підвал луцької багатоповерхівки
Сьогодні 07:17
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 07:17
За бої під Кремінною бійці «Любарта» отримали відзнаки
Сьогодні 06:48
Сьогодні 06:48
Уродженець Камінь-Каширщини закликав підтримувати російську армію. Його покарали умовним терміном![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 06:20
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 06:20
22 липня: свята, події, факти. Перші у світі перегони та перший політ навколо Землі на гвинтокрилі![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
США розсекретили дані про свій ядерний арсенал
21 Липня 2024 23:31
21 Липня 2024 23:31
Венеція планує подвоїти туристичний податок
21 Липня 2024 23:02
21 Липня 2024 23:02
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.