USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

На Волині – напружена ситуація з деякими вакцинокерованими інфекціями

26 Квітня 2024 21:32
24 квітня 2024 року в Україні загалом та на Волині зокрема, стартував Всесвітній тиждень імунізації. Триватиме він до 30 квітня. Його мета нагадати людям та батькам про важливість імунізації дітей.

Про це повідомляє Волинська ОДА.

За підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я, завдяки імунізації вдалось зберегти 2-3 мільйони дитячих життів. За допомогою вакцини перемогли натуральну віспу. Захворюваність на поліомієліт знизилася на 99 %, знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, краснуху. А смертність від кору зменшилась на 75 %.

Про важливість імунізації та ситуацію в області з вакцинокерованими інфекціями розповіли Наталія Янко, генеральна директорка Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб та Людмила Рожко, заступник начальника управління – начальник відділу організації надання медичної допомоги.

За словами Наталії Янко, на Волині ситуація з деякими вакцинокерованими інфекціями є напруженою.

Найбільшу стурбованість в епідеміологів викликає захворюваність на кашлюк.

Читати ще: Кір, кашлюк, дифтерія і правець: на Волині більшає хворих на вакцинокеровані інфекції

«У 2023 році в області було зареєстровано 182 випадки хвороби проти 3 у 2022 році. Цього року уже зафіксовано понад 90 випадків захворювання. 93 % захворілих становлять діти, половина з яких не отримали щеплення», – розповіла Наталія Янко.

Основним засобом профілактики кашлюку є вакцинація. За 3 місяці 2024 року рівень профілактичних щеплень в області проти кашлюку – недостатній та становить лише 22 % – 24 %.

У 2023 році, аби не допустити спалаху кору, в Україні пройшла catch-up кампанія з вакцинації проти ще одного небезпечного інфекційного захворювання – кору.

Завдяки цій кампанії в області вдалось прищепити близько 6 тис. маленьких волинян, котрі не мали імунного захисту. Показники охоплення щепленнями проти кору, краснухи, епідемічного паротиту досягли рекомендованого показника 95%, був досягнутий колективний імунітет.

Також важливо захистити дитину від поліомієліту – небезпечного захворювання, що може призвести до невиліковного паралічу. Тож, волинські епідеміологи радять батькам перевірити, чи діти отримали повний вакцинальний комплекс від цієї інфекції.

Читати ще: У Луцьку закупили нову партію вакцини від ВПЛ

При травмах існує високий ризик захворювання на правець та підвищується ризик заразитися гепатитом В. Відповідно до Національного календаря щеплень, дитина має отримати 3 дози вакцини від гепатиту та всі щеплення від правця.

Також Наталія Янко нагадує волинянам, що COVID-19 нікуди не дівся. Дорослі та діти від 5 років можуть вакцинуватись від коронавірусної хвороби. Особливо важливо зробити щеплення літнім людям та людям, які мають хронічні захворювання.

«Зараз, коли країна живе в умовах воєнного стану та активних міграційних процесів такі інфекційні захворювання як кір, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та COVID-19 є особливо небезпечними, – зазначила Наталія Вікторівна. – Тому закликаю кожного перевірити свої щеплення та своїх дітей».

Своєю чергою, Людмила Рожко запевнила, що в області є усі умови для того, щоб отримувати, якісно зберігати та використовувати вакцину. Також є достатньо надавачів первинної медичної допомоги, які проводять вакцинацію.

«Питання вакцинації на особливому контролі. Адже інфекційні хвороби – це перш за все небезпека, яка особливо посилена в умовах воєнного стану, – наголосила заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА. – COVID нас навчив, якщо інфекція є вакцинокерованою, то ми повинні максимально використати усі можливості захисту пов’язанні з вакцинацією. А не вірити міфам».

Важливо! Вакцинація згідно з Національним календарем щеплень, а також від COVID-19 гарантована державою. Діти та дорослі можуть вакцинуватися від цих хвороб безоплатно в будь-якому державному або приватному медичному закладі.

Відмови від щеплень підвищують не лише ризик зараження інфекцією, але і ризик її важкого перебігу, розвитку ускладнень і навіть смерті. У разі відмови від вакцинації батьки повинні усвідомлювати, що вся відповідальність за здоров’я та життя своєї дитини лягає на них.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus