USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.50 41.90
  • PLN 10.30 10.60

На Рівненській АЕС розпочала роботу місія МАГАТЕ

19 Січня 2023 08:36
На Рівненській атомній електростанції у місті Вараш розпочала роботу місія МАГАТЕ. Про її старт у своєму Twitter повідомив генеральний директор Рафаель Гроссі, він разом з експертною групою відвідав станцію 17 січня. Раніше агенція анонсувала такі місії на українських АЕС, щоб допомогти запобігти ядерній аварії під час війни.

Як повідомили у пресслужбі Рівненської АЕС, станцію відвідали експерти з тринадцяти країн світу. На майданчику РАЕС для постійної місії залишаються два експерти. Вони контролюватимуть ядерну та радіаційну безпеку електростанції, пише Суспільне.

Члени місії доповідатимуть про будь-які загрози, які можуть нести воєнні дії, а також триматимуть зв’язок з Агентством щодо потреб станції.
«Сподіваюся, постійні місії МАГАТЕ на майданчиках АЕС не дозволять країні-агресору порушувати стан безпеки та фізичного захисту електростанцій. Експерти також будуть бачити роботу нашого персоналу та обладнання під час ймовірних атак на енергетичну інфраструктуру», – зазначив генеральний директор РАЕС Павло Ковтонюк.
Читати ще: Україна отримає близько €1,5 мільярда допомоги для відновлення інфраструктури, – Шмигаль

Експерти з питань ядерної безпеки надаватимуть технічну підтримку та повідомлятимуть про свої висновки до штаб-квартири МАГАТЕ.
«Ми будемо дивитися на фізичну цілісність станції, чи немає пошкоджень та в яких умовах вона працює, наприклад, чи отримує зовнішнє електропостачання. Дивитимемося на нормальне функціонування всіх систем безпеки та обладнання. Дуже важливо, що ми будемо дивитися на умови персоналу», – сказав Гроссі під час відвідин РАЕС.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus