USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.25 10.40

На дні Мертвого моря виявили соляні «димарі»: вони можуть попереджати про катастрофи на суші

30 Листопада 2024 00:16
На дні Мертвого моря дослідники виявили унікальні утворення – підводні «димарі», що викидають солону рідину. Вони можуть допомогти заздалегідь визначати місця, де потенційно виникнуть небезпечні провалля ґрунту.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Science of the Total Environmen, пише УП. Життя з посиланням на The Guardian.

Мертве море швидко міліє. За останні 50 років рівень води там опускався приблизно на метр щороку, і тепер його поверхня розташована на 438 метрів нижче від рівня Світового океану.

Через це у ґрунті утворюються тріщини, які впливають на зниження рівня прісних вод у регіоні – і в Ізраїлі, і в Йорданії та на Західному березі.

Читати ще: Вчені розкрили таємницю кристалів Мертвого моря

Під час досліджень дайвери знайшли на дні моря незвичайні структури – соляні труби заввишки до семи метрів і з діаметром у два-три метри, з яких витікає білувата рідина.
Аналіз показав, що рідина походить із прісних підземних джерел. Вона проходить через солоні відкладення під Мертвим морем, розчиняє сіль і утворює розчин, який кристалізується.

Читати ще: Проблеми клімату: на Землі з’явилися точки аномальної спеки

Вчені зазначають, що соляні труби ростуть дуже швидко – на кілька сантиметрів за день.

Дослідження показало, що скупчення таких підводних утворень може бути раннім сигналом, що неподалік може утворитися провалля – проблема, що все частіше трапляється у регіоні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus