USD 41.70 42.02
  • USD 41.70 42.02
  • EUR 41.80 42.00
  • PLN 10.20 10.38

«Мистецька платформа»: в Луцьку – творча зустріч із музикантами-віртуозами. Фото

19 Листопада 2024 18:59
Музиканти-віртуози відкрили в Луцьку Всеукраїнський науково-творчий проєкт «Мистецька платформа», ініційований кафедрою музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Творча зустріч відбулася в Луцькій музичній школі №1 імені Фридерика Шопена 19 листопада.

Ідея проєкту полягає у створенні платформи для зміцнення творчих і наукових зв’язків, відкриття нових можливостей у сфері мистецтва та підвищення професійної майстерності фахівців, які працюють на мистецькій ниві. Цей проєкт – чудова нагода не лише для отримання нових знань, але й для натхнення, обміну ідеями, досвідом і новітніми підходами у виконавському мистецтві та педагогіці, спільного пошуку шляхів до вдосконалення.

Автори проєкту – завідувач кафедри музичного мистецтва ВНУ, доктор мистецтва, викладач мистецької школи №15 в Одесі, гітарист, лауреат національних і міжнародних конкурсів Іван Косинець та декан факультету культури і мистецтв університету імені Лесі Українки, професор, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Віталій Охманюк.

«Сьогоднішній захід – це не просто концерт, це зустріч однодумців, для яких музика є не тільки мистецтвом, а й життєвим шляхом, полем для творчих пошуків і джерелом натхнення», – оголосив ведучий вечора.
Читати ще: Не лише інтимний, а й ексклюзивний стендап: у Луцьку виступила відверта Лєра Мандзюк

Першими на сцені виступили в дуеті лауреатки міжнародних конкурсів Ірина Форманюк (домра) і Ганна Кулік (фортепіано). Один із виконаних творів музикантки присвятили пам’яті загиблих цивільних мешканців українських міст, які щодня атакують російські ракети.
«Ми дуже раді нашій зустрічі. Дякуємо вам, що знайшли час і бажання бути сьогодні разом із нами в цій творчій атмосфері. Сьогодні відкриття Всеукраїнського науково-творчого проєкту «Мистецька платформа», заснованого кафедрою музичного мистецтва ВНУ імені Лесі Українки. Ми дуже щасливі, що автори та організатори цього проєкту поклали місію відкриття саме на нас», – сказала Ірина Форманюк.

Вона додала, що давно хотіла приїхати з концертом до Луцька, адже вважає його своїм містом.

«У мене є три міста. Це мій рідний Чернігів – місто моєї юності. Одеса – місто, в якому я проживаю понад 20 років. І Луцьк – місто, яке я дуже люблю і де часто буваю, адже тут народився і виріс мій чоловік. Тому цей проєкт – це ще один привід для мене бути сьогодні тут», – пояснила Ірина Форманюк.
Читати ще: Хор глядачів, спільна мрія і селера: в Луцьку виступила талановита Jerry Heil. Фото

Одну з композицій Ірина Форманюк виконала в дуеті з гітаристом і автором проєкту Іваном Косинцем, а ще кілька – сольно.
Згодом на сцену вийшов баяніст-віртуоз, народний артист України, професор, соліст Одеської обласної філармонії, завідувач кафедри музичного мистецтва Одеської національної музичної академії Володимир Мурза.

«Цей концерт незвичний. Хочу сказати, що в мене – легка рука. Кілька конкурсів і фестивалів, до складу оргкомітетів яких я входив у період їх започаткування, відбуваються досі, деякі – вже понад 15-20 років, – розповів Володимир Мурза. – Хочу подякувати вам за можливість виступити тут, у Луцьку, де я маю безліч друзів і знайомих».
Відзначимо, що завтра, 20 листопада, відбудеться майстерклас Володимира Мурзи на факультеті культури і мистецтв університету імені Лесі Українки.

Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus