USD 42.05 42.35
  • USD 42.05 42.35
  • EUR 42.00 42.35
  • PLN 10.25 10.40

Музею волинської ікони передали феретрон XVIII століття

17 Травня 2024 22:47
Спеціалісти Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру передали Музею волинської ікони феретрон 18 століття (процесійну ікону). Сюжетні композиції нового експонату є унікальними для Волині.

Про це повідомили в музеї.

У 2013 році ікону знайшли у церкві Собору Пресвятої Богородиці в селі Забороль Луцького району. На той час вона була в аварійному стані, забруднена, зі значними осипами фарбового шару та левкасу, пошкоджена жуком-деревогризом, були втрачені підніжжя і одне бічне різьблене крило.

Загалом феретрон має традиційну форму, що дозволяла розміщувати його у храмі й використовувати під час хресних ходів.

Читати ще: Від класики до сучасних тенденцій: як у Луцьку відзначатимуть День музеїв

«З одного боку ікони змальований образ Новозавітної Трійці, символічне втілення християнського догмату про єдність трьох іпостасей Бога в особі Бога Батька, Бога Сина – Ісуса Христа і Духа Святого у вигляді білого голуба. Зображення займає верхню частину ікони і символізує божественний світ і звершення вищого небесного суду. Батько і Син тримають скіпетр, який стоїть на земній кулі і споглядають вниз, на землю, де у вогні спопеляються грішники. Зображення геєни вогненної є одним із елементів іконографії Страшного суду, який був обов’язковим у кожному храмі, як наочне нагадування про ведення праведного життя», – йдеться у повідомленні музейників.
Інша частина феретрону збереглася краще. На ній авто зобразив «Непорочне зачаття Пресвятої Богородиці».
Попри втрату деяких елементів ікони, відреставрований фетертон – цінний експонат для Музею волинської ікони.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus