«Моя єдина амбіція – вижити!» Сергій Притула – про Луцьк, освіту, донати і відсутність цивільних цілей на території РФ
«Нам потрібно перемагати, не сподіваючись на те, що станеться якесь чудо. Хоч моя рожева мрія – це внутрішній конфлікт усередині росії, і відцентрові процеси, які запустяться там, стануть причиною того, щоб війська повернути туди. Тому що сірничок, який може загорітися в умовному Дагестані чи Башкирії, запалить усю росію… А рух до Європейського Союзу має бути нашою безальтернативною стратегією», – розповів Сергій Притула.
Зустріч із відомим громадським діячем відбулася 28 березня в бібліотеці Університету імені Лесі Українки. На подію зареєструвалися понад 800 учасників.
Насамперед засновник благодійного фонду, волонтер і телеведучий закликав присутніх студентів добре вчитися, зокрема опановувати англійську мову, адже «найгірше, що може статися в майбутньому в Україні, – це високооплачувані низькокваліфіковані працівники». Також він заохотив молодь одночасно навчатися та працювати.
«Нас стає менше. Мільйони українців виїхали за кордон. Кожного дня росія вбиває нас тут. Тому кожна світла голова та світлий розум у країні після перемоги будуть на вагу золота. І до перемоги так само. Тому не стратьте ті можливості, які дають вам наші захисники. Тому що тут ідеться навіть про повагу до тих людей, які дають вам можливість нормально вчитися ціною власних життів. У той момент, коли ви приходите на пару і слухаєте своїх викладачів, хтось не дозволяє штурмувати росіянам чергову посадку, хтось вгризається в землю», – сказав Сергій Притула.Згодом він відповів на низку запитань студентів. Інформагентство Волинські Новини пропонує своїм читачам ознайомитися з найцікавішими тезами.
ПРО ТЕ, ЯК СКАЗАТИ «ДЯКУЮ» ЗАХИСНИКАМ
«Це нормально робити все, що відповідає нормам поведінки у вашому віці. Єдине, що потрібно завжди тримати в голові в той момент, коли ви отримуєте задоволення від життя, – пам’ять завдяки кому ви маєте цю можливість. І обрати для себе зрозумілий спосіб сказати «дякую» тим, хто дає вам цю можливість. Це можна зробити різними способами. Можна ходити плести сітки кілька разів на тиждень. Корона не впаде. Можна організовувати збір коштів на потреби того чи того підрозділу або воїна. Можете зібрати комусь на тепловізор за півтори тисячі доларів? Зберіть. Не проходьте повз кекси в холі, тому що дівчина знайшла свій варіант, як збирати донати. Приєднуйтеся. У вас неймовірний потенціал», – зазначив Сергій Притула.
Як підрахував, якщо кожен із 10 400 студентів, які навчаються в Університеті імені Лесі Українки, щодня жертвуватиме вісім гривень на день, то за місяць донатимете 240 гривень. Тобто потенціал студентів вишу – близько трьох мільйонів гривень на місяць.
«Коли ми робимо мегазбори, це дуже круто. Але насправді основний мегазбір – щоденний донат, який робить рандомний українець. Тому що фонд, який я заснував, зібрав 6,6 мільярда гривень за два роки, з яких мегазбори – тільки 22%», – звернув увагу волонтер.ПРО АМБІЦІЇ
«Ходити, думати про те, що буде там, у той момент, коли мені на 21-й поверх у Києві може «Шахед» прилетіти на ізі? Ну камон! Моє завдання – вижити. Це моя єдина амбіція. Для того, щоб вижити, я маю щось робити. У мене є фонд. Він лупашить у промислових масштабах підтримку військовослужбовців. Ми допомагаємо вбивати ворога. А перейматися тим, що десь за горизонтом... Спочатку перемога, а потім усе решта», – сказав Притула.
Він додав, що більше не уявляє себе в ролі актора чи телеведучого розважального контенту, оскільки це вже буде не щиро.
«Робота на телебаченні. Ця сторінка перегорнута. Розважальний сегмент у цілому. Я не можу уявити повернення в кадр програми розважального контенту. Займаючись якоюсь роботою, завжди потрібно бути щирим. На брехні ти ніколи не побудуєш чогось нормального. Я завжди був щирий зі своїм глядачем. Я заходив у кадр і не грав жодної ролі. Я був таким самим, як у житті… Останні два роки дуже випалили мене зсередини… Я не зможу стати перед камерою і зробити вигляд, що цієї війни не було, що цього болю не було. Це буде не щиро».
Сергій Притула наголосив, що після закінчення війни великим викликом, зокрема для його волонтерської діяльності, стане відбудова країни та реабілітація людей: «Тобто мені потрібно буде переформатувати роботу фонду з більш мілітарного на гуманітарний напрямок. Це буде нелегка справа».ПРО ЛУЦЬК
Притула пригадав, що з Луцьком пов’язаний пам’ятний епізод із його кар’єри. Це місто, де йому буквально пустили кров – на зніманнях сюжету про реконструкцію лицарських поєдинків у замку Любарта.
«Звичайно, насамперед є спогади про гастролі, коли я сюди приїжджав із «Вар’ятами». Це було одне з найулюбленіших місць для відпочинку, тому що виступи тут із концертами я не міг назвати роботою. Це навіть не ми так заряджали аудиторію в залі, як отримували від неї неймовірний фідбек», – сказав Сергій Притула.
Головна ж його асоціація з Луцьком – це Роман Сініцин, який очолював військовий напрямок фонду, а зараз служить у Збройних силах України. Загалом зараз на війні – 20 людей із фонду.ПРО СТВОРЕННЯ ФОНДУ
Із 2014 року Сергій Притула волонтерив на користь військовослужбовців. У 2020 році, коли розпочалася пандемія коронавірусу, українські лікарі виявилися незахищеними. Тому він розпочав шукати людей, пов’язаних із медициною. Так зійшовся з Ганною Гвоздяр.
«Ми почали разом пахати: пакувати захисні костюми, обладнання, пробірки, окуляри, маски… І це все розпихувати по лікарнях по всій Україні. Нам сподобалося. Ми втягнулися. Тут на горизонті з’явився центр реабілітації для військових на колісних кріслах, які попросили допомогу в специфічних меблях. Тут на горизонті з’явилася організація незрячих людей, яким потрібно було зробити ремонти… І ми вирішити все красиво оформити юридично», – пригадав діяч.
Фонд Притули зареєстрували 21 липня 2020 року. Спершу він нараховував трьох людей, а після початку масштабної війни розширився до близько 150.ПРО ФРАЗУ «ЯК ХЛОПЦІ З ФРОНТУ ПОВЕРНУТЬСЯ, ТО НАВЕДУТЬ ЛАД»
«Усе впирається в освіту, тому що високоосвічені люди, які читають книжки, грають у шахи, мають критичне мислення, зазвичай люблять і поважають закон. Ба більше, вони допомагають його писати. Такі люди люблять грати за правилами, а не жити в хаосі.
Українське суспільство, навіть попри війну, досі страждає на високий рівень інфантильності та на високий рівень патерналізму. Ми любимо перекладати відповідальність на кожного. В часі війни найстрашніше фраза звучить так: «Як хлопці з фронту повернуться, то наведуть лад». Хто ти, щоб вирішувати, чим має займатися ветеран, який повернеться з війни? Чому ти конкретно не наведеш лад, об’єднавшись з іншими небайдужими?» – прокоментував Сергій Притула.
За його словами, можна спостерігати за проблемою, а можна спробувати її вирішити. Він закликав об’єднуватися та наводити комунікацію з небайдужими.ПРО РОСІЙСЬКОМОВНИХ УКРАЇНЦІВ
Притула зауважив, що нормально ставиться до російськомовних українців, адже усвідомлює, що Україну століттями русифікували.
«Я розумію природність процесу переходу з російської на українську, що це може зайняти певний час. Я не розумію, для чого українські молоді жінки на дитячому майданчику спілкуються зі своїми дітьми російською. Я не розумію, навіщо цій дитині в сучасній Україні російська мова. Проте є Конституція», – сказав громадський діяч.
Як додав, завжди закликає людей переходити на українську мову та помічає, що з часом в україномовному середовищі раніше російськомовні українці легко переходять на солов’їну.
«Думаю, через 20 років у нас узагалі не буде цієї проблеми», – підкреслив Притула.ПРО РОСІЙСЬКИЙ КОНТЕНТ
Торік рф заробила з України понад 80 мільйонів доларів унаслідок переглядання українцями російського контенту та прослуховування російської музики. Сергій Притула назвав це катастрофою.
«І це проблема молоді. Тому що не я дивлюся «Слово пацана» і не моя мама слухає Інстасамку. Це контент, розрахований на молодь. Молодь, на жаль, це споживає, – сказав волонтер. – Не можна кричати «Слава Україні!», кидати донат на ЗСУ, а прийшовши до гуртожитку, на ничку дивитися російський контент. Російський контент, де ви його не переглянули би, монетизується. І якась російська компанія отримує ці кошти, з яких сплачує податки в бюджет рф, із бюджету російської федерації виділяються кошти на вбивство українців, на війну в Україні. І дуже коротко цей логістичний ряд можна описати словами: подивився російський контент – оплатив кулю, яка полетіла в українського солдата. Тому якщо ви дивитися російське, то допомагаєте вбивати наших захисників. Це не налазить на голову», – пояснив він.ПРО НАВАЛЬНОГО І «ХОРОШИХ РОСІЯН»
Сергій Притула впевнений, що після всього, що росія завдала українському народу, не може бути жодного жалю до пересічних росіян.
«Після всього, що відбулося в Україні, після всіх звірств, які зробили росіяни, на мою думку, на території росії немає цивільних об’єктів. Є менш пріоритетні і більш пріоритетні цілі», – наголосив він.
Також волонтер закликав українців не шукати «хороших росіян».
«Не потрібно намагатися розібратися в сортах лайна… У людей коротка пам’ять. А я чітко памятаю, як у 2008 році під час російського вторгнення в Грузію, Навальний казав, що було б добре «вдарити по гризунах ракетою». Гризунами він називав грузинів – людей, за незалежність яких українці проливали кров. Зараз грузини за нас проливають кров. Це та сама людина, яка розказувала, що Крим – не бутерброд. Тобто це імперець. Він умер і чорт з ним. Не ангел, а чорт, бо він – у пеклі».
Насамкінець зустрічі Сергій Притула зауважив, що 42% українців готові донатити його фонду, благодійна організація – в топ-4 за згадками у ЗМІ і важливо це все не розгубити. Саме тому він їздить всією країною, спілкується з людьми, просить не забувати про те, що армія захищає нас усіх і що допомога ЗСУ – це справа кожного свідомого українця.
Організатори зустрічі: БФ «БО АНГАР.Україна», БО «Благодійний фонд Сергія Притули», ВНУ імені Лесі Українки.
Ольга ШЕРШЕНЬ
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Зустріч із відомим громадським діячем відбулася 28 березня в бібліотеці Університету імені Лесі Українки. На подію зареєструвалися понад 800 учасників.
Насамперед засновник благодійного фонду, волонтер і телеведучий закликав присутніх студентів добре вчитися, зокрема опановувати англійську мову, адже «найгірше, що може статися в майбутньому в Україні, – це високооплачувані низькокваліфіковані працівники». Також він заохотив молодь одночасно навчатися та працювати.
«Нас стає менше. Мільйони українців виїхали за кордон. Кожного дня росія вбиває нас тут. Тому кожна світла голова та світлий розум у країні після перемоги будуть на вагу золота. І до перемоги так само. Тому не стратьте ті можливості, які дають вам наші захисники. Тому що тут ідеться навіть про повагу до тих людей, які дають вам можливість нормально вчитися ціною власних життів. У той момент, коли ви приходите на пару і слухаєте своїх викладачів, хтось не дозволяє штурмувати росіянам чергову посадку, хтось вгризається в землю», – сказав Сергій Притула.Згодом він відповів на низку запитань студентів. Інформагентство Волинські Новини пропонує своїм читачам ознайомитися з найцікавішими тезами.
ПРО ТЕ, ЯК СКАЗАТИ «ДЯКУЮ» ЗАХИСНИКАМ
«Це нормально робити все, що відповідає нормам поведінки у вашому віці. Єдине, що потрібно завжди тримати в голові в той момент, коли ви отримуєте задоволення від життя, – пам’ять завдяки кому ви маєте цю можливість. І обрати для себе зрозумілий спосіб сказати «дякую» тим, хто дає вам цю можливість. Це можна зробити різними способами. Можна ходити плести сітки кілька разів на тиждень. Корона не впаде. Можна організовувати збір коштів на потреби того чи того підрозділу або воїна. Можете зібрати комусь на тепловізор за півтори тисячі доларів? Зберіть. Не проходьте повз кекси в холі, тому що дівчина знайшла свій варіант, як збирати донати. Приєднуйтеся. У вас неймовірний потенціал», – зазначив Сергій Притула.
Як підрахував, якщо кожен із 10 400 студентів, які навчаються в Університеті імені Лесі Українки, щодня жертвуватиме вісім гривень на день, то за місяць донатимете 240 гривень. Тобто потенціал студентів вишу – близько трьох мільйонів гривень на місяць.
«Коли ми робимо мегазбори, це дуже круто. Але насправді основний мегазбір – щоденний донат, який робить рандомний українець. Тому що фонд, який я заснував, зібрав 6,6 мільярда гривень за два роки, з яких мегазбори – тільки 22%», – звернув увагу волонтер.ПРО АМБІЦІЇ
«Ходити, думати про те, що буде там, у той момент, коли мені на 21-й поверх у Києві може «Шахед» прилетіти на ізі? Ну камон! Моє завдання – вижити. Це моя єдина амбіція. Для того, щоб вижити, я маю щось робити. У мене є фонд. Він лупашить у промислових масштабах підтримку військовослужбовців. Ми допомагаємо вбивати ворога. А перейматися тим, що десь за горизонтом... Спочатку перемога, а потім усе решта», – сказав Притула.
Він додав, що більше не уявляє себе в ролі актора чи телеведучого розважального контенту, оскільки це вже буде не щиро.
«Робота на телебаченні. Ця сторінка перегорнута. Розважальний сегмент у цілому. Я не можу уявити повернення в кадр програми розважального контенту. Займаючись якоюсь роботою, завжди потрібно бути щирим. На брехні ти ніколи не побудуєш чогось нормального. Я завжди був щирий зі своїм глядачем. Я заходив у кадр і не грав жодної ролі. Я був таким самим, як у житті… Останні два роки дуже випалили мене зсередини… Я не зможу стати перед камерою і зробити вигляд, що цієї війни не було, що цього болю не було. Це буде не щиро».
Сергій Притула наголосив, що після закінчення війни великим викликом, зокрема для його волонтерської діяльності, стане відбудова країни та реабілітація людей: «Тобто мені потрібно буде переформатувати роботу фонду з більш мілітарного на гуманітарний напрямок. Це буде нелегка справа».ПРО ЛУЦЬК
Притула пригадав, що з Луцьком пов’язаний пам’ятний епізод із його кар’єри. Це місто, де йому буквально пустили кров – на зніманнях сюжету про реконструкцію лицарських поєдинків у замку Любарта.
«Звичайно, насамперед є спогади про гастролі, коли я сюди приїжджав із «Вар’ятами». Це було одне з найулюбленіших місць для відпочинку, тому що виступи тут із концертами я не міг назвати роботою. Це навіть не ми так заряджали аудиторію в залі, як отримували від неї неймовірний фідбек», – сказав Сергій Притула.
Головна ж його асоціація з Луцьком – це Роман Сініцин, який очолював військовий напрямок фонду, а зараз служить у Збройних силах України. Загалом зараз на війні – 20 людей із фонду.ПРО СТВОРЕННЯ ФОНДУ
Із 2014 року Сергій Притула волонтерив на користь військовослужбовців. У 2020 році, коли розпочалася пандемія коронавірусу, українські лікарі виявилися незахищеними. Тому він розпочав шукати людей, пов’язаних із медициною. Так зійшовся з Ганною Гвоздяр.
«Ми почали разом пахати: пакувати захисні костюми, обладнання, пробірки, окуляри, маски… І це все розпихувати по лікарнях по всій Україні. Нам сподобалося. Ми втягнулися. Тут на горизонті з’явився центр реабілітації для військових на колісних кріслах, які попросили допомогу в специфічних меблях. Тут на горизонті з’явилася організація незрячих людей, яким потрібно було зробити ремонти… І ми вирішити все красиво оформити юридично», – пригадав діяч.
Фонд Притули зареєстрували 21 липня 2020 року. Спершу він нараховував трьох людей, а після початку масштабної війни розширився до близько 150.ПРО ФРАЗУ «ЯК ХЛОПЦІ З ФРОНТУ ПОВЕРНУТЬСЯ, ТО НАВЕДУТЬ ЛАД»
«Усе впирається в освіту, тому що високоосвічені люди, які читають книжки, грають у шахи, мають критичне мислення, зазвичай люблять і поважають закон. Ба більше, вони допомагають його писати. Такі люди люблять грати за правилами, а не жити в хаосі.
Українське суспільство, навіть попри війну, досі страждає на високий рівень інфантильності та на високий рівень патерналізму. Ми любимо перекладати відповідальність на кожного. В часі війни найстрашніше фраза звучить так: «Як хлопці з фронту повернуться, то наведуть лад». Хто ти, щоб вирішувати, чим має займатися ветеран, який повернеться з війни? Чому ти конкретно не наведеш лад, об’єднавшись з іншими небайдужими?» – прокоментував Сергій Притула.
За його словами, можна спостерігати за проблемою, а можна спробувати її вирішити. Він закликав об’єднуватися та наводити комунікацію з небайдужими.ПРО РОСІЙСЬКОМОВНИХ УКРАЇНЦІВ
Притула зауважив, що нормально ставиться до російськомовних українців, адже усвідомлює, що Україну століттями русифікували.
«Я розумію природність процесу переходу з російської на українську, що це може зайняти певний час. Я не розумію, для чого українські молоді жінки на дитячому майданчику спілкуються зі своїми дітьми російською. Я не розумію, навіщо цій дитині в сучасній Україні російська мова. Проте є Конституція», – сказав громадський діяч.
Як додав, завжди закликає людей переходити на українську мову та помічає, що з часом в україномовному середовищі раніше російськомовні українці легко переходять на солов’їну.
«Думаю, через 20 років у нас узагалі не буде цієї проблеми», – підкреслив Притула.ПРО РОСІЙСЬКИЙ КОНТЕНТ
Торік рф заробила з України понад 80 мільйонів доларів унаслідок переглядання українцями російського контенту та прослуховування російської музики. Сергій Притула назвав це катастрофою.
«І це проблема молоді. Тому що не я дивлюся «Слово пацана» і не моя мама слухає Інстасамку. Це контент, розрахований на молодь. Молодь, на жаль, це споживає, – сказав волонтер. – Не можна кричати «Слава Україні!», кидати донат на ЗСУ, а прийшовши до гуртожитку, на ничку дивитися російський контент. Російський контент, де ви його не переглянули би, монетизується. І якась російська компанія отримує ці кошти, з яких сплачує податки в бюджет рф, із бюджету російської федерації виділяються кошти на вбивство українців, на війну в Україні. І дуже коротко цей логістичний ряд можна описати словами: подивився російський контент – оплатив кулю, яка полетіла в українського солдата. Тому якщо ви дивитися російське, то допомагаєте вбивати наших захисників. Це не налазить на голову», – пояснив він.ПРО НАВАЛЬНОГО І «ХОРОШИХ РОСІЯН»
Сергій Притула впевнений, що після всього, що росія завдала українському народу, не може бути жодного жалю до пересічних росіян.
«Після всього, що відбулося в Україні, після всіх звірств, які зробили росіяни, на мою думку, на території росії немає цивільних об’єктів. Є менш пріоритетні і більш пріоритетні цілі», – наголосив він.
Також волонтер закликав українців не шукати «хороших росіян».
«Не потрібно намагатися розібратися в сортах лайна… У людей коротка пам’ять. А я чітко памятаю, як у 2008 році під час російського вторгнення в Грузію, Навальний казав, що було б добре «вдарити по гризунах ракетою». Гризунами він називав грузинів – людей, за незалежність яких українці проливали кров. Зараз грузини за нас проливають кров. Це та сама людина, яка розказувала, що Крим – не бутерброд. Тобто це імперець. Він умер і чорт з ним. Не ангел, а чорт, бо він – у пеклі».
Насамкінець зустрічі Сергій Притула зауважив, що 42% українців готові донатити його фонду, благодійна організація – в топ-4 за згадками у ЗМІ і важливо це все не розгубити. Саме тому він їздить всією країною, спілкується з людьми, просить не забувати про те, що армія захищає нас усіх і що допомога ЗСУ – це справа кожного свідомого українця.
Організатори зустрічі: БФ «БО АНГАР.Україна», БО «Благодійний фонд Сергія Притули», ВНУ імені Лесі Українки.
Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 6
Луч
Показати IP
28 Березня 2024 18:02
10% від фонду беруть на зп. Не вірю йому!
П.С. його команда варятів не підтримує його відповідно знають більше і мовчать!
Блін до Луч
Показати IP
29 Березня 2024 08:28
На зп окремо там донатять,не розповсюджуєте телячі москальські і петрячі фейки,не будьте гімном,а донатьте
Професор
Показати IP
28 Березня 2024 19:02
Сірожа, надіюсь, що фонд який ти організував, він демонструватиме і надалі свою ефективність, а от як ти дивишся на те, шоби одягти військову форму, взяти в руки автомат і показати у бою з ворогом таку ж ефективність !
Луч до Професор
Показати IP
28 Березня 2024 22:16
Професор, а ти де автоматом? П.С не всі можуть воювати.
Олена Власюк
Показати IP
30 Березня 2024 07:55
Такого на допомогу військових на фронт!!А фондом і дружина може зайнятись !
не фанат клоунів
Показати IP
5 Квітня 2024 16:14
скоро видно вибори... п.с. Насамперед засновник благодійного фонду, волонтер і телеведучий закликав присутніх студентів добре вчитися, зокрема опановувати англійську мову, адже «найгірше, що може статися в майбутньому в Україні, – це високооплачувані низькокваліфіковані працівники». Вітаю всіх в цифровому феодалізмі.. де феодали вже визначенні, а новим буде складно заробити свій капітал.. ібо вони не за високі зарплати, а кваліфікацію визначають вони ж...
Має психічне захворювання: на Волині зник безвісти чоловік
Сьогодні 13:26
Сьогодні 13:26
На Волині фермер незаконно зберігав та продавав пальне
Сьогодні 12:53
Сьогодні 12:53
Україна отримала $1,35 мільярда гранту від США
Сьогодні 12:36
Сьогодні 12:36
На Волині горів дерев'яний будинок та господарські споруди
Сьогодні 12:20
Сьогодні 12:20
На волинській трасі перекинулася вантажівка з зерном
Сьогодні 12:04
Сьогодні 12:04
Топ електричних зубних щіток для чутливих зубів і ясен
Сьогодні 11:30
Сьогодні 11:30
На війні загинув гранатометник з Волині Ростислав Кривчук
Сьогодні 11:14
Сьогодні 11:14
Усі соцвиплати у 2025 році будуть збережені, – нардепка
Сьогодні 10:41
Сьогодні 10:41
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.