Мобільні медичні бригади: скільки жителів Волині отримали допомогу
![](/resize/450x253/r/files/news/2022/10-16/348678/a1c6cbe9d9cde952.jpg)
На Волині з 15 серпня, відколи запрацював проєкт «Мобільні медичні бригади», до 15 жовтня медики надали допомогу 2 220 жителям області, з яких 948 – переселенці.
Про це розповіла очільниця обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Пришко в програмі «Тема дня» на хвилях «Українське радіо Луцьк», передає Суспільне Волині.
Попередньо в області створили сім мобільних бригад. Наразі, зі слів Валентини Пришко, працюють чотири таких бригади - при Центрах первинної медико-санітарної допомоги у селі Боратин, селищі Ратне, місті Ківерці та місті Володимир.
Як в області організували роботу мобільних бригад
Ще три сформовані бригади, зазначила представниця Товариства Червоного Хреста, перебувають у резерві.
«Ці бригади, в першу чергу, мають за мету підсилити можливості первинної ланки. Ще має бути бригада в Камінь-Каширському районі, колишньому Любомльському районі і в Луцькому районі. Ці бригади вже підібрані, медикаменти та апаратура є. Затягується трохи, бо машини для них зараз ще в Берліні», – додала представниця.Про приїзд медиків у селах, сказала Валентина Пришко, люди дізнаються від голови громади, старост або волонтерів. Якщо під час обстеження медик виявляє у пацієнта якусь патологію або має підозру щодо захворювання, то людину направляють на вторинний рівень для надання спеціалізованої меддопомоги в лікарні.
Одна із чотирьох діючих мобільних медичних бригад закріплена за Центром первинної медичної допомоги Боратинської сільради. Медики обслуговують жителів 132 віддалених населених пунктів, розповіла тимчасова виконувачка обов’язків директора медзакладу Оксана Чертюк.
З її слів, допомогу першочергово надають для переселенців та людей, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, а також інших категорій населення в області. Роботу координують із старостами сіл.
«Мобільний ФАП у нас працює за графіком і маршрутом, який затверджується із координаторами від Червоного Хреста один раз на місяць. Наша бригада обслуговує території Підгаєцької, Боратинської, Городищенської, Горохівської, Мар’янівської, Берестечківської, Торчинської громад», – розповіла керівниця.
Оксана Чертюк додала: для проведення оглядів та тестування на виїзді медики мають системи швидкої діагностики COVID-хвороби, вірусних гепатитів, СНІДу, а також експрес-тестами для перевірки рівня глюкози в крові.
Крім бригад із надання медичної допомоги, на Волині за підтримки ООН функціонують мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Зокрема в Луцьку робота двох таких бригад стартувала 29 квітня цього року. Соціальні педагоги працюють із людьми, які пережили насильство та з переселенцями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це розповіла очільниця обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Пришко в програмі «Тема дня» на хвилях «Українське радіо Луцьк», передає Суспільне Волині.
Попередньо в області створили сім мобільних бригад. Наразі, зі слів Валентини Пришко, працюють чотири таких бригади - при Центрах первинної медико-санітарної допомоги у селі Боратин, селищі Ратне, місті Ківерці та місті Володимир.
Як в області організували роботу мобільних бригад
Ще три сформовані бригади, зазначила представниця Товариства Червоного Хреста, перебувають у резерві.
«Ці бригади, в першу чергу, мають за мету підсилити можливості первинної ланки. Ще має бути бригада в Камінь-Каширському районі, колишньому Любомльському районі і в Луцькому районі. Ці бригади вже підібрані, медикаменти та апаратура є. Затягується трохи, бо машини для них зараз ще в Берліні», – додала представниця.Про приїзд медиків у селах, сказала Валентина Пришко, люди дізнаються від голови громади, старост або волонтерів. Якщо під час обстеження медик виявляє у пацієнта якусь патологію або має підозру щодо захворювання, то людину направляють на вторинний рівень для надання спеціалізованої меддопомоги в лікарні.
Одна із чотирьох діючих мобільних медичних бригад закріплена за Центром первинної медичної допомоги Боратинської сільради. Медики обслуговують жителів 132 віддалених населених пунктів, розповіла тимчасова виконувачка обов’язків директора медзакладу Оксана Чертюк.
З її слів, допомогу першочергово надають для переселенців та людей, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, а також інших категорій населення в області. Роботу координують із старостами сіл.
«Мобільний ФАП у нас працює за графіком і маршрутом, який затверджується із координаторами від Червоного Хреста один раз на місяць. Наша бригада обслуговує території Підгаєцької, Боратинської, Городищенської, Горохівської, Мар’янівської, Берестечківської, Торчинської громад», – розповіла керівниця.
Оксана Чертюк додала: для проведення оглядів та тестування на виїзді медики мають системи швидкої діагностики COVID-хвороби, вірусних гепатитів, СНІДу, а також експрес-тестами для перевірки рівня глюкози в крові.
Крім бригад із надання медичної допомоги, на Волині за підтримки ООН функціонують мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Зокрема в Луцьку робота двох таких бригад стартувала 29 квітня цього року. Соціальні педагоги працюють із людьми, які пережили насильство та з переселенцями.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
У Луцьку на Кравчука авто збило 11-річного велосипедиста
Сьогодні 17:02
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 17:02
У Ковелі влаштували дозвілля для дружин загиблих військових
Сьогодні 16:46
Сьогодні 16:46
У Боголюбах оновили дитячий майданчик
Сьогодні 16:14
Сьогодні 16:14
Мобілізація в Україні: що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для «ухилянтів»
Сьогодні 15:57
Сьогодні 15:57
Українська розвідка разом із кіберволонтерами атакувала майже сотню російських веб-ресурсів
Сьогодні 15:40
Сьогодні 15:40
Волинянина, який кинув гранату в двох людей, взяли під варту
Сьогодні 15:23
Сьогодні 15:23
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.