USD 42.00 42.30
  • USD 42.00 42.30
  • EUR 42.05 42.40
  • PLN 10.22 10.38

Мегхалайська доба: вчені дали офіційну назву нашій ері

19 Липня 2018 07:00
Міжнародна комісія зі стратиграфії затвердила найменування проміжку часу, який розпочався 4200 років тому і триває донині. Новий підрозділ геологічної шкали отримав назву «мегхалайське століття».

Про це інформує Кореспондент з посиланням на сайт комісії.

Для датування історії нашої планети використовується геохронологічна шкала. Вона, у свою чергу, спирається на дані стратиграфії, тобто на чергування шарів гірських порід. У геохронології і стратиграфії різні, але узгоджені набори термінів, що позначають різні групи часових проміжків.

Згідно з геохронологією ми сьогодні живемо у Фанерозойському еоні, кайнозойської ери, четвертинному періоді (антропогене), епосі голоцену. Є більш дрібне ділення, ніж епоха - вік, - але до недавнього часу голоцен не поділяли на століття.

Нове офіційне видання стратиграфічної шкали доповнилося декількома новими підрозділами. Зокрема, голоцен розділили на гренландське (11 700 - 8200 років тому), північногриппіанське (8200 - 4200 років тому) і мегхалайське століття (починаючи із 4200 років тому).



Відлік поточного століття встановлений у момент початку масштабної посухи, котра тривала близько 200 років і вплинула на безліч цивілізацій по всій Землі, у тому числі на території сучасних Єгипту, Греції, Сирії та Палестини, а також у Месопотамії, долинах Інду і Янцзи.

Часовий відрізок названий на честь індійського штату Мегхалая - саме там розташовані печери, за натічними утвореннями в яких встановили час початку посухи.

Деяка частина наукового співтовариства поставилася до нового рішення скептично. По-перше, сам термін "мегхалайське століття" занадто молодий - його вперше згадали всього 6 років тому, а сам розподіл у зв'язку з кліматичними подіями може не відображати важливої ​​події в історії планети в цілому.

Наприклад, попереднє століття - північогриппіанське - починається з різкого похолодання клімату, що геологи пов'язують з попаданням у північну Атлантику великих обсягів прісної води з розтанулих льодовиків у Канаді, у результаті чого виявилися порушеними океанічні течії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus