Майже сотню картин презентували волинські художники на «Зимовому салоні» в Луцьку
![](/resize/450x253/r/files/news/2023/01-17/354293/a27926c33722ddbf.jpg)
49 митців-волинян презентували в Луцьку майже сотню творів: традиційний та експериментальний живопис, графіка, колажі, батик, вибійка на полоні, інсталяції. Виставку картин під назвою «Зимовий салон-2023» відкрили в Галереї мистецтв Волинської організації Національної спілки художників України.
Як розповіла Суспільному художниця Оксана Ядчук-Мачинська, у роботах переважає теми війни, що триває в Україні понад вісім років.
«Не шукайте тут робіт про зиму, хоча вони є. Тут образи, люди виражалися як можуть, тому що вони кричать. Наша зброя – це мистецтво. Ми хочемо своїм енергетичним запалом підтримати людей, підтримати волинян», – говорить мисткиня.Художниця Тетяна Ядчук-Богомазова представила роботу, в якій передала відчуття тривоги напередодні повномасштабного вторгнення.«Композиція організована на асоціації, настрій передано: вечір, вікна і проблиски синього, жовтого», – каже мисткиня.Читати ще: Лучан запрошують на виставку робіт талановитих студентів у ЦУМі
До образотворчого дійства в Галереї мистецтв також долучилися молоді художники. Диптих під назвою «Загальновійськовий захисний костюм» представив на виставці митець Олексій Синюк. Каже: його робота – це спогади з юності.
«Ми такі костюми у школі одягали, нас вчили цього. В мене під школою було бомбосховище, де було тисячі таких протигазів та костюмів. І я зловив себе на думці, що коли був дитиною, це сприймалось як політ радянської параної, що ось-ось війна, а зараз це стало актуальним», – сказав художник.На виставку в Луцьку завітала й художниця-реставраторка Лариса Обухович. З її слів, іконопис Дмитра Зінька відроджує традиції українського народного сакрального мистецтва.«Обрамлення відповідне XVІІ століття, яке сформувалося тут, на Волині, поєднано з букетами руж на тлі ікони, яке характерне було для народної ікони Наддніпрянщини. Відчувається сформований стиль художника», – додала реставраторка.
Виставка триватиме впродовж місяця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Як розповіла Суспільному художниця Оксана Ядчук-Мачинська, у роботах переважає теми війни, що триває в Україні понад вісім років.
«Не шукайте тут робіт про зиму, хоча вони є. Тут образи, люди виражалися як можуть, тому що вони кричать. Наша зброя – це мистецтво. Ми хочемо своїм енергетичним запалом підтримати людей, підтримати волинян», – говорить мисткиня.Художниця Тетяна Ядчук-Богомазова представила роботу, в якій передала відчуття тривоги напередодні повномасштабного вторгнення.«Композиція організована на асоціації, настрій передано: вечір, вікна і проблиски синього, жовтого», – каже мисткиня.Читати ще: Лучан запрошують на виставку робіт талановитих студентів у ЦУМі
До образотворчого дійства в Галереї мистецтв також долучилися молоді художники. Диптих під назвою «Загальновійськовий захисний костюм» представив на виставці митець Олексій Синюк. Каже: його робота – це спогади з юності.
«Ми такі костюми у школі одягали, нас вчили цього. В мене під школою було бомбосховище, де було тисячі таких протигазів та костюмів. І я зловив себе на думці, що коли був дитиною, це сприймалось як політ радянської параної, що ось-ось війна, а зараз це стало актуальним», – сказав художник.На виставку в Луцьку завітала й художниця-реставраторка Лариса Обухович. З її слів, іконопис Дмитра Зінька відроджує традиції українського народного сакрального мистецтва.«Обрамлення відповідне XVІІ століття, яке сформувалося тут, на Волині, поєднано з букетами руж на тлі ікони, яке характерне було для народної ікони Наддніпрянщини. Відчувається сформований стиль художника», – додала реставраторка.
Виставка триватиме впродовж місяця.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1721460720)
Клава
Показати IP
19 Січня 2023 05:42
у Луцьку в приміщенні "Спілки Чорнобиль" по вул. Пушкіна є картина на зимову тематику, датована 1934 роком, котра висіла в ті часи в луцькому будинку - могли б позичити на період виставки..
Пити могорич на Волині було професією
Сьогодні 09:36
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 09:36
В Україні відновили перевірки якості пального на АЗС
Сьогодні 09:08
Сьогодні 09:08
Пройти переможним парадом Красною площею й розстріляти Кремль: про що мріють князівські воїни з Волині
Сьогодні 07:44
Сьогодні 07:44
У Луцьку з аукціону продадуть унікальний «Сопілковий лот»
Сьогодні 06:48
Сьогодні 06:48
На Волині після співбесід у податковій службі більшість роботодавців підвищують рівень оплати праці
Сьогодні 06:20
Сьогодні 06:20
Можна сплутати з хворобою Альцгеймера: вчені виявили новий тип вікової втрати пам’яті
Сьогодні 00:31
Сьогодні 00:31
В Ізраїлі дитина знайшла 1800-річну каблучку з гравіюванням
Сьогодні 00:18
Сьогодні 00:18
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.