Мандрівник з Луцька розповів, як подорожує в умовах пандемії
![](/resize/450x180/r/files/news/2021/11-08/325800/5c4aea97a8ca0c45.jpg)
Лучанин Дмитро Демчук за останні майже три роки встиг побувати у 22 країнах. Загалом на рахунку Дмитра – 68 відвіданих країн. Зараз лучанин подорожує автостопом по Індонезії та живе у місцевих жителів.
Як змінилися подорожі у період пандемії COVID-19 і в яких країнах вже побував, мандрівник розповів у інтерв’ю Суспільному.
Коли почалася Ваша нинішня подорож?
Моя подорож почалася у лютому 2019 року. Тоді першим пунктом призначення були Об’єднані Арабські Емірати.Скільки часу пішло на планування?
Я готувався до цієї подорожі протягом всього життя: з десяти років я займався у туристичному гуртку, а з 17-ти почав самостійно подорожувати автостопом. Тоді я мандрував країнами Європи та Близького Сходу. Після закінчення університету, де я також вивчав туризм, наважився спланувати подорож до Австралії. На ретельне планування цього маршруту я витратив два місяці.Ви маєте чіткий маршрут подорожі, чи змінюєте його під час мандрівки?
У мене був чіткий маршрут цієї мандрівки, але він змінювався безліч разів. Я не планував заїжджати у Казахстан, Іран та Пакистан, тим більше тим шляхом, яким я це зробив. Але дотримуватися початкового маршруту було неможливо.
Скільки країн плануєте відвідати? У якій країні хочете затриматися найдовше?
У мене немає цілі відвідати певну кількість країн, я просто живу подорожуючи. Для мене вивчати культури набагато краще ніж рахувати кількість відвіданих країн. Я прожив у Таїланді рік і два місяці через пандемію. У майбутньому планую затриматися в Австралії – там буду планувати свої наступні кроки.Які труднощі виникли під час подорожі у зв’язку із пандемією?
Найбільша складність мандрівок під час пандемії в тому, що я не можу вакцинуватися в Індонезії, бо я не громадянин цієї країни. А сертифікат вакцинації потрібен для подорожі в інші країни. Також відсидіти на самоізоляції коштує недешево.
Скільки важить Ваш багаж?
Мій наплічник важить 10-12 кілограмів. Я стараюся мінімалістично підходити до вибору речей, які беру в дорогу. Коли ти подорожуєш автостопом, то не хочеш носити важкий багаж.У скільки обійшлася ця подорож? Яку суму радите брати в такі подорожі?
За перший рік подорожі я витратив орієнтовно 1 400 доларів, враховуючи оплату віз та перельоти. Мені дуже допомагали місцеві жителі: мене підвозили, дозволяли переночувати, давали підробіток. Питання бюджету непросте, все залежить від того, як ви звикли подорожувати.Чому саме автостоп і чи не страшно подорожувати таким способом в інших країнах?
Автостоп – це можливість пізнати реалії країни. Під час поїздки автостопом ти спілкуєшся з місцевими людьми, дізнаєшся їхню культуру, умови життя. Такого досвіду не отримаєш, якщо будеш їхати автобусом і дивитися у смартфон.Стопити не страшно, можливо тому, що я вже свого роду загартований. А ще навіть в Пакистані та Ірані є багато поліцейських, які стежать за безпекою туристів.
Чого Вам найбільше бракує в подорожі?
Вареників та налисників не вистачає. А так хоча я і скучив за рідними, але спілкування в онлайн-форматі вирішує цю проблему.
Де найчастіше доводиться ночувати і якою була ваша найнезвичніша ночівля?
Найчастіше для ночівлі я використовую каучсерфінг. У хостелах ночую дуже рідко, лише якщо не знайшов, де переночувати у місцевих. В Індонезії для ночівлі за містом я купив намет. Найбільш незвичне місце моєї ночівлі – вершина активного вулкана Гунунг Апі (664 м), що на островах Банда. Тоді у мене намет був з підігрівом, а зранку – гарний вид.Яка країна і її жителі здивували найбільше?
У кожній країні люди мають чим здивувати. Наприклад, мусульмани вважають, що мандрівники приносять благословіння до їхнього дому, тому вони дуже гостинні.Індонезійці, у яких я жив місяць, спеціально для мене готували негостру їжу. Коли у мене порвалися кросівки, то вони купили мені нові. А в дорогу дали з собою два пакети з їжею, яка мені дуже знадобилася. Це дуже здивувало.
Коли плануєте повернутися додому? Повертатиметесь тим же маршрутом?
Я ще не планую повертатися в Україну. Раніше я планував повернутися з Австралії відразу додому, але поки не можу сказати, коли саме і яким шляхом. Знаю лише одне – точно повернуся в Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Як змінилися подорожі у період пандемії COVID-19 і в яких країнах вже побував, мандрівник розповів у інтерв’ю Суспільному.
Коли почалася Ваша нинішня подорож?
Моя подорож почалася у лютому 2019 року. Тоді першим пунктом призначення були Об’єднані Арабські Емірати.Скільки часу пішло на планування?
Я готувався до цієї подорожі протягом всього життя: з десяти років я займався у туристичному гуртку, а з 17-ти почав самостійно подорожувати автостопом. Тоді я мандрував країнами Європи та Близького Сходу. Після закінчення університету, де я також вивчав туризм, наважився спланувати подорож до Австралії. На ретельне планування цього маршруту я витратив два місяці.Ви маєте чіткий маршрут подорожі, чи змінюєте його під час мандрівки?
У мене був чіткий маршрут цієї мандрівки, але він змінювався безліч разів. Я не планував заїжджати у Казахстан, Іран та Пакистан, тим більше тим шляхом, яким я це зробив. Але дотримуватися початкового маршруту було неможливо.
Скільки країн плануєте відвідати? У якій країні хочете затриматися найдовше?
У мене немає цілі відвідати певну кількість країн, я просто живу подорожуючи. Для мене вивчати культури набагато краще ніж рахувати кількість відвіданих країн. Я прожив у Таїланді рік і два місяці через пандемію. У майбутньому планую затриматися в Австралії – там буду планувати свої наступні кроки.Які труднощі виникли під час подорожі у зв’язку із пандемією?
Найбільша складність мандрівок під час пандемії в тому, що я не можу вакцинуватися в Індонезії, бо я не громадянин цієї країни. А сертифікат вакцинації потрібен для подорожі в інші країни. Також відсидіти на самоізоляції коштує недешево.
Скільки важить Ваш багаж?
Мій наплічник важить 10-12 кілограмів. Я стараюся мінімалістично підходити до вибору речей, які беру в дорогу. Коли ти подорожуєш автостопом, то не хочеш носити важкий багаж.У скільки обійшлася ця подорож? Яку суму радите брати в такі подорожі?
За перший рік подорожі я витратив орієнтовно 1 400 доларів, враховуючи оплату віз та перельоти. Мені дуже допомагали місцеві жителі: мене підвозили, дозволяли переночувати, давали підробіток. Питання бюджету непросте, все залежить від того, як ви звикли подорожувати.Чому саме автостоп і чи не страшно подорожувати таким способом в інших країнах?
Автостоп – це можливість пізнати реалії країни. Під час поїздки автостопом ти спілкуєшся з місцевими людьми, дізнаєшся їхню культуру, умови життя. Такого досвіду не отримаєш, якщо будеш їхати автобусом і дивитися у смартфон.Стопити не страшно, можливо тому, що я вже свого роду загартований. А ще навіть в Пакистані та Ірані є багато поліцейських, які стежать за безпекою туристів.
Чого Вам найбільше бракує в подорожі?
Вареників та налисників не вистачає. А так хоча я і скучив за рідними, але спілкування в онлайн-форматі вирішує цю проблему.
Де найчастіше доводиться ночувати і якою була ваша найнезвичніша ночівля?
Найчастіше для ночівлі я використовую каучсерфінг. У хостелах ночую дуже рідко, лише якщо не знайшов, де переночувати у місцевих. В Індонезії для ночівлі за містом я купив намет. Найбільш незвичне місце моєї ночівлі – вершина активного вулкана Гунунг Апі (664 м), що на островах Банда. Тоді у мене намет був з підігрівом, а зранку – гарний вид.Яка країна і її жителі здивували найбільше?
У кожній країні люди мають чим здивувати. Наприклад, мусульмани вважають, що мандрівники приносять благословіння до їхнього дому, тому вони дуже гостинні.Індонезійці, у яких я жив місяць, спеціально для мене готували негостру їжу. Коли у мене порвалися кросівки, то вони купили мені нові. А в дорогу дали з собою два пакети з їжею, яка мені дуже знадобилася. Це дуже здивувало.
Коли плануєте повернутися додому? Повертатиметесь тим же маршрутом?
Я ще не планую повертатися в Україну. Раніше я планував повернутися з Австралії відразу додому, але поки не можу сказати, коли саме і яким шляхом. Знаю лише одне – точно повернуся в Україну.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Минулої доби на фронті – 156 бойових зіткнень, найгарячіша ситуація – на Покровському напрямку
Сьогодні 09:17
Сьогодні 09:17
У Ратному попрощалися з Героєм Юрієм Сарапіним
Сьогодні 09:00
Сьогодні 09:00
За шість місяців на Волині виявили понад 260 випадків хронічного вірусного гепатиту В та С
Сьогодні 08:09
Сьогодні 08:09
Понад 700 тисяч боргів за комуналку: де в Україні найбільше боржників та скільки їх на Волині
Сьогодні 07:41
Сьогодні 07:41
«Ненароджені для війни»: у Луцьку запрошують на виставу від Третьої штурмової бригади
Сьогодні 07:15
Сьогодні 07:15
Понад 13% усіх ув’язнених підписали контракт із ЗСУ
Сьогодні 06:44
Сьогодні 06:44
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.