USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.75 43.05
  • PLN 10.20 10.40

Мало пацієнтів і грошей: працівників волинського тубдиспансеру переведуть на 0,75 і 0,5 ставки

20 Листопада 2024 12:20
Колектив фтизіопульмонологічного центру зібрали на обговорення. Нині ситуація наступна: фінансування НСЗУ не вистачає, тому, щоб не було заборгованостей по зарплатні, у працівників вимушені тимчасово забрати години. Більшість колективу не погоджується з таким рішенням.

Із березня у зв’язку з медреформою тубдиспансер реорганізували: фтизіопульмонологічний центр приєднали до Волинської обласної інфекційної лікарні. Спершу після об’єднання проблем із коштами не було. Але, як відомо, за медреформою – гроші ходять за пацієнтом. Тож у місяці, коли не всі ліжка стаціонару зайняті, фінансування від НСЗУ стає менше, а зарплату персоналу платити потрібно, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Нині туберкульоз діагностують не у всіх хворих, у яких він є. Якщо порівнювати з минулим роком, то за дев’ять місяців у цьому медзакладі проліковано на 85 пацієнтів менше.

«Є ризики, що кошти, які було закладено на наш фтизіопульмонологічний центр, не оплатяться через те, що немає пацієнтів у достатній кількості. Отже, 27 мільйонів склав річний контракт з Національною службою здоров’я України. Станом на дев’ять місяців виплачено 10 мільйонів, тобто 17 мільйонів не виплачено, тому що немає хворих», – розповіла медична директорка Волинської обласної інфекційної лікарні Любов Серба.

Тобто фінансування від НСЗУ надходить менше, ніж треба на виплати зарплат працівникам.

«За дев’ять місяців цього року на заробітну плату потрібно 16 381 137 гривень, а надійшло з коштів НСЗУ, нагадую, 10 мільйонів. Окрім того, були інші витрати на фтизіопульмонологічний медичний центр, які склали 1 318 946 гривень», – інформувала Любов Серба.

Читати ще: Туберкульоз посунув Covid-19 по шкалі причин смертності

Отож, за дев’ять місяців на зарплати та інші витрати, як-то комунальні послуги, обслуговування, ремонт котла, інтернет тощо, пішло майже 18 мільйонів гривень, тоді як від НСЗУ медзаклад одержав 10 мільйонів. Тому, щоб не було заборгованостей по зарплатні, у працівників вимушені тимчасово – на два-три місяці – забрати години. Того, хто був на повній ставці, переведуть на 0,75, а працівників, які були на 0,75, – на 0,5 ставки. Якщо персонал не напише заяви про зменшення годин, то керівництво видасть наказ про зміну в організації роботи закладу та зміну істотних умов праці.

«Діє Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Друга частина говорить лише про зміну істотних умов праці. Коли є необхідність в організації процесу, роботодавець може завчасно повідомити працівника про зміну істотних умов праці. Єдина умова – попередити завчасно», – прокоментував юрисконсульт Волинської обласної інфекційної лікарні Руслан Місюк.

Медперсонал не хоче переходити на меншу зайнятість. До того ж медсестрам пропонують перейти в інфекційну лікарню, думають і про те, щоб перевести туди працівниць буфету. Тож медсестрам, які лишаться у тубдиспансері, обов’язків додасться.
Читати ще: Призначили директорів чотирьох закладів охорони здоров’я на Волині

«На жаль, ми не зможемо працювати і гідно обслуговувати пацієнтів. Наші пацієнти не зможуть за себе постояти. Забезпечити догляд ми не зможемо, тому що дуже багато обов’язків. А ви ще пропонуєте перейти в інфекційну лікарню, а хто буде тут працювати, хто має надавати медичну допомогу? Ми всі знаємо, що таке «тимчасово». Щодня треба платити комунальні, за уроки, в магазинах... Я змушена буду шукати іншу роботу, на жаль, не в цьому закладі», – сказала медична сестра палат інтенсивної терапії Інна Бощук.

«Можливо, варто передивитися додаткові служби… Якщо ми одна установа, то давайте будемо мислити як одна установа, а зараз йдеться про знищення саме фтизіопульмонологічної допомоги. Якщо зараз ми втратимо медичний потенціал, то ми його не піднімемо, тому що інститути вже не готують лікарів-фтизіатрів, пульмонологи не готові будуть брати туберкульозних хворих, тому що це асоціальні хворі, і ми повністю втратимо фтизіопульмонологічну допомогу. Можливо, зараз варто поглянути глобально, проаналізувати заробітну плату, обговорити з працівниками, де і що можна скоротити», – зазначила завідувачка відділення легеневого туберкульозу Ірина Дудко.

Читати ще: В Україні створять центри медицини болю для допомоги пораненим

«Як я прийду на роботу на три години, то що за цей час як хірург я зможу зробити? Інколи я дреную 40-50 хвилин одного хворого, інколи півтори години тільки хворого можу виписувати», – сказав торакальний хірург Валерій Кміть.

«Може допомогти обласний бюджет. Обласна рада може виділити якісь кошти на певний період, щоб вийти з цієї ситуації й знайти якийсь компроміс», – запропонував хірург торакальний Валерій Крамаревич.

Альтернативою зменшенню годин керівництво медзакладу бачить лише скорочення посад. Але остаточного рішення нині не прийняли: слідкуватимуть за змінами кількості хворих і обговорюватимуть можливі варіанти. Поки що тимчасово зменшити години працівникам планують із 1 грудня. Зараз у стаціонарі центру – 34 пацієнти, дистанційно ж лікують майже чотири сотні людей з усієї області.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 6
Пї банися Показати IP 20 Листопада 2024 12:49
При такому розкладі справ треба обласну і міську раду в першу чергу перевести 0,25 ставки.. як нема фінансування печатна машина поламалися?
лучани Показати IP 20 Листопада 2024 13:00
Закривати лікарню, коли в області епідемія туберкульозу є диверсією.
123 Показати IP 20 Листопада 2024 13:59
всіх хворих тцкуни відловили
!!! до 123 Показати IP 20 Листопада 2024 14:27
Так і є. Простіше і дешевше хворих "утилізувати" на фронті, ніж лікувати. Як би дико це не звучало, але така зараз політика партії.
Світ навиворіт ! Показати IP 20 Листопада 2024 14:56
Для дохторів - мрія, коли хворих багато ! Для парикмахєрів - прольот лисі громадяни ! Для митників - нема контрабанди, нема заробітку. Для ДПСників страшний сон, коли всі будуть їздити по правилах ! Для депутатів настане чорний день, коли виборець порозумнішає ! А за шо ж тим бідолагам жити ? Ото трохи медикам підкинули калік прокурорів - на перший час може хватить !
Злий до Світ навиворіт ! Показати IP 22 Листопада 2024 05:34
Коли у твоєї дитини в класі виявлять туберкульоз, тоді ти заговориш по іншому.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus