USD 42.20 42.45
  • USD 42.20 42.45
  • EUR 40.33 42.45
  • PLN 10.22 10.38

Луцький студент розробив прототип портативного вимірювача активності випромінювання ультрафіолету

21 Січня 2025 22:23
Студент Луцького національного університету Анатолій Була розробив прототип портативного вимірювача активності випромінювання ультрафіолету.

Як розповів куратор проєкту, викладач Борис Придальний, в основі розробки –мікропроцесорна плата, яку йому подарували під час поїздки до Мельбурнського університету, передає Суспільне.

Студент Анатолій Була навчається за спеціальністю «Металообробне обладнання та роботизовані виробничі системи». Прилад, який він розробив, дозволяє вимірювати ультрафіолетове випромінювання.

«Занадто інтенсивний і тривалий вплив ультрафіолетових променів є одним із найбільш значущих факторів погіршення стану шкіри людини і виникнення її захворювань. Зокрема, ключовим фактором погіршення зовнішнього вигляду шкіри є так зване фотостаріння, яке є прямим наслідком надмірного впливу УФ-променів», – каже студент.
Куратор проєкту Борис Придальний (праворуч) під час поїздки до Мельбурнського університету.

Читати ще: Хімічна грілка та радіомаяки: над якими проєктами на Волині працюють діти-винахідники

З його слів, контролювати цей параметр потрібно не лише у сонячному, але й і у штучному світлі. Особливо це стосується окремих освітлювальних приладів з енергозберігальними технологіями, і зокрема на прикінцевій частині ресурсу їх експлуатації.
Мікропроцесорна плата на основі якої, створили прилади.

«Наразі прилад оснащений найпростішим сенсором, який забезпечує можливість опосередкованого вимірювання інтенсивності ультрафіолетового випромінювання класів А та В, які мають найбільш виражений вплив на людину», – розповідає винахідник.
Прототип портативного вимірювача активності випромінювання ультрафіолету.

Конструкція приладу також передбачає можливість вимірювання всіх трьох типів ультрафіолетового випромінювання: А, В і С при заміні датника. Час роботи вимірювача на одному заряді його батареї становить орієнтовно 4 дні, говорить Анатолій Була.

Читати ще: 3D-принтер власноруч – запросто, або Як у СНУ працюють із новітніми технологіями

Функціонування робочого прототипу виявило важливість орієнтації пристрою на джерело випромінювання, каже куратор Борис Придальний. Для розв’язання цієї проблеми винахідник планує застосувати додатковий елемент корпусу у вигляді світлового тунелю.

У наступній моделі також планує значно зменшити розміри корпусу і покращення його ергономіки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus