USD 42.00 42.40
  • USD 42.00 42.40
  • EUR 42.00 42.40
  • PLN 10.16 10.32

Луцьк хоче отримати пільговий кредит та грант від ЄБРР на будівництво сміттєпереробного заводу

17 Січня 2024 14:24
В обласному центрі Волині планують отримати пільговий кредит та грантові кошти від Європейського банку реконструкції та розвитку на будівництво сміттєпереробного заводу. Нині розробляють його концепцію, яку невдовзі презентують.

Про це стало відомо під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради.

Луцький міський голова Ігор Поліщук поінформував, що на сміттєвому полігоні у селі Брище наведено лад, зокрема впроваджують нові підходи до виконання тих чи тих робіт.

«Завершується встановлення станції очищення фільтрату. Саме на потрапляння фільтрату в землю було дуже багато нарікань, в криниці людей потрапляла ця вода. Сьогодні ми завершуємо станцію очищення фільтрату, напевно, навесні запустимо її роботу. Також проводять інші роботи, зокрема рекультивацію полігону. Нині ми співпрацюємо з багатьма експертами у галузі поводження з твердими побутовими відходами. Вони позитивно оцінюють ті зміни, які відбулися на сміттєвому полігоні протягом останніх кількох років», – сказав Ігор Поліщук.

Читати ще: Реконструкція сміттєвого полігону в Брищі: які роботи проводять

Міський голова також зауважив, що однією з вимог людей було встановлення станції водоочищення у селі Брище. Нині її запустили: за усіма показниками вода в селі є однією з найкращих у системі водопостачання. Таку станцію планують встановити і в Рокинях.

Окрім того, місто тісно співпрацює з ЄБРР щодо отримання пільгового кредиту та гранту на будівництво сміттєпереробного заводу.

«Зараз разом з закордонними партнерами та українськими експертами ми вибудовуємо концепцію цього заводу, щоб продукти переробки сміття могли використовувати. Найближчим часом ця концепція буде готова. Ми її презентуємо для ЄБРР і сподіваємося на позитивне рішення», – зауважив міський голова.

Водночас Ігор Поліщук відзначив, що до міста звертаються і приватні інвестори з приводу побудови сміттєпереробних заводів різного масштабу та специфіки. Однак обставиною, яка змушує бути дуже обережними у співпраці з приватним інвестором, є бажання кожного інвестора взяти у свої руки вивезення сміття і, відповідно, формувати тарифи.

«Ми розуміємо, що інвестор хоче заробляти. Основне джерело, на якому він буде заробляти, – це не переробка сміття на вторсировину та її продаж, а плата за вивезення сміття. Місто буде заручником цього. Тому, на нашу думку, робота з ЄБРР в цьому плані є більш надійною», – резюмував Луцький міський голова.

Олександр ЗЕЛІНСЬКИЙ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus