Лохина, малина, жимолость і спаржа: демобілізований волинянин обробляє 10 гектарів землі
![](/resize/450x282/r/files/news/2024/07-08/385636/6d0bc47af4d107f5.jpeg)
Демобілізований боєць з Волині Олександр Дігалевич вирощує майже 10 тисяч кущів лохини. Ще частину земельної ділянки господар засадив малиною різних сортів, жимолостю та спаржею.
Суспільному чоловік розповів: доглядати за усім допомагають дружина та четверо дітей. Зі слів фермера, повномасштабна війна завадила йому розширити господарство, бо з першого дня пішов добровольцем у ЗСУ.
"Я ніколи не служив до того, четверо дітей — говорить волинянин. — В ТЦК подивились і сказали, мовляв, будь на телефоні, але ввечері подзвонили. Приїхав і мене зачислили в роту охорони", — пригадує початок повномасштабної війни.
Зі слів чоловіка, через півтора року служби він демобілізувався і повернувся до родини, щоб відновити господарство."Ми, можна сказати, тільки живемо з землі. Працюємо тут всією родиною, вирощуємо те, що самі любимо: спаржа, жимолость, літня малина. Лохина займає найбільше площі на наших посадках", — говорить господар.
Вирощувати лохину, каже фермер, почали вісім років тому. Зараз має 5 тисяч кущів, які вже плодоносять, решта — молоді кущі.Лохина — рослина, яка росте у кислому середовищі, тому волинські ґрунти цій ягоді підходять, каже Олександр Дігалевич. Попри це, роботи у ягіднику вистачає.
"Треба робити певний субстрат. Просто посадити в материнську землю не виходить. Треба зробити або яму, або траншею і туди садити. І доглядати, поливати, слідкувати за кислотністю того ґрунту", — додає фермер.
Читати ще: «У нас не п'ють, бо в кожному дворі є плантація полуниці»: як у селі на Волині вирощують ягоди
Господар каже: лохина дуже стійка до хвороб і шкідників, а також нормально переносить зиму. Однак спілі ягоди можуть склювати птахи, тому за потреби над кущами влаштовують сітчасте укриття.
Для вирощування ягід і спаржі родина використовує 10 гектарів землі. Частина площі належить батькам Олександра, решту орендують. Цього року, каже фермер, очікує більше п'яти тонн врожаю лохини.
Читати ще: Ягідний сезон на луцьких ринках: що продають і за якими цінами?
До слова, волинські аграрні господарства найбільше садять смородини та полуниці, їх площі відповідно 385 та 348 гектарів. Також в області є 200 гектарів лохини та 128 гектарів малини і ожини. Загалом на Волині ягідні культури займають площу 1 274 гектари, розповів головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Каленюк.[video=1
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Суспільному чоловік розповів: доглядати за усім допомагають дружина та четверо дітей. Зі слів фермера, повномасштабна війна завадила йому розширити господарство, бо з першого дня пішов добровольцем у ЗСУ.
"Я ніколи не служив до того, четверо дітей — говорить волинянин. — В ТЦК подивились і сказали, мовляв, будь на телефоні, але ввечері подзвонили. Приїхав і мене зачислили в роту охорони", — пригадує початок повномасштабної війни.
Зі слів чоловіка, через півтора року служби він демобілізувався і повернувся до родини, щоб відновити господарство."Ми, можна сказати, тільки живемо з землі. Працюємо тут всією родиною, вирощуємо те, що самі любимо: спаржа, жимолость, літня малина. Лохина займає найбільше площі на наших посадках", — говорить господар.
Вирощувати лохину, каже фермер, почали вісім років тому. Зараз має 5 тисяч кущів, які вже плодоносять, решта — молоді кущі.Лохина — рослина, яка росте у кислому середовищі, тому волинські ґрунти цій ягоді підходять, каже Олександр Дігалевич. Попри це, роботи у ягіднику вистачає.
"Треба робити певний субстрат. Просто посадити в материнську землю не виходить. Треба зробити або яму, або траншею і туди садити. І доглядати, поливати, слідкувати за кислотністю того ґрунту", — додає фермер.
Читати ще: «У нас не п'ють, бо в кожному дворі є плантація полуниці»: як у селі на Волині вирощують ягоди
Господар каже: лохина дуже стійка до хвороб і шкідників, а також нормально переносить зиму. Однак спілі ягоди можуть склювати птахи, тому за потреби над кущами влаштовують сітчасте укриття.
Для вирощування ягід і спаржі родина використовує 10 гектарів землі. Частина площі належить батькам Олександра, решту орендують. Цього року, каже фермер, очікує більше п'яти тонн врожаю лохини.
Читати ще: Ягідний сезон на луцьких ринках: що продають і за якими цінами?
До слова, волинські аграрні господарства найбільше садять смородини та полуниці, їх площі відповідно 385 та 348 гектарів. Також в області є 200 гектарів лохини та 128 гектарів малини і ожини. Загалом на Волині ягідні культури займають площу 1 274 гектари, розповів головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Каленюк.[video=1
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Вперше за 14 років: компанія, що володіє правами на порятунок «Титаніка», проведе експедицію
Сьогодні 00:32
Сьогодні 00:32
Люди, які лягають спати пізно, мають кращі когнітивні здібності, ніж «жайворонки», – дослідження
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
Людство почне вимирати вже у поточному столітті. Прогноз ООН
15 Липня 2024 23:46
15 Липня 2024 23:46
Вживає з 14-ти років: у Луцьку молоду одеситку можуть посадити через наркотики
15 Липня 2024 23:27
![](/public/images/logo.png)
15 Липня 2024 23:27
Трамп офіційно став кандидатом в президенти і представив свого кандидата у віцепрезиденти
15 Липня 2024 23:09
15 Липня 2024 23:09
«Відчуваю від людей неабияку підтримку»: військовий після ампутації ноги реабілітується в Луцьку
15 Липня 2024 22:51
15 Липня 2024 22:51
СБУ затримала агента ФСБ, який коригував ракетні удари по Одесі
15 Липня 2024 22:32
15 Липня 2024 22:32
Травмувалась жінка: показали момент зіткнення двох авто у Луцьку. Відео
15 Липня 2024 22:14
15 Липня 2024 22:14
У трьох водоймах на Волині виявили кишкову паличку
15 Липня 2024 21:55
15 Липня 2024 21:55
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.