USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24

Льодовики Гренландії тануть у 100 разів швидше за прогнози. Є загроза підйому рівня моря

28 Грудня 2022 00:52
Льодовики Гренландії тануть у 100 разів швидше, ніж це передбачалося попередніми прогнозами.

Це продемонструвала нова наукова модель, повідомляє Space.com.

За словами Кірстін Шульц, вченої з Інституту Одена Техаського університету в Остіні, провідної авторки дослідження, раніше для моделювання танення льодовиків у Гренландії бралися моделі швидкості танення антарктичних льодовиків.

«Але з’являється все більше доказів того, що традиційний підхід показує занадто низькі темпи танення на вертикальних фронтах льодовиків Гренландії», – каже вчена.

Застосування антарктичної моделі було повʼязано з тим, що до країв гренландських льодовиків важко наблизитися, оскільки вони розташовані на кінцях фйордів та оточені скелями.

Дослідники під керівництвом фізичного океанографа Ребекки Джексон з Рутгерського університету використовували роботизовані човни, щоб наблизитися до цих небезпечних крижаних скель і провести вимірювання. Це було зроблено на льодовику Леконт на Алясці, а також на гренландському Кангерлуссууп Сермія.

Вимірювання команди Джексон свідчать про те, що антарктичні моделі значно недооцінюють танення арктичних льодовиків. Леконт, наприклад, зникає у 100 разів швидше, ніж передбачали моделі.

Суміш холодної прісної води з льодовиків і теплішої морської води стимулює циркуляцію океану поблизу льодовиків і далі від узбережжя, що призводить до масштабних наслідків від танення. Крижаний щит Гренландії також важливий для підвищення рівня моря – він може підняти його на шість метрів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus