USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.20 10.35

Кити можуть жити понад 130 років: дослідження

Сьогодні 00:14
Тривалість життя південних гладких китів значно перевищує сто років, тоді як 10% ссавців можуть жити понад 130 років.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Science Alert.

Згідно із новим дослідженням, опублікованим у журналі Science Advances, деякі з цих китів можуть доживати до 150 років. Ці висновки майже удвічі перевищують попередні оцінки тривалості життя тварин у 70-80 років.

Водночас вважається, що північноатлантичні гладкі кити мають максимальну тривалість життя близько 70 років. Однак вчені виявили, що сьогодні середня тривалість життя цього виду, який знаходиться під загрозою зникнення, становить лише 22 роки, вони рідко живуть понад 50 років.

Зазначається, що ці два види китів дуже тісно пов’язані між собою, хоча 25 років тому їх вважали одним видом. Через це вчені очікують, що вони матимуть однакову тривалість життя. Дослідники пов’язують таку різницю у тривалості життя північноатлантичних китів із діяльністю людини: ссавці переважно помирають від заплутування у рибальському спорядженні та зіткнення із кораблями.

Читати ще: Шукав собі пару: горбатий кит подолав рекордні 13 тис. км, мігруючи трьома океанами

Представлені у дослідженні оцінки віку китів були зроблені вченими за допомогою використання фотоідентифікації окремих самок китів протягом кількох десятиліть.

Двадцять п’ять років тому вчені довели, що гренландські кити можуть жити до 200 і навіть більше років, хоча раніше вважалося, що максимальна тривалість життя цього виду становить близько 80 років. Однак нове дослідження свідчить, що інші види китів також мають потенційно надзвичайно довге життя.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus