USD 42.50 42.78
  • USD 42.50 42.78
  • EUR 42.50 42.78
  • PLN 10.16 10.35

Куди лучанам подіти після свят ялинку, щоб з цього була користь

3 Січня 2025 15:04
Після своєї різдвяно-новорічної служби на радість людям ялинки та сосни починають осипатись під дією тепла в оселях. Проте корисну дію хвойних деревець можна (і треба!) продовжити. До прикладу – здати їх на корм звірам у зоопарку чи на дрова до твердопаливних котлів.

Про це в коментарі misto.media повідомив очільник ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк.

Він радить привозити дерева на локації Центру сортування сміття «Чистий Луцьк»:

- «Чистий Луцьк» – вулиця Транспортна, 7;

- «Чисте довкілля» – проспект Соборності, 19-Б;

- «Чиста громада» – біля полігону ТПВ с. Брище.

Звідти комунальники будуть сортувати хвою чи то на корм тваринам, чи то на пальне для твердопаливних котлів комунальних підприємств:

- «Чистий Луцьк» на вулиці Транспортній, 7;

- офіс ЛСКАП «Луцькспецкомунтрансу»;

- котельня КП «Луцьктепло».

Читати ще: На Буковині спіймали волинянина зі 150 краденими ялинками

Можна привозити ялинки і в зоопарк, зазначила директорка комунального підприємства Людмила Денисенко.

Однак передусім приймають ті дерева, які не продали та не були в приміщеннях. Бо вони ще не встигли висохнути і можуть слугувати кормом для тварин.

«Такі ялинки до нас починають привозити 31 грудня або 1 січня продавці, які не встигли продати свої деревця на ярмарку», – зазначила Людмила Денисенко.

Їх будуть згодовувати козам, оленям та баранам.

А ті дерева, які стояли вдома та були прикрашені, підуть на декорацію вольєрів. Однак важливо, аби така хвоя була без залишків штучного снігу, дощику та залишків їжі.

У зоопарку ялинки прийматимуть до 25 січня за адресою вул. Глушець, 16.

Як зауважили в Держекоінспекції Волині, найпростіший шлях позбутися новорічних атрибутів для жителів інших населених пунктів – залишити ялинки біля сміттєвих баків. Працівники місцевих ЖЕКів вивезуть їх окремо від решти відходів та передадуть на переробку.

Подрібнена хвоя служитиме для мульчування й підживлення саду, допоможе захистити його від шкідників, берегтиме ґрунт від ерозії. Або стане паливом для обігріву помешкань чи вольєрів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus