USD 42.35 42.70
  • USD 42.35 42.70
  • EUR 42.30 42.70
  • PLN 10.15 10.37

Крізь травми і сльози: волинянка Анна Клим'юк – серед найкращих лижниць світу

Сьогодні 18:29
Анна Клим'юк – юна спортсменка з Волині, яка нещодавно вперше в історії області взяла участь у чемпіонаті світу з гірськолижного спорту серед осіб з порушеннями слуху. Саме на цих змаганнях вона виконала норматив на здобуття спортивного звання «Майстер спорту України». Чемпіонат проходив з 6 до 14 січня 2025 року у Словаччині. Волинянка була однією з наймолодших учасниць і попри недавню травму, потрапила у топ-10 найкращих спортсменок світу. Свої здобутки Анна присвятила батьку, який трагічно загинув майже рік тому.

Станом на сьогодні Анна є кандидатом у склад національної збірної команди України з гірськолижного спорту, і за умови наполегливої роботи у спортсменки є великі шанси потрапити в основу. Тренують волинянку Юлія Колеснікова та Крістіан Мінай. Паралельно дівчина навчається у Коледжі рекреаційних технології і права на спеціальності «Фізична культура і спорт».
Читати ще: До Луцька повернулися хокейні змагання: місцева «Спарта» зіграла проти «Сокола»

Пригадати етапи першого кроку до великого успіху спортсменці допомогли її тренерка та мама.

Спортивний шлях Анна розпочинала з гірськолижного спорту, п'ять років тому вперше взяла участь у чемпіонаті України та виборола третю сходинку п'єдесталу. Згодом почала займатися лижними перегонами, у яких на той час було більше перспектив. Таким чином спортсменка потрапила до складу національної збірної та стала багаторазовою призеркою Всеукраїнських змагань з лижних перегонів.

Проте Анна зізнається: її серце завжди тягнулося до гірського спорту, саме тому вона не полишала тренувань. У січні 2024 року дівчина стала бронзовою призеркою кубка України з гірськолижного спорту серед осіб з порушеннями слуху у двох дисциплінах: слалом та слалом-гігант. І саме в останній змагальний день, 25 січня, спортсменка дізналася про трагічну смерть свого тата, який був найбільшою її підтримкою. Попри всі емоційні війни всередині себе, вона все ж зібрала сили й подолала спуск, присвятивши його батьку.
«Після кубка та чемпіонату України ми побачили, що вміння і талант не втратилися й потрібно розвиватися в цьому напрямку. Влітку розпочалася інтенсивна підготовка національної збірної до світових змагань, а у вересні Аню викликали на міжнародні закордонні збори. Всього на таких зборах вона була тричі – двічі в Австрії та раз у Литві», – пригадує тренерка Юлія Колеснікова.
Ще один збір мав бути у грудні, проте Аня не змогла на нього потрапити через травму ноги, яку отримала під час тренувань у Австрії.

«Допоки збірна готувалася до змагань, Аня перед відповідальним стартом ходила на милицях. Тож усі наші зусилля були зосереджені на реабілітації, аби повернути чутливість ноги. Ми розуміємо, що якби не травма, то результат був би ще кращий. Дякуємо тренерам збірної за співпрацю і за те, що повірили в сили Ані», – додає тренерка спортсменки Юлія.

І ось за кілька днів до роковин Аня знову на вершині гори, подолавши тяжкий шлях, вона зробила те, що здавалося неможливим. Найбільше здобутками дочки пишається її мама Наталія.
«Ми перед тим, як вона мала їхати, були на кладовищі, і донька сказала: «Тату, я хочу здійснити твою мрію». У Ані з татом був найміцніший зв'язок, тому я хвилювалася, щоб перед стартом вона змогла опанувати себе емоційно. Про нашого тата ми можемо сказати тільки так – це неймовірна людина, яка зробила багато добрих справ у житті. Мене його доброта отак і веде далі по життю. Я мусила опанувати себе, хай як тяжко мені було, розумію, що нічого не можу змінити. Ми маємо зберегти ту світлу пам'ять, взявшись за руки. Раніше вони були татові донечки, тепер – мамині воїни», – ділиться Наталія Клим'юк.

Аня зізнається, що й сама хотіла потрапити на змагання світового рівня, і обіцяє наступного разу показати ще кращий результат.

«Я дуже хотіла потрапити на міжнародні змагання саме з гірськолижного спорту. На цьому чемпіонаті вибороти медаль не вдалося, але я буду тренуватися, багато займатися, щоб уже на наступних змаганнях показати кращий результат», – пообіцяла спортсменка.
Хоч дівчина і не потрапила на п'єдестал, проте вона вперше виконала норматив на здобуття спортивного звання «Майстер спорту України» та опинилася у десятці найкращих спортсменок світу. Що буде такий результат, зізнається дівчина, не очікувала, проте дуже задоволена. Окрім того, вона стала першою волинянкою в історії області, яка брала участь у змаганнях серед осіб з порушеннями слуху світового рівня.

«Перший спуск слалом-гігант мені вдався не дуже – на другій спробі було падіння. Наступного дня у мене були змагання в паралельному слаломі. Після подолання кваліфікаційного заїзду мені випало змагатися проти представниці Закарпатської області Христини Морозюк, тоді вдалося виступити набагато краще. А на останній дисципліні – слаломі – я вже вірила, що можу перемогти і зробити краще. Так і сталося, адже мені вдалося потрапити у топ-10 спортсменок світу», – розповідає Анна Клим'юк.

На заваді стала і погода – у перші два змагальні дні на гірському спуску було вітряно та сніжило.
На запитання, кому Аня присвячує свої досягнення, вона відповідає: татові.

«Я стараюся для тата. Він мріяв, аби я виступала на світових аренах, щоб стала дефлімпійською чемпіонкою. А якщо тато вірив у мене, значить, я це можу», – каже спортсменка.

Великою підтримкою для Анни стала і мама, яка весь час була на телефоні.
«Наша Аня не може без пригод. У перший змагальний день, коли ще не були представлені її дисципліни, ми всі дивилися трансляцію і вже шукали, коли ж вона стартує. І в один момент Аня зникає з усіх радарів. Як виявилося потім, у неї зламався телефон, але понервувати вона змусила нас всіх», – пригадує мама Наталія.

Цікавим досвідом для спортсменки стало і спілкування з представницями інших країн – Швеції, Німеччини, Словаччини та Польщі, адже вони спілкувалися англійською жестовою мовою. До слова, кожна країна має власну специфіку мови для осіб з порушеннями слуху. Аня навчила їх показувати жестовою мовою деякі українські слова, а вони – як це робити англійською.
Окрім гірських лиж, Анна Клим'юк із самого дитинства захоплюється кінним спортом, вдома є навіть власний коник – Spirit. У майбутньому мріє тренувати діток.
«Я з самого дитинства обожнювала кінний спорт. Спочатку це була моя основна діяльність, але розвиток у цьому спорті зупинився через коронавірус. Ми тоді не змогли виїхати на світові змагання. Тож паралельно я почала займатися лижним спортом. І відтоді у мене з’явилася така мрія – перемогти на Дефлімпійських іграх і за ці кошти побудувати кінну ферму в місті», – розповідає про свою найбільшу мрію спортсменка.

У Ані є дві талановиті сестрички – шестирічна Соломія, яка займається гімнастикою і грає на скрипці, та 11-річна Яна – відминниця в школі та здібна у танцях. Дівчинка вже також має чимало нагород зі світових змагань і продовжує їх здобувати.
«У мене в житті був такий важіль – це чоловік, який хотів і мріяв вкласти у дітей все те, чого не було у нього. І він мені створив усі умови, щоб я займалася з дітьми 24/7. Після того як ми дізналися, що Аня у нас особлива, бо це вада, набута внаслідок тяжкого отруєння в дитинстві, ми якось переоцінили життя і завжди були разом. І ми хочемо зберегти світлу пам'ять про тата, його мрії в дітях, бо він завжди мені казав: найкраща реалізація в світі – це те, що ти вкладаєш у своїх дітей», – розповідає Наталія.
Тож зараз головна мрія Анни – потрапити на Дефлімпійські ігри-2027, які відбудуться в Австрії. А поки що на спортсменку чекають важкі тренування та участь у Всеукраїнських і світових змаганнях.

Христина КРОТ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus