USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

Космічний одинак: відкрито найсамотнішу галактику у Всесвіті

Сьогодні 00:36
Астрономи нещодавно зробили унікальне відкриття – ізольовану карликову галактику, яка отримала прізвисько Їжак. Вона розташована на відстані 7,8 мільйона світлових років від нашої планети і є найбільш ізольованою з усіх відомих галактик.

Це відкриття було опубліковано в The Astrophysical Journal Letters, пише ТСН.

Їжак настільки далеко від інших галактичних систем, що найближча галактика розташована від неї на відстані 3,3 мільйона світлових років, а найближча група галактик – на 2,2 мільйона світлових років.

Ця галактика має масу лише в 630,000 разів більшу за масу Сонця, що є значно менше порівняно з більшістю інших галактик. У Їжака вже давно припинилося утворення нових зірок, що є нечастим явищем для карликових галактик, адже вони зазвичай не втрачають газ, необхідний для зореутворення, через відсутність великих сусідів.

Читати ще: Телескоп «Хаббл» побачив велику спіральну галактику зі спалахами мільйонів зірок

За даними досліджень, у Їжаку не було нових зірок щонайменше 100 мільйонів років, а можливо, навіть до 5 мільярдів років. Вчені вважають, що галактика могла втратити свій газ, пройшовши через групу галактик, а потім її виштовхнуло в космічний простір внаслідок гравітаційних взаємодій.

Тепер перед астрономами стоїть завдання з’ясувати точні причини припинення зореутворення в цій галактиці й перевірити можливість її вигнання іншими галактиками.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus