«Корекційна кухня»: лучан із синдромом Дауна вчили готувати куліш
![](/resize/450x252/r/files/news/2021/03-16/311484/6be8d02d5f43a802.jpg)
Лучан із синдромом Дауна, які відвідують проєкт «Соціально-творча майстерня та денний догляд для людей з інвалідністю», вчили готувати куліш.
У рамках проєкту молодь і людей з інвалідністю навчатимуть соціально-побутовому орієнтуванню, повідомляє Суспільне.
Заняття у громадській організації відбуваються двічі на тиждень, каже педагогиня Луцького навчально-реабілітаційного центру Валентина Міщук.
Зі слів корекційної педагогині, такі заняття допоможуть у подальшому житті, аби учасники проєкту не були залежними від батьків та могли самостійно приготували прості страви.
Одна з учасниць проєкту, 22-річна Оксана Савкевич разом з іншими вихованцями навчалася готувати куліш. Зі слів лучанки, в майстерні уже робили вареники, картоплю з морквою, варили гречку, макарони та червоний борщ. Говорить, що вдома готує теж, допомагала мамі робити піцу.Нині в групі денного догляду перебувають вихованці від 18 до 35 років. Соціально-творча майстерня для людей з інвалідністю працює з 9 до 17 години. Серед завдань проєкту – бесіди, консультації, практична та індивідуальна роботи, артикуляційна гімнастика, фізкультхвилинки тощо, зазначила педагогиня Ольга Кіндер.
Зі слів педагогині, люди із синдромом Дауна потребують допомоги, тож інколи педагоги моделюють ситуації, де потребують допомоги. Каже: вихованці допомагають, і їм це подобається.
Щоб діти із синдромом Дауна могли навчатися і спілкуватися, їхні батьки подали та розробили проєкт «Соціально-творча майстерня та денний догляд для людей з інвалідністю» на конкурс «Бюджет участі», розповіла голова правління громадської організації Олена Мельник.Проєкт став переможцем бюджету участі Луцької громади і вартував майже 250 тисяч гривень. Запрацювала програма днями в громадській організації «Батьки дітей із синдромом Дауна». Голова ГО розповіла, що за кошти проєкту закуплять матеріали для проведення творчих занять.
Торік на розгляд у конкурсі «Бюджет участі» організатори отримали 60 проєктних ідей, розповів заступник директора департаменту економічної політики Луцької міськради Сергій Омельчук. З 13 проєктів-переможців реалізували 9. На ці проєкти витратили майже два мільйони гривень.
Нагадаємо, на початку березня в області розпочалась благодійна акція «Кольорові шкарпетки» на підтримку людей із синдромом Дауна. Долучитися до неї можна, придбавши кольорові шкарпетки з особливим дизайном. Зібрані гроші спрямують на потреби дітей та молоді з синдромом Дауна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
У рамках проєкту молодь і людей з інвалідністю навчатимуть соціально-побутовому орієнтуванню, повідомляє Суспільне.
Заняття у громадській організації відбуваються двічі на тиждень, каже педагогиня Луцького навчально-реабілітаційного центру Валентина Міщук.
Зі слів корекційної педагогині, такі заняття допоможуть у подальшому житті, аби учасники проєкту не були залежними від батьків та могли самостійно приготували прості страви.
Одна з учасниць проєкту, 22-річна Оксана Савкевич разом з іншими вихованцями навчалася готувати куліш. Зі слів лучанки, в майстерні уже робили вареники, картоплю з морквою, варили гречку, макарони та червоний борщ. Говорить, що вдома готує теж, допомагала мамі робити піцу.Нині в групі денного догляду перебувають вихованці від 18 до 35 років. Соціально-творча майстерня для людей з інвалідністю працює з 9 до 17 години. Серед завдань проєкту – бесіди, консультації, практична та індивідуальна роботи, артикуляційна гімнастика, фізкультхвилинки тощо, зазначила педагогиня Ольга Кіндер.
Зі слів педагогині, люди із синдромом Дауна потребують допомоги, тож інколи педагоги моделюють ситуації, де потребують допомоги. Каже: вихованці допомагають, і їм це подобається.
Щоб діти із синдромом Дауна могли навчатися і спілкуватися, їхні батьки подали та розробили проєкт «Соціально-творча майстерня та денний догляд для людей з інвалідністю» на конкурс «Бюджет участі», розповіла голова правління громадської організації Олена Мельник.Проєкт став переможцем бюджету участі Луцької громади і вартував майже 250 тисяч гривень. Запрацювала програма днями в громадській організації «Батьки дітей із синдромом Дауна». Голова ГО розповіла, що за кошти проєкту закуплять матеріали для проведення творчих занять.
Торік на розгляд у конкурсі «Бюджет участі» організатори отримали 60 проєктних ідей, розповів заступник директора департаменту економічної політики Луцької міськради Сергій Омельчук. З 13 проєктів-переможців реалізували 9. На ці проєкти витратили майже два мільйони гривень.
Нагадаємо, на початку березня в області розпочалась благодійна акція «Кольорові шкарпетки» на підтримку людей із синдромом Дауна. Долучитися до неї можна, придбавши кольорові шкарпетки з особливим дизайном. Зібрані гроші спрямують на потреби дітей та молоді з синдромом Дауна.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1722119328)
Glover
Показати IP
17 Березня 2021 09:50
Молодці, що навчаєте!
Біля берегів Швеції знайшли затонулий вітрильник ХІХ століття, а в ньому – 100 пляшок дорогого шампанського
Сьогодні 00:20
Сьогодні 00:20
28 липня: свята, події, факти. День працівників торгівлі в Україні, Волинським Новинам – 16 років
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
У Луцьку на Яровиці п’яний водій в’їхав у маршрутку: як його покарали![](/public/images/logo.png)
27 Липня 2024 23:36
![](/public/images/logo.png)
27 Липня 2024 23:36
На Одещині чоловік потрапив до реанімації через укус павука
27 Липня 2024 23:08
27 Липня 2024 23:08
«Укрпошта» випустила марку на честь Ірини Фаріон
27 Липня 2024 22:40
27 Липня 2024 22:40
У Луцьку – літературно-мистецький фестиваль «Фронтера». День перший: як це було
27 Липня 2024 22:12
27 Липня 2024 22:12
Один у Самарі, два під Москвою: в Росії згоріли три гелікоптери
27 Липня 2024 21:44
27 Липня 2024 21:44
Змінила білий халат на піксель: історія фельдшерки Хуліганки зі сталевої сотки
27 Липня 2024 21:16
27 Липня 2024 21:16
На Харківщині загинув Герой з Камінь-Каширщини Олександр Романович
27 Липня 2024 20:48
27 Липня 2024 20:48
На Світязі втопилася жінка. Оновлено
27 Липня 2024 20:20
27 Липня 2024 20:20
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.