USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Кліщі активізувалися: на Волині цьогоріч зареєстрували 5 випадків хвороби Лайма

27 Березня 2025 23:01
На Волині з початку року зареєстрували п’ять випадків хвороби Лайма, що були спричинені нападами іксодових кліщів упродовж тогорічної осені. Станом на 27 березня епідеміологи фіксують поодинокі випадки укусів людей, які звертаються у медичні заклади.

Про це повідомили в пресцентрі обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Як зазначається, 2024 році в області зареєстрували 38 випадків інфекційного захворювання, здебільшого у пенсіонерів. У більш як 70% випадків інфікування відбулося через укус кліща під час збирання ягід або грибів у лісах.

Випадків вірусного енцефаліту цьогоріч не виявили, торік було зафіксовано два випадки хвороби. За останні 10 років на Волині зафіксували 23 випадки кліщового вірусного енцефаліту.

Читати ще: Вчені з'ясували, як зголоднілі кліщі можуть приземлятись на людей без прямого контакту

У Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб зазначили: пробудженню іксодових кліщів сприяли теплі дні наприкінці зими та в березні. Найпоширеніші захворювання, які стаються через укуси кліщів — це вірусний енцефаліт і лаймбореліоз (або хвороба Лайма).

Щоб вберегтися від укусів кліща при поході в ліс варто:

- підібрати правильний, світлий та щільний одяг, закрите взуття;

- наносити репеленти — спеціальні засоби відлякування кліщів;

- на прогулянці слід триматися ближче до центру стежки та не заходити в траву;

- оглядати одяг та тіло щодвігодини після повернення з прогулянки: найкраще це зробити в білій ванні з хорошим освітленням;

- варто оглянути на наявність кліщів домашнього улюбленця, якщо брали його з собою на прогулянку.

Найбільше кліщі чіпляють до ділянок тіла, де найтонша шкіра: біля шиї та вух, біля пояса та пупа, на литках ніг і внутрішній стороні рук.

Що робити, якщо вкусив кліщ

Кліщ має здатність триматися на тілі людини (або тварини) до 10-12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні. На місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ значно збільшується в розмірах.

Інфікуватися можна не лише під час кровоссання кліща, але також при випадковому його розчавленні або при розчісуванні місця укусу кліща на тілі. При виявленні кліща на тілі не потрібно тиснути, виривати його чи заливати олією або спиртом. Слід звернутися у травмпункт, де медики видалять кліща з тіла і проконсультують щодо подальших дій.

Якщо поблизу немає медичного закладу, треба акуратно викрутити обертальними рухами, обхопивши його марлею або за допомогою пінцета. Потім необхідно продезінфікувати місце укусу будь-яким спиртовим розчином. Також можна здати кров на антитіла і за потреби пройти імунотерапію.

У центрі контролю та профілактики хвороб зазначили: після укусу кліща слід спостерігати за своїм станом упродовж трьох тижнів. Потрібно щоденно вимірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, негайно звернутися до лікаря.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus