USD 41.20 41.60
  • USD 41.20 41.60
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.60 10.75

Кількість пенсіонерів в Україні за 5 років зменшилася на мільйон

18 Січня 2022 15:16
За останні 5 років кількість пенсіонерів в Україні зменшилася більш ніж на мільйон. Активний спад почався ще до епідемії коронавірусу, як мінімум – з 2016 року.

Про це повідомляє Опендатамедіа.

«Попри зменшення навантаження на Пенсійний фонд, за останні роки не відбулося підвищення якості життя інших 10,9 млн пенсіонерів. Хоча середня пенсія за останнє п’ятиріччя збільшилася вдвічі, вона як і раніше становить менше 150 доларів (3915 грн)», – йдеться в повідомленні.

У заяві також зазначають, що середня цифра не дуже чітко відображає реальність і насправді половина українських пенсіонерів – тобто кожен другий з 10,9 млн – отримують менше 3000 гривень (110 дол). Пенсію понад 10 тисяч грн (370 дол) отримують тільки 4,3% українців.

Також повідомляється, що пенсія в українських жінок на 30% менша, ніж у чоловіків.

З 2018 року в Україні діє закон Про пенсійне страхування, який щорічно підвищує планку страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. Як результат – з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років українському громадянину необхідно буде мати 35 років стажу. Тим, у кого стажу не вистачає, доведеться працювати ще кілька років. Якщо до 65 років не набереться навіть 25 років стажу, то пенсії не буде взагалі, замість цього буде надаватися соціальна допомога.

Також у деяких категорій українських пенсіонерів у 2022 році виросли пенсійні виплати – це передбачено держбюджетом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Олесь Показати IP 18 Січня 2022 15:37
Влада винищуе пенсіонерів , де ще 50$ пенсія в світі . В африці більша ніж в україні . В Марокко 180$ , Нігерія 170$ в ЮАР 550$ ' .... сама відстала і зубожіла країна робиться завдяки епотажним проектам дядька сема . Щось накомандувала Амерека вже занадто . Це моя думка , можете нерозділяти мої погляди .
лучани до Олесь Показати IP 18 Січня 2022 16:25
Це не правда... Середня пенсія в Україні 4000 грн...В додаток пенсіонери мають субсидії та пільги, яких в інших країнах немає...Не поширюй масковську пропаганду
Олесь до лучани Показати IP 18 Січня 2022 17:55
Причому тут росія про яку я необмовився і словом . Я про реальне становеще речей . Які та 4 штуки ... в мене сусідка отримуе до двух плюс надбавки і соціалки 2,5 штуки інколи більше . Про що мова , про які субсидії їх взагалі відмінили . Риються в супермаркетах шукають скидки , бо нехватае навіть на пів місяця життя тих копійок . А пенсії енвалідам 2,5 тисячі це не страшно ....це просто якась клоунада . Ви мені будете розказувати шо я російський шпіон бо написав про гіноцид нації ціею владо та і попередники недуже жаліли пенсіонерів . Командувала та росія було весело а з цими новими еурокомандирами взагалі жо....па.
скептик до лучани Показати IP 18 Січня 2022 18:40
середня пенсія - це 80% мають мінімальну 1934, а 5 % - максимальну - 19340. про спецпенсії я вже мовчу.
скептик до Олесь Показати IP 18 Січня 2022 18:43
це такий спосіб боротьби з бідністю - геноцидом відправити на той світ
Лучанин Показати IP 18 Січня 2022 16:19
Щось не відчувається покращення для пенсіонерів* Подивишся в супермаркеті як вони купують всяку гнилу переоцінку плакати хочеться* А ще ж комуналка** Аптека*
лучани до Лучанин Показати IP 18 Січня 2022 16:27
В росії пенсіонери масово риються на смітниках...такого нема в Україні... Мінімалка в Україні більша за мінімалку на Московії.
Дідо до лучани Показати IP 18 Січня 2022 17:41
Цуко, коли їхні отримували ще з років десять тому по 250-300 долярів, наші пенсіонери мали 120, а зараз різниця між ними взагалі разюча, $50 доларів пенсія, сміх та й годі
Правда Показати IP 18 Січня 2022 16:27
У китаї взагалі немає пенсії і що?І до чого тут США,аби ляпнути...
Анонім Показати IP 18 Січня 2022 16:44
Та так, пенсію хочуть отримувати всі, а от податки в пенсійний фонд платять ваші діти? А ще ж виплачують пенсії на ДНРЛНР. Звідки гроші?
Дідо до Анонім Показати IP 18 Січня 2022 17:42
при чому мої діти і їхні податки, я все життя платив їх, віддайте моє мені!
Дідо Показати IP 18 Січня 2022 17:35
Оце вже перемога! Справилися, відправили на той світ!
Піночет Показати IP 18 Січня 2022 18:57
У Чілі не було пенсій, бо економікою кермували "чікагські хлопчики". А пропестуючі зникали тисячами. Ні на що не схоже?
До лучани Показати IP 18 Січня 2022 19:15
*Мацковія* головного мозку? Тільки хтось щось скаже проти нашої *недовлади*, то відразу ворог народу і агент Москви? Лікуйтеся, зомбований.
Правда Показати IP 18 Січня 2022 19:18
Пенсіонер заходить в маркет, бачить "покращення" у вигляді щоденно зростаючих космічних цін, хапається за серце, біжить в аптеку по таблетки - в аптеці черговий сюрприз, і від безвиході приходить розуміння, що він мабуть зайвий у нашій супер демократичній країні, у супер патріотичному і гідному суспільстві. Інфаркт або інсульт не заставляють на себе довго чекати. Ось така вона статистика. Слава гідним.
стоматолог Показати IP 18 Січня 2022 19:40
видалити зуб від 600 гр в державн. за цумом
Анонім Показати IP 18 Січня 2022 20:59
видалю зуб безкоштовно (золота рукавиця)
Гоцул Показати IP 18 Січня 2022 21:15
Це неправда - наші пенсіонери мандрують по усьому світу !!! Подивиться які мають будинки і авто ! Усе це завдяки європейському вектору розвитку країни !