USD 42.00 42.30
  • USD 42.00 42.30
  • EUR 42.00 42.30
  • PLN 10.16 10.32

Для чого в Україні використовуватимуть медичний канабіс і кому призначають такі препарати

7 Червня 2022 20:04
Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, що врегульовує використання в Україні рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових та наукових цілях.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає УНІАН.

За його словами, у такий спосіб МОЗ підготувало законодавче підґрунтя для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва.

«Ми розуміємо негативні наслідки війни на стан психічного здоров’я. Ми розуміємо кількості людей, які будуть потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу. І ми розуміємо, що немає часу чекати», – підкреслив Ляшко.

Препарати на основі канабісу використовуватимуть для лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.

Ляшко наголосив, що препарати канабісу не складатимуть «конкуренції» наркотичним засобам, обіг яких є незаконним. Він пояснив, що медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії.

«Комунікаційні кампанії проти виробництва препаратів канабісу свідомо ототожнюють ліки на його основі та канабіс, що перебуває в незаконному обігу, з метою нівелювати цінність його як лікарського засобу та дискредитувати саму ідею його використання в медичних цілях», – заявив міністр.

При цьому Ляшко підкреслив, що необхідно встановити жорсткий контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів на основі канабісу.

«Готові поступово розвивати цю галузь, показуючи результати лікування і допомогу українським пацієнтам. Не імпортувати, а робити наше, українське!» – заявив глава МОЗ.

Також Віктор Ляшко пояснив, у яких випадках використовують препарати на основі канабісу:

- для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів;

- для лікування анорексії;

- посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та тривожних розладів;

- окремих типів епілепсії;

- глаукоми;

- псоріазу;

- паркінсонізму;

- розсіяного склерозу.

«Важливим завданням цих ліків є і полегшення болю та страждань важкохворим і паліативним хворим, в тому числі онкологічним хворим, пацієнтам з ВІЛ», – підкреслив міністр.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus