USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.40 41.70
  • PLN 10.70 10.84

Кабмін хоче скасувати безкоштовний проїзд в транспорті. Які зміни готують пільговикам

9 Квітня 2021 13:14
Міністерство соціальної політики планує монетизувати пільги на проїзд для українців. Це дозволить зрівняти права тих громадян, які живуть у великих містах і постійно користуються багатьма видами транспорту, і тими, хто живе в невеликих населених пунктах.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів заступник Міністра соцполітики Віталій Музиченко, передає «Обозреватель».

У відомстві вже розроблений документ, який передбачає заміну пільг відповідними виплатами.

За словами заступника міністра, в Україні є 8 різних законів, які регламентують право на пільговий проїзд у транспорті для 2,4 млн громадян. Але ці люди живуть зовсім в різних регіонах країни і мають різний доступ до транспортної інфраструктури.

«Якщо ми говоримо про пільговиків, які проживають в Києві чи Харкові, вони мають право доступу як мінімум до 4 видів транспорту – міського, приміського, міжміського і т.д. Якщо такий пільговик працює, то він використовує цим правом на повну. З іншого боку, якщо людина проживає в сільській місцевості і, по суті, там приміський транспорт працює в режимі 2 або 3 рази на тиждень, то у такої людини в принципі немає доступу до інфраструктури », – зазначив Музиченко.

Чиновник упевнений, що монетизації пільгового права на проїзд здатна вирішити цю проблему. І відбуватися вона буде для всіх однаково, незалежно від того, користується пільговик транспортом чи ні. З огляду на те, що на сьогоднішній день витрати на пільговий проїзд в транспорті переведені децентралізацією на місцеві бюджети, то монетизація пільг на проїзд у громадському транспорті буде передана на розсуд місцевої влади, пояснив Музиченко.

Чиновники на місцях самостійно визначатимуть форму такої монетизації, розміри і періодичність виплат, залежно від можливостей місцевого бюджету. «Форма монетизація може бути абсолютно різна – це можуть бути готівкові виплати, це можуть бути зараховані кошти на карту або зараховані поїздки на картку. З огляду на те, що в окремих населених пунктах розвиваються електронні системи оплати проїзду, обліку і т.д., то орган місцевого самоврядування повинен вирішувати всі ці питання самостійно», – резюмував заступник міністра.

Нагадаємо, 11 лютого на сайті Мінсоцполітики був оприлюднений для обговорення проєкт постанови Кабміну «Деякі питання надання пільг по оплаті проїзду окремим категоріям громадян у грошовій формі». Згідно з документом, місцева влада самостійно буде вирішувати, вводити монетизацію пільг чи ні, тобто монетизація не буде обов’язковою.

Якщо чиновники на місцях вирішать не запроваджувати такий механізм, то буде діяти чинний порядок надання пільг, при якому компенсацію з місцевих бюджетів за надання пільгового проїзду отримують автотранспортні підприємства. Якщо ж буде прийнято рішення монетизувати транспортну пільгу, то проїхатися по посвідченню пільговика вже не вийде. Доведеться оплачувати проїзд повністю на загальних підставах. Ці витрати потім мають компенсуватися пільговику або готівкою, або переказом на банківську карту.

Зокрема, як передбачено документом, пільги в готівковій формі будуть на проїзд в міському, приміському та міжміському сполученні. При цьому на міських і приміських маршрутах буде надаватися грошова виплата, а на міжміських – компенсація, тобто та ж виплата, але вже після здійснення поїздки.

Пенсіонери і люди, які мають право на державну соціальну допомогу, будуть отримувати виплати автоматично – на свій рахунок у банку або поштою, а всі інші пільговики отримають гроші тільки після того, як подадуть до місцевих органів влади відповідні заяви.

Кабмін також передбачив і компенсацію в разі, якщо пільговик, який проживає в регіоні, в якому проведена монетизація, захоче скористатися пільгою в іншому регіоні, де такий монетизації немає. Йому слід підтвердити поїздку квитком, в якому повинні бути вказані ПІБ пасажира, дата і населений пункт, а також поставлена печатка автотранспортного підприємства. Якщо пільговик не отримав виплати або компенсації, то він може звернутися до суду.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Анонім Показати IP 9 Квітня 2021 13:25
Вже й це зажимають, а подають як встановлення справедливості для всіх
скептик до Анонім Показати IP 9 Квітня 2021 17:48
вже кабмін приймав таку постанову. суд успішно її скасував. думаю, доля цієї постанови буде аналогічною
ІУДАМ Показати IP 9 Квітня 2021 13:33
"чиновники на місцях самостійно визначатимуть форму такої монетизації, розміри і періодичність виплат, залежно від можливостей місцевого бюджету" . тобто замість прав на пільговий проїзд, які гарантовані законами, шл"хи народу пропонують віддати це на відкуп чинуші на місцях. дайте вгадаю з першого разу яке буде рішення чинуші у 100% випадків: СКАСУВАТИ ВСІ ПІЛЬГИ. особливим цинізмом пахне від пропозиції пільговикам підтвердити поїздку квитком, в якому повинні бути вказані ПІБ пасажира, дата і населений пункт, а також поставлена печатка автотранспортного підприємства. ХТО ЦИМ БУДЕ ЗАЙМАТИСЬ ? А ЯКЩО РОЗРАХУНОК БЕЗГОТІВКОВИЙ, ТО ЦЕ ВСЕ НА ЛОБІ ПИСАТИ ?
Хтось то.. до ІУДАМ Показати IP 9 Квітня 2021 23:33
Зрозуміло що чиновники мутять воду .Тому що ні одна субсидія так і не полегшила абсолютно нікому життя до дійсності . Проте ви не праві ,бо якраз то безготівковий розрахунок за проїзд набагато легше отримати з квитанцією ,чим іншим способом
Анонім Показати IP 9 Квітня 2021 13:38
"Нагадаємо, 11 лютого на сайті Мінсоцполітики був оприлюднений для обговорення проєкт постанови Кабміну «Деякі питання надання пільг по оплаті проїзду окремим категоріям громадян у грошовій формі»." НЕМАЄ НА САЙТІ МІНІСТЕРСТВА АНТИСОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТАКОГО ОБГОВОРЕННЯ
Анонім до Анонім Показати IP 9 Квітня 2021 14:11
ви хочете сказати, що нас тут обманюють?!?!?!
Анонім до Анонім Показати IP 9 Квітня 2021 17:41
а у вас є ще сумніви ?
Я Показати IP 9 Квітня 2021 13:45
Давно пора цим зайнятися. Нарахували гроші на картку - хочеш катайся, хочеш - булочку піди на них купи.
Анонім до Я Показати IP 9 Квітня 2021 17:42
ну хібо що на булочку раз в рік вистачить
Ира Показати IP 9 Квітня 2021 14:02
Давно пора. Все должны платить. Пенсионеры- меньше, студенты- тоже... Но бесплатно- закончена эра халявы!- почему я должна оплачивать чьи-то бесконечные льготы?! Хочет Европы- нате, дали тебе доплату, а ты уже думай, как ее пр*срать или сэкономить.
скептик до Ира Показати IP 9 Квітня 2021 17:43
так як ти платиш податки, так і платять пенсію, еуропейка ти наша
Лучанин Показати IP 9 Квітня 2021 14:04
Через тих пільговиків весь транспорт працює в збиток, а ви, люди які не є пільговиками покриваєте ці витрати. Пенсіонери їздять туди- сюди по сто разів, чи треба чи не треба. Потрібно прикривати цю лавочку!
Дєд до Лучанин Показати IP 9 Квітня 2021 17:21
Без пільговиків ти будеш платити 12 за проїзд
Отакої Показати IP 9 Квітня 2021 14:33
Ну накінець то почало доходити.Хоча це було вигідно чиновникам,які мають відношення до бюджету.Але вже просто криза платежів,бо дефіцит...покрити нічим,та і у борг вже не дають.
Народна прокуратура Показати IP 9 Квітня 2021 14:35
До Іра. Значить, усі повинні й воювати Чи не так? До речі, дуже сумніваюсь, що Ви щось за когось оплачуєте. Зазвичай найбільше кричать про те, що когось утримують, саме ті, хто ніде не працює офіційно і ніяких податків в житті на сплачував. До монетизації два запитання: Яку саме суму мають давати пільговику? Всі попередні спроби замінити пільги грошима не витримували ніякої критики, бо це, принаймні має бути сума, яка дає можливість скористатись транспортом 4 рази на день з врахуванням вартості проїзду (на роботу-з роботи + обід - з обіду). Такого не було. Давали гроші на проїзд одну сторону упродовж 15 днів. І друге. пільговики у великому місті і селі в нерівних умовах, бо перетнути село можна з легкістю пішки, а спробуйте зробити це в Києві, Харкові, Львові чи навіть у Луцьку. Так що подібна сентенція - брехлива маніпуляція.
Z до Народна прокуратура Показати IP 9 Квітня 2021 15:57
Не знал что воюют за коврыжки . А говорят ,что патриоты," воины света"
Наталка Показати IP 10 Квітня 2021 19:26
Більшь за все насторожують слова: "Якщо пільговик не отримав виплати або компенсації, то він може звернутися до суду". Судовий збір, вартість послуг адваката - чи знайде пільговик кошти для того щоб відстояти свої права?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus