USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Ірина Констанкевич: «Справедливість не має термінів давності, а боротьба з імперіалістичною Росією є питанням безпеки всієї Європи»

14 Квітня 2025 12:34
Весняна сесія Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка щойно завершилася, стала знаковим етапом для України. П’ять днів активної роботи в Страсбурзі стали потужним дипломатичним майданчиком, на якому українська делегація разом з Постійним представництвом України при Раді Європи чітко окреслила подальші вектори боротьби проти російської агресії.

«Ми маємо вигравати не тільки на фронті, а й у дипломатії», – саме такими словами підсумувала результати сесії народна депутатка України Ірина Констанкевич.

За цими словами – чітка позиція України на міжнародному майданчику.

Серед ключових рішень сесії – резолюції, що прямо стосуються агресивної політики РФ. Перша з них – документ про зовнішній вплив Росії на демократичне життя країн Європи і світу.

Читати ще: Іван Рудницький та Ірина Констанкевич зустрілись з родинами волинських військових

«Форми цього впливу було не просто озвучено – їх назвали, визначили і засвідчили. І йдеться не лише про Україну. Ми побачили аналогічні прояви в Румунії, Польщі, країнах Балтії. Європейська спільнота нарешті усвідомлює, що цей вплив є небезпечним, часто руйнівним для демократії. І тому ключове завдання – розробка ефективної системи превенції», – зазначила Ірина Констанкевич.

Другий важливий документ – резолюція щодо міжнародної відповідальності Росії та її політичного керівництва за війну в Україні.

Читати ще: Культурна децентралізація має стати стратегією відновлення країни, – Ірина Констанкевич

У цій резолюції, як зазначила депутатка, йдеться про відповідальність Росії та держав-сателітів, які фактично стали учасниками злочину. Документ визначає рамки міжнародної відповідальності, зокрема створення спеціального трибуналу, запровадження компенсаційних механізмів та розширення санкційного пакету. Це нова правова площина, яка має забезпечити відповідальність агресора не лише політично, а й юридично.

Також серед тем, що прозвучали у стінах ПАРЄ, – екологічна безпека. У центрі уваги – злочини Росії проти довкілля. Українська делегація порушила питання екоциду – жахливої реальності, що стала наслідком війни.

«Ми вперше говоримо про екологічні злочини в категоріях кримінального права. Війна Росії – це також знищення природи, унікальних екосистем, ґрунтів, водойм. І ці злочини мають отримати чітку юридичну кваліфікацію. Резолюція про екоцид – це внесок України у міжнародне екологічне право», – підкреслила Ірина Мирославівна.

Читати ще: Українська делегація на зимовій сесії ПАРЄ: Ірина Констанкевич про ключові рішення для країни

Крім того, у гуманітарному контексті війни обговорювали питання захисту українських журналістів. Українська делегація представила дані Інституту масової інформації, які засвідчують: РФ усіма можливими способами намагається знищити й заглушити голоси тих, хто розповідає правду світу.

«Журналісти гинуть, потрапляють у полон, зазнають катувань, працюють в екстремальних умовах. І наш обов’язок – озвучити ці факти світові, аби боротьба за правду стала частиною спільної відповідальності європейських країн», – додала Ірина Констанкевич.

Підсумовуючи результати, нардепка наголосила, що ця сесія є ще одним важливим кроком до перемоги. Це питання правди, сили дипломатії, єдності та політичної солідарності.

Лише завдяки спільній щоденній праці на всіх фронтах ми досягнемо перемоги. Своєю чергою, Росія мусить понести жорстку відповідальність за всі злочини, які скоїла проти України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus