USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.10

І цифровий, і паперовий, і внутрішній: влада анонсує різні COVID-сертифікати

8 Липня 2021 12:09
В Україні COVID-сертифікат можна буде отримати в паперовому вигляді, ймовірно, з осені. Він матиме QR код, як і цифровий аналог.

Про це на пресконференції сказала проєктна менеджерка Міністерства цифрової трансформації Катерина Черногоренко, пише Укрінформ.

«Європейською специфікацією і в українській розробці в планах є частина продукту, яка називається паперова версія COVID-сертифкату. Найближчим часом, до закінчення оцінки Європейським Союзом, ми зможемо надати можливість отримувати і сертифікати в паперовому вигляді», – сказала Черногоренко.

За її словами, і в цифровому, і в паперовому варіантах COVID-сертифікату буде QR-код, інформація з якого розшифровується за допомогою відповідного сканера.

COVID-сертифікат планується трьох типів: про проходження повного курсу вакцинації, про негативний ПЛР-тест на визначення COVID-19 та про те, що людина перехворіла на COVID-19, що підтверджується даними з електронної системи охорони здоров’я.

Як додала на пресконференції керівниця директорату МОЗ із розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я Марія Карчевич, паперова версія COVID-сертифікату планується на початок осені, отримати такий сертифікат можна буде через сімейного лікаря і заклад охорони здоров’я.

Також, за її словами, планується, що COVID-сертифікат буде і виїзду за кордон, і «внутрішнім».

«Також є внутрішній сертифікат. Наразі МОЗ подав пропозиції, що внутрішній сертифікат може використовуватися для відвідання масових заходів на літній період. Можливо, на осінній період, коли ми будемо бачити, що епідситуація погіршується, будемо розширювати спектр використання цього сертифікату», – сказала Карчевич.

З 1 липня Міністерство цифрової трансформації запустило бета-тестування COVID-сертифікату в застосунку «Дія». Громадяни, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, можуть згенерувати в застосунку «Дія» цифрову версію COVID-сертифікату.

Наразі триває оцінка української розробки відповідності специфікації Європейського Союзу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus