USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.20 10.35

Гречушки, голубці з пшоном та колядки: як у волинському селі господині готуються до Святвечора

24 Грудня 2024 09:00
Жительки села Веснянка Луцького району Тамара, Оксана і Олена товаришують багато років. Перед Різдвом три господині збираються на одній кухні, аби приготуватися до Святвечора. Жінки мають перелік обов’язкових страв на їхньому пісному столі.

Суспільному господині розповіли про скатертину прабабусі, яка обов’язково має встеляти святковий стіл, і поділилися рецептом млинців-гречушок.

Перед Святвечором кожна господиня має свій обов’язок. Під час роботи співають колядки, які знають з дитинства.
Читати ще: «Раділи шматочку хліба…» Старенька волинянка розповіла, яким був Святвечір у її дитинстві

«Дуже радісне свято, народження Ісуса Христа. Любимо колядувати, всі ці страви готувати. Завжди то є такий звичай, коли готується Свята вечеря, то завжди лунає наша традиційна і старовинна колядка «По всьому світі стала новина». Ми ще її дітьми колядували, є зараз і сучасні, але ми стараємося традиції свої зберігати», – говорить Олена Миндреску.
На їхньому столі, крім куті, має бути картопля з часником, пісні голубці з пшоном та грибами, вареники, узвар і грибна юшка... Однією з головних страв на святковому столі є млинці. У селі Веснянка їх готують дуже давно і вони – особливі.

«Ми печемо такі млинці, казали колись «гречушки», мій дід любив колись ті оладки. Дуже вони смачні, з тюлькою. Раніше їх робили з гречаної муки, бо люди не мали змоги білої муки купити», – каже Тамара Бондар.
Різдво під час війни має особливе значення, каже Оксана Воробець. Це свято віри, надії та єдності.

Читати ще: Як відзначали Святвечір борці за вільну Україну у минувшину

«У цьому році так немає настрою, то ще жодного року так не було, але маємо набратися терпіння і робити все для нашої перемоги. І таке свято, як Різдво, обов’язково треба святкувати. Щоб наші діти бачили, що ми маємо якусь радість в житті, а Різдво Христове приходить для нашого спасіння і ми надіємося, що нашу Україну спасе Бог», – додала Оксана Воробець.
Жінки також розповіли, що святковий стіл накривають лляною вишитою скатертиною, яку колись зробила прабабуся однієї з господинь. Першою на стіл завжди ставлять кутю, на кожен кут столу кладуться копійки. Жінки кажуть, усі різдвяні традиції, яких дотримуються у селі, намагаються передати дітям та онукам.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus