USD 42.35 42.70
  • USD 42.35 42.70
  • EUR 42.30 42.70
  • PLN 10.15 10.37

«Головна місія – готувати не працівників, а бізнесменів», – ректорка ЛНТУ Ірина Вахович представила річний звіт. Фото

Сьогодні 20:08
У четвер, 16 січня, в стінах Луцького національного технічного університету відбулася конференція трудового колективу, на якій ректорка Ірина Вахович представила звіт щодо виконання умов контракту з Міністерством освіти і науки України за 2024 рік. Окрім того, на засіданні розглянули питання внесення змін до Колективного договору вишу. Загалом на заході були присутні 275 делегатів, 14 не з’явилися.

Перед тим як почати звіт, ректорка ЛНТУ подякувала всьому колективу за наполегливу працю, яку було оцінено не лише на рівні України, але й світу.
«2024-й – третій рік повномасштабної війни. На щастя, територія Волинської області не зазнає частих атак, і ми маємо змогу працювати, розвиватися й мотивуватися. Якщо розглядати динаміку розвитку, то найголовніший показник той, що за чотири роки ми із чотирьох з половиною тисяч студентів вийшли на показник в одинадцять тисяч. Звичайно, на це вплинуло багато факторів, але ми доводимо, що посідаємо гідне місце у системі вищої освіти в Україні», – розпочала промову Ірина Вахович.
Принагідно ректорка нагадала стратегічну мету університету – створення потужного, висококонкурентного, вільного та комфортного освітньо-наукового простору, інноваційного «полюсу зростання» Волині, що реалізує формулу «освіта – наука – бізнес – влада».

Читати ще: «Працюємо для розвитку освіти»: як минув річний звіт ректора ВНУ Анатолія Цьося. Фоторепортаж

Першим у звітності обговорили питання кількості здобувачів освіти, міжнародні проєкти та фінансування. Наразі в університеті навчається 14 712 студентів (разом з коледжами) на 121 освітній програмі. На навчання було зараховано 3958 встпуників, з них – 1338 за кошти державного бюджету.
Як зазначила Ірина Вахович, серед студентів вишу – мешканці з усіх куточків України, окрім тимчасово окупованого Криму.

Принагідно згадали й те, що за кількістю зарахованих студентів у 2024 році ЛНТУ опинився у топ-10 вишів України. Окрім того, зросла популярність коледжів не лише у Луцьку, але й в області.
«Якщо позаминулого року ми відкрили спеціальності, які передбачають управління безпілотними апаратами, то вже торік – дизайн-середовища, експертизу харчових продуктів та продовольчої сировини. До речі, завтра відбудеться обговорення освітньої програми, на якому будуть присутні представники Держпродспоживслужби. Нові спеціальності з магістерської програми – це інженерно-автомобільний транспорт, публічне управління та адміністрування молодіжної політики», – розповіла ректорка.

На сьогодні також перероблено алгоритм дуальної освіти, зазначила Ірина Вахович і додала, що студент – важливий елемент економіки, тому університет всіляко сприяє можливості набуття і практичного, і теоретичного досвіду.
ЛНТУ розвиває ідеї 10 міжнародних та інфраструктурних проєктів, зокрема це – аудиторія Art Tech, Dspace, SMART_Volyn_HUB, спальний корпус №3, Youth Centre та Veteran Hub LNTU.

Окрім оновлення корпусів, гуртожитків, нового молодіжного центру, роботи дитячого університету, який діє за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», згадали і про реставрацію Будинку офіцерів з пристосуванням під інтерактивний простір освіти і науки «Музей науки» на вулиці Винниченка, 8 у Луцьку. Паралельно триває робота над ідеєю створення інноваційного парку, яку реалізовують вже третій рік.
Щодо обсягу фінансування, то у 2024 році воно становило 346,271 млн грн. Також виділено субвенції: 3 млн грн – на укриття, 4 млн грн – на котельню, 2 млн грн – на корпус Б, 1 млн грн – на базу в Шацьку, 2,5 млн грн – на корпус Б від UNISEFF.

Не оминули й тему наукових досягнень студентів і міжнародного рівня, і всеукраїнського, а також спортивні та мистецькі перемоги. Звання заслуженого майстра спорту України з французького боксу САВАТ здобула Анастасія Коновальчук. Також виш збагатів на двох професорів, 10 доцентів, двох докторів наук з матеріалознавства і з розвитку продуктивності регіональної економіки, одного кандидата технічних наук, чотирьох докторів філософії, стипендіатів Кабінету Міністрів, Верховної Ради тощо. Окрім того, за минулий рік 340 осіб отримали премії від університету за наукові досягнення.
«У нас діє низка цікавих проєктів, зокрема оновлено лабораторне обладнання. Зараз ми чекаємо на постачання обладнання з енергоефективності. Робимо ще дві нові лабораторії. Я знаю, що один із членів наглядової ради, який співпрацює з міжнародними партнерами, стимулює до того, щоб ми зробили хімічну лабораторію для дослідження косметики. Теж над цим працюємо, тому що є попит і ми можемо на цьому заробляти», – сказала Ірина Вахович.

У Луцькому національному технічному університеті постійно підтримують розвиток вишу і на міжнародному рівні, ба більше, як наголосила ректорка, є така мрія, щоб у майбутньому дипломи навчального закладу визнавали у всьому світі.
Щодо акредитацій, то усі 27 перевірок університет пройшов на 100%.

ЛНТУ має кафедру військової підготовки, яка готує курсантів за певними спеціальностями. Організовано багато різних курсів від сусідніх країн-партнерів, активно розвиваються національно-патріотичне виховання та волонтерська діяльність.

Багато проєктів спрямовано на підтримку ветеранів війни, одним із здобутків стало відкриття простору LNTU VETERAN HUB у листопаді 2024 року.

Питання про внесення змін до Колективного договору ЛНТУ озвучила перший проректор, доцент Надія Ковальчук. У документі йдеться про передбачення курсів підвищення кваліфікації, стажування викладачів, а також зміни умов надання допомоги працівникам на оздоровлення в межах щорічної відпустки у розмірі місячного посадового окладу один раз на рік.
Мер міста і за сумісництвом голова наглядової ради ЛНТУ Ігор Поліщук наголосив на важливості розвитку освіти в Україні під час війни.
«Я вражений такими змінами. Ми можемо їх бачити в нашому університеті і зовні, і всередині. Тут чудові люди, ти відчуваєш себе зовсім по-іншому. Сьогодні можна почути різні думки, що це не на часі, але ми маємо дивитися на цю проблему ширше. Маємо боротися за кожного студента, і якщо наші університети не будуть сучасними, цікавими, а матимуть ті радянські системні коридори, то молоді не буде де й зібратися, а по тому вступники вирішать виїжджати за кордон», – звернувся до присутніх Ігор Поліщук.
Принагідно очільник міста вручив нагороди за особливі досягнення та атестати доцентів викладачам вишу.

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад зазначив, що зараз в університеті навчається багато студентів з інших областей України, тож питання створення умов для навчання як ніколи актуальне. Він також відзначив подяками працівників вишу.
Нагороди від імені начальника Волинської обласної військової адміністрації передала начальниця управління освіти і науки Наталія Матвіюк.
Насамкінець побажання працівникам та студентам університету висловили представники наглядової ради.

Христина КРОТ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus