USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

Глобальна епідемія: у світі понад 800 мільйонів людей хворіють на діабет

Сьогодні 06:20
За понад 30 років кількість хворих на діабет у світі подвоїлася. Наразі вона перевищує 800 мільйонів.

Про це йдеться у дослідженні вчених з міжнародної організації NCD-RisC та Всесвітньої організації охорони здоров'я, опублікованому в науковому журналі Lancet, пише УП. Життя з посиланням на The Guardian.

Науковці використали дані понад 140 мільйонів людей віком від 18 років, отримані в результаті більш ніж тисячі досліджень у різних країнах. Це перше глобальне дослідження діабету.

Виявилося, що у період з 1990 до 2022 року рівень захворюваності на діабет серед дорослих подвоївся з 7% до 14%. Усього кількість хворих сягнула 828 мільйонів, що на 630 мільйонів більше, ніж у 1990-му.

Більш ніж половина випадків діабету припадає на чотири країни:

Індію – 212 мільйонів;

Китай – 148 мільйонів;

США – 42 мільйони;

Пакистан – 36 мільйонів.

Читати ще: Грудне вигодовування знижує ризик серцевих захворювань у жінок, особливо – хворих на діабет. Дослідження

За ними розташовані Індонезія та Бразилія – 25 і 22 мільйони випадків відповідно.

У деяких країнах Тихоокеанських островів, Карибського басейну, Близького Сходу та Північної Африки на діабет хворіють понад 25% жіночого та чоловічого населення.

На противагу цьому, рівень захворюваності у Франції, Данії, Іспанії, Швейцарії та Швеції становить лише 2-4% серед жінок. У Данії, Франції, Уганді, Кенії, Малаві, Іспанії та Руанді на діабет хворіють 3-5% чоловіків.

У США та Великій Британії найбільше хворих на діабет серед західних країн з високим рівнем доходу – 12,5% і 8,8%.

Читати ще: Вчені з'ясували, як звичка пізно засинати впливає на розвиток діабету та ожиріння

У 2022 році 445 мільйонів людей з діабетом у віці 30 років і старші не отримували лікування – це 59% від усіх хворих.

«Ми спостерігаємо тривожне зростання захворюваності на діабет протягом останніх трьох десятиліть, що відображає зростання ожиріння, яке ускладнюється впливом маркетингу нездорової їжі, недостатньою фізичною активністю та економічними труднощами. Щоб взяти глобальну епідемію діабету під контроль, країни мають терміново вжити заходів. Це починається з впровадження політики, яка підтримує здорове харчування та фізичну активність, і, що найважливіше, систем охорони здоров'я, які забезпечують профілактику, раннє виявлення та лікування», – наголосив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus