USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70

Гарячі лінії, сайт і боти: як в Україні можна відшукати зниклих безвісти

28 Березня 2022 06:04
Щодня від початку війни в Україні зростає кількість людей, яких безрезультатно розшукують рідні. Нині в Україні є кілька різних способів, як найкраще розшукати зниклих.

Про це інформує ТСН.

СПОСІБ № 1: ГАРЯЧА ЛІНІЯ

Те, що працювало в мирні часи – дзвінок у поліцію і заява про зниклого безвісти – зараз може не спрацювати. Більш результативний спосіб - звернутися на гарячу лінію уповноваженої з прав людини. Є сайт і гаряча лінія 0800 50 17 20, що працює цілодобово. Представники омбудсмена є майже в усіх областях і вони весь час на контакті із різними службами на місцях, які можуть виїхати на місце проживання зниклого безвісти чи дізнатися в базах міграційної служби – раптом людина перетинала кордон.

«Щойно війна почалась, ми написали всім - ДСНС, ЗСУ, МВС, щоб вони надали нам людину, яка буде 24 на 7 співпрацювати з нами. Такі відповідальні особи визначені, всі працюють як одна команда. Якщо нам надсилають і відео, і фото, то ми це все збираємо і пересилаємо в регіони», - розповідає уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова.

СПОСІБ № 2: НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО ПОШУКУ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ

Це цілковито нова державна структура. Бюро створили всього тиждень тому. У нього лише нещодавно з’явився власний сайт - https://nib.gov.ua/uk/. Головне тут - короткий номер 1648. У бюро можна дізнаватися про долю не лише цивільних, але й військовослужбовців. Служба теж на контакті з усіма органами влади. Бажано мати якомога повнішу інформацію – фотографію, рік народження, місце проживання, особливі прикмети. Кожна деталь надважлива.

СПОСІБ № 3: ТЕЛЕГРАМ КАНАЛИ

Телеведуча Катя Осадча у себе на сторінці в Інстаграмі ледь не щодня публікує звернення та інструкції, як користуватися телеграм-каналом, який вона створила з командою саме для пошуку зниклих. Знайти його легко – він так і зветься «Пошук зниклих».

«На каналі працює хештег пошук по місту – хештег Маріуполь і ви побачите тисячі повідомлень. Можливо, серед них є ви. Вийдіть на зв'язок зі своїми рідними», - пояснює телеведуча.

У цьому телеграм-каналі є вже майже 100 тисяч учасників. Натискаємо на хештег – наприклад, Гостомель, і з десятків тисяч повідомлень залишилось всього 516 повідомлень. У них легше шукати більш адресно.
«У нас були випадки, коли ми вивезли, наприклад, двох членів родини або вивезли не всіх, бо не завжди вистачає місць», - розповідає волонтерка Олена.

Вона допомагає евакуювати людей з-під обстрілів. Саме тоді, каже, люди найчастіше губляться, але розшукують одне одного вже на відносно мирній території.

З її досвіду, найдієвіший спосіб знайтися – це не телефони, а електронна пошта. Доступ до неї ви отримаєте з будь-якого пристрою будь-де.

«Зареєструйте на родину 5 електронних пошт і напишіть одне одному, а потім вони у вас в пам’яті залишаться і ви зможете зайти з будь-якого куточка країни», - радить Олена.

СПОСІБ № 4: СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

І, звісно ж, сили соцмереж ніхто не відміняв. Але пошук рідних чи друзів через соцмережі – це запасний план. До якого варто ставитись із великою обережністю – є купа шахраїв, які можуть щось вимагати в обмін на фальшиву інформацію про вашого рідного чи знайомого. Не довіряйте таким повідомленням, і бережіть себе. Бо ви теж комусь дуже потрібні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Дід Василь Показати IP 28 Березня 2022 07:35
Депутати усіх рівнів ДОГАДАЙТЕСЯ віддати своєму народу армії заробітну плату усі 100%. Майте совість!!!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus