USD 42.00 42.30
  • USD 42.00 42.30
  • EUR 42.10 42.40
  • PLN 10.26 10.40

Федерація ММА Волині навчала суддів нових правил змішаних єдиноборств

19 Грудня 2018 13:29
Федерація ММА України у Волинській області організувала для сімох волинських та одного київського суддів навчання новим правилам змішаних єдиноборств ММА. Провів тренінг Олександр Лунга – суддя Всесвітньої об’єднаної федерації ММА, володар Кубку світу з бойового самбо, віце-чемпіон світу з ММА, багаторазовий чемпіон України з фрі-файту, інформує прес-служба СК «Воїн».

«Кожна федерація ММА повинна проводити чемпіонати області. А як ми можемо їх проводити, якщо у нас немає суддів. Тому ми запросили з всеукраїнської федерації змішаних єдиноборств Олександра Лунгу, який і навчив наших волинських суддів новим правилам суддівства ММА», - розповів президент Федерації ММА Волині Михайло Смолка.

До слова, згідно рішення зборів Федерації ММА України у Волинській області, головним суддею Волині обрано вихованця спортивного клубу «Воїн» Олексія Бондаренка.

«Дві світові федерації ММА – WMMAA та IMMAF, об’єдналися, що призвело до зміни правил у боях ММА. Цього року в Бахрейні відбувся перший загальний Чемпіонат світу з ММА, я був там суддею. Завдяки об’єднанню федерацій до Бахрейна з’їхалося аж 54 країни. А взагалі усе це відбувається для того, що стати олімпійським видом спорту та потрапити на Олімпійські ігри», - пояснив суддівський тренер.

За словами Олександра Лунги, українські судді судили бої за правилами російської федерації WAMA, тепер усе змінилося і суддівство та реферування поєдинків слід здійснювати за правилами IMAP.



Серед основних змін у суддівстві боїв ММА Олександр Лунга виокремив такі: усі поєдинки повинні відбуватися в клітці - октагоні, а не на рингах чи татамі, як це дозволялося раніше; забороняється бити ліктем, коліном в голову у стійці та партері, а також не можна застосовувати больовий прийом – «скручування п’ятки».

Глобально змінилась і система оцінювання.

«Коли я відвідав міжнародний семінар, де освоїв нові правила боїв, то у мене, як і сьогодні у волинських суддів, змінилося трохи сприйняття. Раніше була бальна система оцінювання, тобто вони оцінювали кожну дію бійця. Зараз балів немає взагалі, лише критерії – ударна техніка, боротьба…», - розповів Олександр Лунга.



Після теоретичної частини судді разом з Олександром Лунгою поїхали до клубу бойових мистецтв Pride для відточування практичних навичок вже як рефері, тобто ті судді, які перебувають безпосередньо у клітці разом з бійцями.

По закінченню навчання усі судді склали тест, за результатами якого їм буде присвоєна суддівська категорія.

І Михайло Смолка, і Олександр Лунга переконанні, що у Федерації змішаних єдиноборств є майбутнє, а на спортсменів чекають великі перспективи.

«Усі попередня роки Україна взагалі не займала призових місць. А цього року на Чемпіонаті світу з ММА в Бахрейні Україна зайняла третє командне місце. Павло Сенченко зайняв на Чемпіонаті Європи перше місце, а Дар’я Самчик з Житомира стала чемпіонкою світу! Це три перемоги для української Федерації ММА за один рік. Це свідчить лише про одне: ми рухаємось правильним шляхом», - наголосив Олександр Лунга.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
Луцьк Показати IP 19 Грудня 2018 21:37
Воїн найкращий клуб і сильніший на західній Україні!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus