USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.60 41.95
  • PLN 10.03 10.28

Емоційна та духовна підтримка: у Луцьку вчать професійних капеланів

2 Грудня 2024 22:31
Волинська православна богословська академія для медичних капеланів за сприяння ГО «Волинське Братство св. Володимира Великого» організувала для медичних капеланів сертифікатну програму «Клінічне душпастирство». З 25 листопада по 6 грудня учасники програми проходять клінічну практику у медичних та реабілітаційних установах Луцька.

Про це інформує Волинська єпархія ПЦУ.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл Зінкевич обговорив з учасниками програми актуальні питання медичного капеланства, висловив слова підтримки та вдячності за самовіддану працю капеланів, які надають духовну допомогу хворим у лікарнях.

Під час зустрічі також обговорювалися перспективи розвитку медичного душпастирства, зокрема, розширення географії служіння капеланів та залучення нових людей до цієї благородної справи. Капелани поділилися своїм досвідом роботи, а також висловили бачення подальшого вдосконалення своєї діяльності.

Читати ще: «Рускій мір» із голів вивітрюється дуже повільно», – капелан з Волині Володимир Труш

Під час практики капелани не лише збагатили свої теоретичні знання, але й отримали цінний практичний досвід. Вони вдосконалювали вміння будувати довірчі відносини з пацієнтами, надавати їм емоційну та духовну підтримку, працювати в команді з медичними працівниками.

Під час занять у Волинській обласній клінічній лікарні було зроблено акцент на роботі з пацієнтами, які потребують тривалої госпіталізації, на важливості створення атмосфери спокою та підтримки в умовах лікарні. Настоятель храму св. вмч. Пантелеймона, що розташований на території обласної лікарні, прот. Назарій Бабій ознайомив слухачів з специфікою служіння душпастиря у великому медичному центрі, де на лікування перебувають сотні пацієнтів.
У реабілітаційному центрі «Recovery» фокусувались на роботі з людьми, які борються із залежностями, на допомозі в пошуку внутрішніх сил для подолання залежності.

В обласному центрі онкології ознайомились з діагностичним обладнанням, зосередили увагу на супроводі онкохворих та їхніх родин, на допомозі в прийнятті діагнозу та пошуку сенсу життя.

Читати ще: «Не запитуйте військових, коли закінчиться війна», – луцький капелан Макарій, який змінив рясу на форму ЗСУ

В Геріатричному пансіонаті наголос було зроблено на спілкуванні з людьми старшого віку, на важливості збереження їхньої гідності та почуття повноцінності. Капелани можуть надавати паліативну допомогу, допомагаючи людям підготуватися до кінця життя. Це може включає в себе проведення духовних розмов, організацію прощання з рідними, підтримку родичів.
Спікерами під час практичних занять капеланів були:

Микола Галей – медичний директор з хірургії ВОКЛ;

Надія Щурук – лікар-гінеколог Волинського обласного територіального медичного обʼєднання захисту материнства і дитинства;

Алла Гнатюк – директор Луцького геріатричного пансіонату;

Анатолій Черенков – психолог реабілітаційного центру «RECOVERY»;

Любава Казмірчук – клінічний психолог, травмотерапевт;

Наталя Райниш – клінічний психолог.

Важливість духовної підтримки пацієнтів була в центрі уваги під час зустрічі капеланів з керівництвом обласного управління охорони здоров’я. Сторони обговорили, як можна ефективніше інтегрувати духовну складову в процес лікування та реабілітації. Капелани зустрілись з керівником обласного управління охорони здоров’я Волинської обласної адміністрації Юрієм Легкодухом. Заступниця голови управління пані Тетяна Трач детально ознайомила учасників сертифікатної програми з системою охорони здоров’я в регіоні, розповіла про структуру закладів медицини, їхню спеціалізацію та особливості функціонування. Капелани отримали цінну інформацію про те, як найбільш ефективно інтегрувати свою діяльність у систему надання медичної допомоги.
Створення атмосфери безпеки та довіри, допомога пацієнтам впоратися з емоційними труднощами – тема занять та зустрічей з пацієнтами в обласній психіатричній лікарні.

Під час проходження практики капелани отримують унікальний досвід, відвідавши різноманітні медичні заклади Луцька. Вони не лише теоретично вивчають основи клінічного душпастирства, а й мають змогу застосувати здобуті знання на практиці.

Читати ще: «Коли я не на фронті, то у військовому шпиталі», – капеланка з Луцька, яка народила найменшу дитину першого дня повномасштабного вторгнення

Душпастирі працюють з пацієнтами, які перебувають у складних життєвих ситуаціях: онкохворими, людьми старшого віку, військовими, які повернулися з фронту, та людьми, які залежні від наркотиків чи алкоголю. Священники опановують навички проведення індивідуальних бесід, організації груп підтримки, а також надання духовної допомоги під час релігійних обрядів.

Особливу увагу під час практики було приділено розвитку в капеланів таких важливих якостей, як емпатія, терпіння та вміння слухати. Адже саме ці якості допомагають будувати довірчі відносини з пацієнтами і надавати їм ефективну духовну підтримку.

Завдяки практиці капелани не лише збагачують свої знання. Душпастирі організовують спільні молитви, популяризують та розповсюджують духовну літературу, проводять індивідуальні бесіди.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus