USD 42.20 42.60
  • USD 42.20 42.60
  • EUR 42.40 42.70
  • PLN 10.20 10.38

Екологічна ситуація повинна вирішуватися на загальнодержавному рівні, – волинський депутат

6 Травня 2019 19:38
За офіційними даними, в цілому в Україні є близько 7 тис. зареєстрованих полігонів твердих побутових відходів. В той же час, 35 тис. становлять стихійні сміттєзвалища.

Про це заявив депутат Волинської обласної ради від фракції ВО «Батьківщина» Ігор Лех в ефірі ТРК «Аверс».

«Щороку проблема зі сміттям в Україні наростає. Її можна вирішити лише шляхом будівництва сміттєспалювальних або сміттєпереробних заводів. Адже в Україні є лише один сміттєспалювальний завод, натомість інших – сміттєпереробних в державі немає. Лише в 2020 році буде будуватися перший сміттєпереробний завод в Київській області», - каже Ігор Лех.

Він переконаний, що таких заводів у країні потрібно мінімум з два десятки, аби вирішити проблему з твердими відходами.

«Повинне бути чітке бачення влади в які терміни потрібно вирішити проблему щодо сміття і які умови для цього потрібні. Тобто, те, яку роль у вирішенні проблеми відіграє держава, яку - обласні або міські ради. В Європі сміттєпереробка – це бізнес, на якому можна заробляти кошти. Проте в Україні це кимось блокується, - каже депутат. – Також є велика проблема з утилізаційними заводами, де знищують тваринні рештки. Таких в Україні є лише кілька, тож де перероблюють тваринні рештки великі підприємства – ми можемо тільки здогадуватися».

На думку Ігоря Леха, саме незадовільна екологічна ситуація в державі, людська недбалість та величезна кількість стихійних сміттєзвалищ, де під відкритим небом перегнивають відходи – одна з причин високої захворюваності населення.

«Тому на державному рівні повинна бути окреслена стратегія, яку ми, тут, на місцях, будемо реалізовувати», - каже Ігор Лех.

Ще одна проблема, яка неабияк впливає на екологічну ситуацію в країні – необізнаність населення з правилами сортування сміття, з негативним впливом відходів на навколишнє середовище. Так, за словами Ігоря Леха, влада повинна почати проводити масштабну пропагандистську та інформаційну роботу з українцями щодо необхідності сортування сміття та збереження екосистем у природі.

«Навіть якщо в якомусь із сіл встановлюють контейнери для пластикового сміття, у сільських радах не завжди знають, що робити далі, коли контейнер заповниться. Тому пластик знову ж таки вивозять на ті ж сміттєзвалища. Тому, твердо переконаний, що таку проблему неможливо вирішити локально, лише на загальнодержавному рівні. – каже Ігор Лех. – Сподіваюсь, що із політичними змінами в країні повинні вирішитися і проблеми, розв’язання яких ми давно очікуємо».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus