USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.40 41.65
  • PLN 10.75 10.90

Ефективність фільтра-глечика*

28 Квітня 2021 12:21
Якість води з крану у місті найчастіше є доволі низькою, щоб використовувати її у первинному вигляді. Проте фільтрація здатна певним чином її покращити. Найбільш простим побутовим пристроєм для очищення води є фільтр-глечик. Фільтри-глечики протягом тривалого часу не втрачають популярність через легкість використання, ефективність при очищенні води та відносну невисоку вартість. Але принцип роботи фільтрів-глечиків та їхня ефективність потребують докладного розгляду.

Як працює фільтр-глечик

Будова фільтра-глечика є доволі мінімалістичною. Це прозора пластикова ємність у вигляді глечика з кришкою. Всередині розташовується картридж із матеріалом, що відповідає за фільтрацію води. Картридж має великий експлуатаційний ресурс, що є безумовною перевагою. Один змінний елемент здатний відфільтрувати від 170 до 500 літрів води. Зазвичай, на повне відпрацювання витрачається до трьох місяців, але є й виключення. Традиційний обсяг глечика варіюється від 2,5 до 5 літрів.

Передбачено два типи кришок для таких пристроїв – знімні та такі, що обладнані отвором для наливання води. Деякі моделі мають накладки із силікону на дні та ручці, що забезпечують максимальну стійкість на пласких поверхнях та зручне використання.

Принцип роботи фільтра-глечика полягає в наступному. Вода наливається в отвір із картриджем та проходить через фільтруючий матеріал, після чого вже в очищеному вигляді накопичується у нижньому сегменті глечика.

Першим елементом очистки, з яким стикається вода, є сітка, виготовлена із полімерного матеріалу. Її головне завдання - виконати первинне очищення рідини від великих механічних часток забруднення. Після цього вода потрапляє у картридж, що складається з декількох шарів:

1. Іонообмінна смола. Виконує функцію зменшення жорсткості води, що запобігає утворенню накипу. Також іонообмінна смола здатна видалити з води певну частину важких металів.

2. Активоване вугілля. Як відомо із хімії, таке вугілля є сильним адсорбентом. У складі картриджу фільтру-глечика він поглинає природні органічні сполуки та хлор, через що у води зникає характерний неприємний ядучий запах.

3. Каталітичні матеріали. Характеризуються специфічними властивостями пришвидшення окислення певних металевих елементів, що завжди є в тій чи іншій кількості у водопровідній воді. Завдяки цьому у води зникає характерний металевий присмак. Іноді цей шар фільтру з метою запобігання накопичення біологічно активних речовин додатково комплектується іонами срібла.

4. Хімічно інертний матеріал. Покликаний утримувати навантаження води на картридж.

Склад шарів кожен виробник визначає самостійно. На ресурс фільтру безпосередньо впливають частота використання, якість води у регіоні тощо.

Наскільки глечики ефективно очищають воду

Ефективність очищення води за допомогою глечика першочергово залежить від первинної якості води із міської системи водопостачання. Відповідно, чим гірша її якість, тим меншою буде ефективність кожного циклу очищення і тим частіше доведеться змінювати картриджі. Втім, у більшості випадків глечик є просто незамінним пристроєм для очищення води. Зокрема, він точно позбавить воду від неприємного запаху та смаку, а також відфільтрує певну кількість шкідливих речовин.

Переваги фільтра-глечика:

● простота та ефективність у використанні;

● невелика вартість пристрою;

● легкість в обслуговуванні;

● мобільність (відсутність потреби у під’єднанні пристрою до системи водопостачання).

Проте пристрій складно назвати ідеальним у всіх сенсах. Серед недоліків фільтра-глечика є:

● потреба у заміні розхідних матеріалів;

● можливість відфільтрувати лише фіксований об’єм води;

● пристрій не здатний забезпечити повне знезараження та стерилізацію води;

● відносно низька продуктивність.

Взявши до уваги цю інформацію, можна зробити певний висновок про ефективність використання фільтра-глечика для очищення та фільтрації води з-під крану. Якщо переваги компенсують недоліки, то варто здійснити вибір на користь такого варіанту. Втім, якщо ці особливості не відповідають вашим уявленням про справді якісне очищення води, то найкращим рішенням буде розглянути інші варіанти.

Що потрібно знати про очищення води

Сира жорстка вода може стати збудником великої кількості захворювань. Першочергово від систематичного вживання неочищеної водопровідної води страждають нирки, в яких накопичуються важкі солі. Кип’ятіння рідини здатне вирішити цю проблему лише частково. Головною проблемою у такій ситуації часто є відсутність адекватних альтернатив. Будь-якому живому організму потрібна вода, і якщо її якість залишає бажати кращого, то це - проблема. Найбільш адекватним рішенням у подібному випадку є придбання фільтра-глечика. Не маючи змоги встановити систему фільтрації чи замовляти воду у пляшках, подібний різновид фільтрів є найбільш демократичним варіантом. Цьому також сприяє мобільність пристрою, низька ціна та простота в обслуговуванні.

Правила використання фільтра-глечика:

● використання виключно для води з водопроводу;

● не заливати в середину занадто гарячу воду (максимальна температура рідини має бути на рівні 35оС;

● своєчасно виконувати заміну картриджів з дотриманням усіх правил.

Сподіваємося, ці поради допомогли визначитися з питанням, чи варто встановлювати фільтр-глечик.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus