Директорка ліцею на Волині через суд скасувала штраф у справі про булінг
![](/resize/450x236/r/files/news/2023/04-26/360078/767.jpg)
Директорка Іваничівського ліцею №1 оскаржила у суді штраф за неповідомлення про випадок булінгу. Згідно з рішенням суду першої інстанції, Марія Шевчик повинна була заплатити 850 грн штрафу за те, що не звернулась у поліцію через кібербулінг десятикласника, але жінка подала апеляцію і домоглась, аби гроші з неї не стягували, пише Zaxid.net.
Зазначимо, що Марію Шевчик судили у березні цього року за те, що вона не повідомила правоохоронців про випадок булінгу щодо школяра. Матір десятикласника, який зазнавав цькувань у інтернеті від учнів школи, заявила, що неодноразово зверталась до директорки та інших вчителів з цією проблемою, але ніхто ніяких дій на захист хлопця не вчиняв.
Сама ж директорка пояснила, що не вважала за доцільне звертатись у поліцію, оскільки на момент звернення матір хлопця вже сама написала заяву. Але суддя цей аргумент відкинула, оскільки, згідно з порядком реагування на випадки булінгу посадовиця б мала протягом доби також звернутись у поліцію. Тож її визнали винною у неповідомленні про випадок булінгу (ч.5 ст. 173-4 КУпАП) і оштрафували на 850 грн.
Жінка з цим рішенням не погодилась і подала апеляцію. «Апелянтка стверджує, що в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, так як першочерговим для притягнення особи до відповідальності за ч. 5ст. 173-4 КУпАП є встановлення факту булінгу у межах освітньої установи, а не в кіберпросторі, останнє стверджується скріншотами, а відтак вона не є суб'єктом правопорушення», – йдеться у постанові.
Суддя Олег Клок вирішив частково задовольнити скаргу. Він визнав, що суд першої інстанції дійшов до правильного висновку щодо винуватості жінки, але вирішив на підставі ст. 22 КУпАП звільнити посадовицю від штрафу «у зв'язку з малозначністю порушення».
Тож Марія Шевчик не повинна буде платити 850 грн штрафу. Суддя постановив звільнити її від адмінвідповідальності та обмежитись усним зауваженням. Постанова набрала законної сили.
Нагадаємо, Марія Шевчик рік тому фігурувала у скандалі: випускники ліцею перед входом в школу намалювали на асфальті марку «Рускій корабль», але дирекція постановила стерти малюнок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Зазначимо, що Марію Шевчик судили у березні цього року за те, що вона не повідомила правоохоронців про випадок булінгу щодо школяра. Матір десятикласника, який зазнавав цькувань у інтернеті від учнів школи, заявила, що неодноразово зверталась до директорки та інших вчителів з цією проблемою, але ніхто ніяких дій на захист хлопця не вчиняв.
Сама ж директорка пояснила, що не вважала за доцільне звертатись у поліцію, оскільки на момент звернення матір хлопця вже сама написала заяву. Але суддя цей аргумент відкинула, оскільки, згідно з порядком реагування на випадки булінгу посадовиця б мала протягом доби також звернутись у поліцію. Тож її визнали винною у неповідомленні про випадок булінгу (ч.5 ст. 173-4 КУпАП) і оштрафували на 850 грн.
Жінка з цим рішенням не погодилась і подала апеляцію. «Апелянтка стверджує, що в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, так як першочерговим для притягнення особи до відповідальності за ч. 5ст. 173-4 КУпАП є встановлення факту булінгу у межах освітньої установи, а не в кіберпросторі, останнє стверджується скріншотами, а відтак вона не є суб'єктом правопорушення», – йдеться у постанові.
Суддя Олег Клок вирішив частково задовольнити скаргу. Він визнав, що суд першої інстанції дійшов до правильного висновку щодо винуватості жінки, але вирішив на підставі ст. 22 КУпАП звільнити посадовицю від штрафу «у зв'язку з малозначністю порушення».
Тож Марія Шевчик не повинна буде платити 850 грн штрафу. Суддя постановив звільнити її від адмінвідповідальності та обмежитись усним зауваженням. Постанова набрала законної сили.
Нагадаємо, Марія Шевчик рік тому фігурувала у скандалі: випускники ліцею перед входом в школу намалювали на асфальті марку «Рускій корабль», але дирекція постановила стерти малюнок.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Комунальне приміщення в центрі Луцька продають за 1,2 млн
Сьогодні 06:15
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 06:15
В Африці знайшли «дитинча дракона»: нащадки міфічного Уробороса можуть зникнути назавжди
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
На аукціоні продають майно волинського цукрового заводу
10 Серпня 2024 23:36
![](/public/images/logo.png)
10 Серпня 2024 23:36
Заплатить штраф: волинянка потрапила до суду, бо її собака душив сусідських курчат![](/public/images/logo.png)
10 Серпня 2024 23:08
![](/public/images/logo.png)
10 Серпня 2024 23:08
Населення скоротиться вдвічі: Росії загрожує демографічна катастрофа
10 Серпня 2024 22:39
10 Серпня 2024 22:39
У понеділок в Луцьку прощатимуться з Героєм Юрієм Кушніром
10 Серпня 2024 22:11
10 Серпня 2024 22:11
Басейн луцької школи оновлять![](/public/images/logo.png)
10 Серпня 2024 21:43
![](/public/images/logo.png)
10 Серпня 2024 21:43
Поміняв діджейське приладдя на пульт управління дроном: історія бійця зі сталевої сотки
10 Серпня 2024 21:14
10 Серпня 2024 21:14
ЗСУ підірвали в Чорному морі газову вишку із десятками окупантів. Відео
10 Серпня 2024 20:45
10 Серпня 2024 20:45
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.