USD 42.05 42.35
  • USD 42.05 42.35
  • EUR 42.00 42.35
  • PLN 10.25 10.40

Допоможе фальшива ДНК: вчені знайшли спосіб приборкати агресивні типи раку

7 Листопада 2024 23:38
Вчені дослідили найбільш агресивні типи раку та знайшли закономірність, яку хочуть використати для нового методу лікування. Вони націлилися на невеликі фрагменти фальшивої ДНК, які допомагають пухлинам процвітати та ставати стійкими до хіміотерапії.

Результати дослідження опубліковано в трьох статтях у журналі Nature, пише УП. Життя з посиланням на The Guardian.

Вчені протестували 39 різних типів пухлин у майже 15 тисяч пацієнтів із Великої Британії. Вони виявили, що один з шести найбільш агресивних типів раку містить петлі генетичного коду, які ускладнюють лікування пухлин (цю ділянку називають позахромосомним ДНК, або екДНК).

Читати ще: У семи країнах проводять перші у світі випробування ліків проти раку

На основі екДНК науковці створили препарат, який має вибірково знищувати уражені клітини та запобігати швидкому розвитку резистентності пухлин.

«Ми сподіваємося, що робота, детально описана в цих трьох документах, допоможе прокласти шлях до нових підходів, щоб у кінцевому підсумку покращити чутливість до ліків проти раку та результати для пацієнтів», – зауважив заступник клінічного директора Інституту Френсіса Кріка в Лондоні та старший автор однієї зі статей Чарльз Свонтон.

Більшість генів у клітинах людини містяться в 23 парах хромосом, які розташовані всередині клітинного ядра. Але іноді фрагменти відриваються від хромосом і утворюють кола екДНК, які розташовані окремо від хромосом.

Читати ще: Таблетки від раку легенів знижують ризик смерті вдвічі. Дослідження

До недавнього часу екДНК вважалася рідкісною та несуттєвою у розвитку раку. Але вчені зі США та Великої Британії виявили, що 17,1% пухлин містили екДНК. При тому хибний генетичний матеріал частіше трапляється в окремих формах раку грудей, мозку та легенів.

Коли ракова клітина ділиться, кожна нова її частина успадковує однакову кількість хромосом. Але якщо початкова клітина містить кілька екДНК, вони можуть передаватися нерівномірно. Так у ракових клітинах збільшується генетичне різноманіття, що й підвищує їх стійкість до протиракових препаратів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus